NKL: dubleriai sostinėje įtikinamai įveikė „Vilniaus“ komandą 0

Kauno „Žalgirio“ antroji komanda savaitgalį sužaidė dar du Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybių mačus. Penktadienį dubleriai namie susitiko su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komanda, o šeštadienį sostinėje metė iššūkį „Vilniaus“ klubui.

Penktojo turo rungtynėse Tomo Masiulio auklėtiniai namie priėmė „Nafta-Uni-Akvaservis“ krepšininkus. Uostamiesčio žaidėjai per pirmus tris kėlinius išsprendė visus klausimus ir įtikinamai nugalėjo jaunuosius žalgiriečius rezultatu 84:70.

Mačą iš toli taikliai mesdamas pradėjo Vidas Ginevičius, baudomis tris taškus pridėjo Marynas Varnas – 6:6. Puolime nusiėmęs kamuolį dvitaškį įmetė Martynas Echodas, o antrąjį tritaškį įskraidino V.Ginevičius (11:10). Paulius Valinskas realizavo tris baudas, tačiau klaipėdiečius į priekį truktelėjo keturi taiklūs tritaškiai ir po pirmųjų dešimties minučių ekipas skyrė trylika taškų – 14:27.

Jaunieji žalgiriečiai atsigavimo ženklų nerodė ir antrojo ketvirčio pradžioje. Svečiai pelnė dar aštuonis taškus ir deficitas pasiekė naują rekordinę atžymą – 14:35. Ilgai trukusią kauniečių tylą nutraukė Nerijaus Barausko metimas iš toli, kiek vėliau aukštaūgis pridėjo dvitaškį, bet klaipėdiečiai tvirtai laikėsi į įgytą persvarą – 19:40. N.Barauskas toliau pildė savo taškų kraitį, Laurynas Birutis įmetė baudos metimą bei dvitaškį (24:45). Tuomet sekė du tolimi dublerių metimai – po tritaškį pataikė Kristupas Žemaitis ir V.Ginevičius, mažinę atotrūkį – 30:47. „Žalgiris-2“ ilsėtis išėjo pozityvios nuotaikos, kadangi deficitas pastebimai sumažėjo. Po aktovotų kamuolių puolime taškus rinko L.Birutis ir M.Echodas, kiek vėliau pastarasis pelnė dar du taškus, o kėlinį dvitaškiu užbaigė M.Varnas – 38:51.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ dubleriai ilgai nerado savojo žaidimo – klaida po klaidos, nesportinė pražanga ir varžovai susigrąžino turėtą pranašumą (60:38). M.Varnas baudų metimais pelnė pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje, o varžovai ir toliau nemažino apsukų – 67:40. P.Valinskas įmetė dvitaškį, vėliau atliko rezultatyvų perdavimą, po kurio dėjimą atliko M.Echodas – 44:67. Martynas Sajus pataikė dvi baudas, tačiau tai buvo viskas ką per dešimt minučių pavyko nuveikti kauniečiams, kurių atsilikimas išaugo iki 31 taško – 46:77.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo dviem N.Barausko taškais, vienuoliktąjį pelnė M.Echodas – 51:81. Skirtumą mažino taiklus M.Varno tritaškis ir pirmieji Regimanto Minioto taškai (56:81). Po aštuntojo M.Varno rezultatyvaus perdavimo iš trijų taškų zonos mesdamas neklydo Kristupas Žemaitis, o po R.Minioto dvitaškio su pražanga ekipas skyrė 19 taškų – 62:81. Galingą spurtą (16:0) pratęsė M.Echodo dvitaškis, tačiau žalgiriečiai buvo leidę per toli nutolti oponentams – 64:81. Dubleriai mačą užbaigė šešiais taškais be atsako – po du taškus pelnė R.Miniotas, K.Žemaitis ir P.Valinskas, bet buvo patirtas ketvirtasis pralaimėjimas – 70:84.

„Žalgiris-2“: M.Echodas 13 (6/10 dvit., 3 per. kam.), M.Varnas 10 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), V.Ginevičius 9 (3/4 trit.), N.Barauskas 9, K.Žemaitis 8 (5 atk. kam.), R.Miniotas 7 (8 atk. kam.), P.Valinskas 7, L.Birutis 5 (7 atk. kam.), M.Sajus 2, J.Klimavičius 0, G.Masiulis 0.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: J.Kazakauskas 20 (8/13 dvit., 8 atk. kam., 3 per. kam.), M.Stašys 14 (4/5 trit., 2 per. kam.), D.Vatelis 14 (6 atk. kam.), O.Kaminskas 13 (7 atk. kam.), L.Lučinskas 12.

