NKL: ketvirtąją pergalę iš eilės pasiekę dubleriai vėliau pralaimėjo Trakuose 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai sužaidė dar du mačus Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Šįkart kauniečių kelyje buvo praėjusio sezono prizininkės – Molėtų „Ežerūnas-Karys“ bei Trakų „Trakai“ komandos.

Ketvirtąją pergalę iš eilės žalgiriečiai iškovojo nepalikdami vilčių praėjusių metų trečiosios vietos laimėtojai „Ežerūnas-Karys“ komandai – 87:69. Be to, jauniausios pirmenybių ekipos gretose debiutavo šešiolikmetis Arnoldas Kulboka.

Sėkmingai mačo pradžioje rungtyniavo praėjusios savaitės naudingiausias lygos žaidėjas Martynas Echodas. Dėjimu jis atidarė rungtynes, vėliau realizavo baudos metimą – 8:5. Tritaškį įskraidino Regimantas Miniotas, šešis taškus surinko Paulius Valinskas (17:5). Įgiję solidų pranašumą šeimininkai nesustojo: „2+1“ pelnė Vidas Ginevičius ir Alehas Kojenetsas – 25:11. Ketvirtį galingai užbaigė molėtiškiai, palikę „Žalgirio“ rezervinei komandai šešių taškų persvarą – 27:21.

Svečiai antrąjį ketvirtį pradėjo dar keturiais taškais – 27:25. Tuomet tritaškį per rankas, atakos laikui baigiantis, įskraidino V.Ginevičius, iš toli taikliai metė ir R.Miniotas – 35:27. Sėkmingo Sauliaus Kuzminsko žaidimo dėka „Ežerūnas-Karys“ rezultatą išlygino (35:35). Kėlinio pabaiga geriau susiklostė kauniečiams, kurie vedami P.Valinsko, R.Minioto ir M.Echodo vėl susikrovė apčiuopiamą pranašumą – 43:36.

Toliau nesustabdomai runtyniavo aukštaūgiai R.Miniotas ir M.Echodas, dėjimą su pražangą pridėjo Martynas Sajus – 51:40. Penkiais taškais savo kraitį pildė P.Valinskas, krepšio tvirtumą tikrino M.Echodas – 58:42. Mačas ir toliau vyko tarsi ant sūpuoklių, tad prieš ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiams teliko 11 taškų – 66:55.

Iš dviejų taškų zonos taikliai metė R.Miniotas, bet ekipas jau teskyrė septyni taškai – 68:61. Svarbiu metu prabilo Martynas Varnas. Puolėjas pataikė dvitaškį, dvi tolimas bombas ir padidino atotrūkį – 76:61. Tritaškiu pasižymėjo R.Miniotas, du taškus pridėjo V.Ginevičius (81:63). Per likusį laiką žalgiriečiai efektingu žaidimu įtvirtino pergalę. Dėjimus atliko M.Echodas ir L.Birutis bei dublerinė „Žalgirio“ komanda įtikinamai įveikė varžovus iš Molėtų – 87:69.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 19 (5/8 dvit.), R.Miniotas 16 (4/4 trit., 4 per. kam.), M.Echodas 13 (9 atk. kam., 2 blk.), M.Varnas 12, V.Ginevičius 10 (3/3 dvit., 8 rez. perd., 4 per. kam.), L.Birutis 6 (3/3 dvit.), N.Barauskas 4, M.Sajus 4, A.Kojenetsas 3, A.Kulboka 0, K.Žemaitis 0, J.Klimavičius 0.

„Ežerūnas-Karys“: S.Kuzminskas 17 (5/8 dvit., 8 atk. kam.), G.Matulis 16 (6/8 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), E.Baniulis 11 (6 atk. kam.), D.Keburys 10 (5/6 dvit., 7 atk. kam.).

Sėkmingą Tomo Masiulio auklėtinių žygį nutraukė 2013-2014 metų sezono finalininkai. „Trakai“ savų žiūrovų akivaizdoje pirmoje rungtynių dalyje susikrovė solidų pranašumą, ir nors vėliau žalgiriečiai buvo sumažinę atsilikimą, pergalę įsirašė šeimininkai – 77:65.

Trakuose pirmojo kėlinio pradžioje po krepšiu dominavo M.Echodas, kurio devyni taškai leido rezultatui būti lygiam – 13:13. Aukštaūgiui sėdus ant suolo šeimininkai ketvirčio pabaigoje atitrūko bei pirmąjį kėlinį laimėjo dešimčia taškų – 16:26.

Iš M.Echodo lyderio rolę perėmė A.Kojenetsas, tačiau jo dviejų dvitaškių buvo mažą prieš komandiškai rungtyniavusią Trakų komandą – 40:20. Dublerių padėtį kiek gerino P.Valinsko surinkti septyni taškai (27:43). Dviem taškais pasižymėjo M.Varnas, bet „Trakai“ toliau demonstravo puikų pataikymą ir užtikrintai laimėjo pirmąją rungtynių pusę – 29:50.

Trečiojo kėlinio pradžioje kauniečiai atrado daugiau alternatyvų puolime ir sukaustė „Trakus“ puikia gynyba. Keturis taškus surinko R.Miniotas, tritaškį įskraidino V.Ginevičius, šeštąjį kamuolį perėmė P.Valinskas, o šeimininkai taškų badą išgyveno penkias minutes – 40:50. Ilgai tylėjęs M.Echodas pelnė penkis taškus, tolimą metimą pataikė N.Barauskas, bet priekyje prieš ketvirtąjį kėlinį išliko varžovai – 53:65.

Ketvirtojo ketvirčio pirma pusė sėkmingiau klostėsi aikštelės šeimininkams. Nors iš toli pataikė Kristupas Žemaitis, „Trakų“ krepšininkai puikios gynybos dėka įgijo saugesnį pranašumą – 56:73. Tiesa, žalgiriečiai atsikvėpti varžovams neleido, kadangi taškus po V.Ginevičiaus perdavimų rinko L.Birutis ir M.Echodas (60:73). Tuomet vėl sekė palankesnė atkarpa trakiškiams, nulėmusi rungtynių baigtį – 60:77. Mačą tritaškiu užbaigė K.Žemaitis, tačiau „Žalgirio“ jaunimo pergalių serija buvo nutraukta – 65:77.

„Žalgiris-2“: M.Echodas 16 (7/14 dvit., 11 atk. kam.), P.Valinskas 11 (4 rez. perd., 6 per. kam.), L.Birutis 7 (6 atk. kam.), K.Žemaitis 6, R.Miniotas 6 (5 atk. kam., 3 per. kam.), N.Barauskas 5, A.Kojenetsas 4, M.Sajus 4, V.Ginevičius 3 (4 rez. perd.), M.Varnas 3, A.Kulboka 0, J.Klimavičius 0.

„Trakai“: D.Bičkauskis 16 (5/6 dvit., 4 rez. perd.), S.Lekys 11 (3/3 trit., 2 per. kam.).