Pirmasis LKL pusfinalio mūšis baigėsi varžovų pergale 0

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalis startavo įnirtinga amžinų varžovų akistata. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai kovėsi iki pat paskutinių sekundžių, bet nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai 85:90 (20:18, 19:24, 26:25, 20:23).

LKL pusfinalio serija vyksta iki dviejų pergalių. Antrasis serijos mačas pirmadienį, gegužės 12 d., bus žaidžiamas „Žalgirio“ arenoje.

„Žalgiriui“ pirmuosius 4 taškus pelnė Robertas Javtokas, bet po savo krepšiu kauniečiai varžovams padovanojo kelis antruosius šansus, kuriais šeimininkai pasinaudojo ir pirmavo 8:4. Sužaidus tris minutes situacija pasitaisė, ir Justinas Dentmonas bei Paulius Jankūnas baudomis lygino rezultatą (8:8). Netrukus po J.Dentmono puikaus perdavimo pasižymėjo R.Javtokas, Vytenis Lipkevičius pakartojo metimą, o M.Pocius spurtą 11:1 baigė ryžtingu prasiveržimu – 15:9. Į aikštę po truputį žengiant antrajam „Žalgirio“ penketui, svečių puolimas šiek tiek stabtelėjo. Gražų metimą realizavo Artūras Gudaitis (17:12), bet „Lietuvos rytas“ sugebėjo persverti rezultatą 18:17. Užtat paskutinę pirmojo kėlinio ataka susiklostė idealiai, kai po Vytenio Čižausko perdavimo tritaškį su sirena smeigė Šarūnas Jasikevičius – 20:18.

Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo pelnydami 8 „sausus“ taškus. Iš pradžių tikslius V.Čižausko ir J.Dentmono perdavimus taškais pavertė Tadas Klimavičius ir M.Pocius, po to iš po krepšio pasižymėjo R.Javtokas ir P.Jankūnas – 28:18. Netaiklius metimus iš artimos distancijos tritaškiu kompensavo J.Dentmonas ir „Žalgiris“ įgijo 11 taškų pranašumą – 31:20. Visgi „Lietuvos ryto“ krepšininkai sėkmingai užbaigė tris atakas iš eilės ir priartėjo 27:31. Kamuolį puolime atkovojęs A.Gudaitis jį sugrūdo į krepšį, tritaškį pataikė J.Dentmonas – 36:31. Dar tris taškus surinkęs A.Gudaitis ir toliau žaidė naudingai (39:35), tačiau gynyboje žalgiriečiai niekaip nesustabdė Dariaus Songailos. Po šio 14-ojo taško (10-ojo per antrąjį kėlinį) „Žalgiris“ prieš didžiąją pertrauką atsilikinėjo 39:42.

Jau pirmosios trečiojo kėlinio atakos metu M.Pociaus perdavimą tritaškiu pavertė V.Lipkevičius (42:42). Tačiau grubiai žaisdamas J.Dentmoną iš kantrybės išvedė Steponas Babrauskas, o jo komandos draugai atsiplėšė 50:42. Tylą nutraukė baudas sumetęs V.Lipkevičius ir tritaškį pataikęs V.Čižauskas (47:52). Taip pat prasiveržimą su pražanga užbaigė M.Pocius – 50:54. Nors šeimininkai rinko taškus iš po krepšio, T.Klimavičius juos nubaudė 2 tritaškiais iš eilės (56:59). Dar labiau „Žalgirį“ artino Artūro Milaknio ir J.Dentmono metimai iš vidutinio nuotolio (60:62). Praleidę tritaškį žalgiriečiai atsakė P.Jankūno dvitaškiu iš kelių metrų ir J.Dentmono tolimu šūviu (65:65), bet nuo paskutinės varžovų atakos trečiajame kėlinyje neapsigynė – 65:67.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žaidimas vyko taškas į tašką. A.Milaknis tritaškiu ir perdavimu R.Javtokui dukart išvedė „Žalgirį“ į priekį (69:68, 71:70). Tą patį dviem tritaškiais padarė ir P.Jankūnas – 76:75. Į S.Babrausko 3 baudų metimus tritaškiu atsakė M.Pocius, o P.Jankūnas galiausiai šiek tiek padidino skirtumą – 81:78. Po to R.Javtokas varžovus pavaišino įspūdingu bloku ir kitoje aikštės pusėje įmetė puskablį – 83:79. Per kitas dvi minutes žalgiriečiai triskart suklydo ir leido „Lietuvos rytui“ išlyginti rezultatą – 83:83. Po minutės pertraukėlės klaidą padarė ir J.Dentmonas, vėliau prametė P.Jankūnas, o D.Songaila ir O.Cookas metimais iš vidutinio nuotolio „Žalgiriui“ paliko 41 sekundę – 83:87. Kitos atakos metu ilgai pašokinėjęs ant lanko iš krepšio išsisuko tolimas J.Dentmono metimas, galėjęs pakeisti rungtynių baigtį. Paskutiniai Š.Jasikevičiaus taškai situacijos nepakeitė ir „Žalgiris“ pirmajame LKL pusfinalio mače pralaimėjo rezultatu 85:90.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 15 (8 atk. kam.), J.Dentmonas 13 (3 per. kam.), R.Javtokas 12 (6 atk. kam., 3 rez. perd.), M.Pocius 10 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), T.Klimavičius 8, V.Lipkevičius 7, A.Gudaitis 7, A.Milaknis 5, Š.Jasikevičius 5 (3 rez. perd.), V.Čižauskas 3 (3 rez. perd.), T.Dimša 0.

„Lietuvos rytas“: D.Songaila 28 (6 atk. kam.), R.Seibutis 15, M.Gecevičius 9 (5 atk. kam.), O.Cookas 8 (7 rez. perd.).