Kitą dieną kauniečių laukė kelionė į Vilnių. Ten dubleriai pralaimėjo pirmąjį kėlinį, tačiau kitus tris sužaidė pavyzdingai ir iš sostinės išsivežė užtikrintą pergalę – 88:70.

Rungtynių pradžioje komandos žengė koja kojon – du dvitaškius įmetė L.Birutis, tritaškį realizavo V.Ginevičius, tačiau minimalia persvara priekyje buvo šeimininkai – 7:8. Kelių minučių žalgiriečių tylą nutraukė M.Echodo dvitaškis su pražanga, mažinęs atsilikimą perpus (10:13). V.Ginevičius įmetė antrąjį tritaškį, aikštėje pasirodęs M.Sajus pelnė du taškus – 15:20. Ketvirčio pabaigoje dvitaškiu pasižymėjo K.Žemaitis, bet varžovai atsakė tuo pačius ir skirtumas išliko penki taškai – 17:22.

Antrąjį kėlinį užtikrinčiau pradėjo T.Masiulio auklėtiniai. Kauniečius į priekį išvedė penki P.Valinsko taškai ir taiklus N.Barausko dvitaškis – 24:22. „Žalgirio“ rezervinė komanda apsukų nemažino – po du taškus surinko L.Birutis bei M.Echodas, baudos metimus įmetė M.Varnas – 30:24. Po V.Ginevičiaus perdavimų dvitaškius pataikė R.Miniotas ir M.Echodas (34:28). Per likusį laiką ketvirtąjį tašką pelnė M.Varnas, o pirmąją rungtynių pusę, laikui baigiantis, tiksliu metimu užbaigė V.Ginevičius – 38:28.

Trečiojo ketvirčio pradžia nebuvo pati maloniausia šeimininkams. Dvitaškiais persvarą didino L.Birutis ir M.Echodas, o ketvirtąją pražangą užsidirbo pagrindinis „Vilniaus“ krepšininkas Jermaine’as Love’as – 42:32. Baudos metimą realizavo M.Echodas, M.Varnas pildė savo kraitį dviem taškais, tačiau pranašumas pamaža mažėjo (45:39). Tada prabilo M.Sajus : aukštaūgis įmetė dvi baudas, pataikė dvitaškį ir didino atotrūkį iki dešimties – 49:39. Sėkmingai jam talkino N.Barauskas, kurio trys taškai padėjo išlaikyti saugią persvarą – 52:44. Lūžis įvyko ketvirčio pabaigoje: po šeštojo V.Ginevičiaus tikslaus perdavimo tritaškį įskraidino K.Žemaitis, jo pėdomis sekė N.Barauskas, po vieną taiklią baudą pridėjo R.Miniotas bei V.Ginevičius ir prieš ketvirtąjį kėlinį „Žalgirio“ dubleriai susikrovė solidų pranašumą – 60:44.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo rezultatyviai – dviem taškais pasižymėjo M.Sajus bei K.Žemaitis, trimis N.Barauskas – 67:49. Dvitaškį įmetė ir M.Varnas, o nuo suolo pakilęs Justas Klimavičius smeigė tolimą metimą – 72:53. Dvyliktuosius taškus pelnė M.Echodas ir L.Birutis (78:62). Laikinosios sostinės krepšininkai per likusį laiką nei per žingsnį neprisileido vilniečių : du taškus su pražanga įmetė M.Varnas, iš viršaus krovė P.Valinskas, baudas realizavo L.Birutis, o pergalę vaikinavo tikslus V.Ginevičiaus šūvis iš toli – 88:70.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 14 (6/6 dvit., 5 atk. kam.), V.Ginevičius 12 (3/6 trit., 7 rez. perd.), M.Echodas 12 (5/10 dvit., 7 atk. kam.), N.Barauskas 11, M.Varnas 11 (4/5 dvit.), M.Sajus 8 (3/3 dvit.), P.Valinskas 7 (2 per. kam.), K.Žemaitis 7, R.Miniotas 3 (2 per. kam.), J.Klimavičius 3, G.Masiulis 0.

„Vilnius“: J.Love‘as 14 (2 per. kam.), I.Daukšys 12 (6/8 dvit., 3 per. kam.), A.Fairas 10 (2 per. kam.), G.Žalalis 10 (4/5 dvit.).