Sugrįžimą į sporto halę „Žalgiris“ vainikavo trečiąja pergale Eurolygoje! 0

Ketvirtadienį Kauno sporto halėje ir vėl kilnojosi stogas. Čia Eurolygos ketvirtojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Kazanės „Unics“ komandą 77:71 (17:17, 23:20, 22:18, 15:16) ir į savo sąskaitą įsirašė trečiąją pergalę iš eilės.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Pirmuosius kauniečių taškus po tikslaus Roberto Javtoko perdavimo pelnė Edgaras Ulanovas. Perėmęs kamuolį R.Javtokas sukūrė puikią progą greitai atakai, kurią akrobatišku metimu užbaigė J.Andersonas – 4:4. J.Andersonas pavogė antrą kamuolį bei sumetė baudų metimus (6:6). Puikų darbą gynyboje tęsė R.Javtokas, šįkart apdovanojęs varžovą bloku, tačiau 8 taškus pelniusio Keitho Langfordo vedami svečiai buvo priekyje – 6:12. Užsitęsusią „Žalgirio“ tylą nutraukė J.Andersono tritaškis su pražanga, kiek vėliau pastarasis įsmeigė dar vieną tolimą metimą ir mažino atsilikimą iki minimumo – 13:14. Taiklios Pauliaus Jankūno ir Luko Lekavičiaus baudos išvedė žalgiriečius į priekį, bet ketvirtį dvitaškiu baigė „Unics“ gynėjas Curtisas Jerrellsas – 17:17.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ išmušė Kazanės krepšininkus iš vėžių kovingu bei komandiniu žaidimu. Mažiausias žaidėjas aikštelėje L.Lekavičius atkovojo kamuolį puolime ir asistavo Vyteniui Lipkevičiui, rezultatyvų reidą krepšio link surengė P.Jankūnas – 21:17. Sėkmingą žaidimą tęsė V.Lipkevičius, perėmęs kamuolį ir elegantišku metimu pelnęs du taškus. Be to, jis grąžino skolą L.Lekavičiui rezultatyviu perdavimu – 25:17. J.Andesonas įkišo kamuolį R.Javtokui, dvitaškį įmetė Darius Songaila, tačiau kelių tolimų metimų dėka „Unics“ priartėjo (29:27). Dar du taškus rinko D.Songaila, visą varžovų gynybą perskrodė Vaidas Kariniauskas, o dėjimu žiūrovus iš vietų pakėlė J.Andersonas – 35:30. Dviem taškais su pražanga pasižymėjo E.Ulanovas, pirmąją rungtynių pusę nesulaikomu prasiveržimu užbaigė J.Andersonas, didinęs atotrūkį iki trijų – 40:37.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje žiūrovai stebėjo Artūro Milaknio šou: trys tolimi pastarojo šūviai leido „Žalgiriui“ padvigubinti prieš didžiąją pertrauką turėtą pranašumą– 49:43. Baudos metimus realizavo L.Lekavičius, o A.Milaknis toliau rungtyniavo nesustabdomai. Po taiklaus jo tritaškio ir metimo iš vidutinio nuotolio kauniečiai įgijo dviženklę persvarą – 56:46. Tiesa, „Unics“ nesutriko, atsakė šešiais taškais (56:52). Prieš lemiamą ketvirtį žalgiriečiams solidesnį pranašumą grąžino keturi J.Andersono bei du E.Ulanovo taškai – 62:55.

Puikiai abejose aikštės pusėse darbavosi V.Kariniauskas, iš pradžių atlikęs bloką, o vėliau siuntęs kamuolį kampe prie trijų taškų linijos likusiam Siimui-Sanderiui Vene – 65:58. K.Langfordas tritaškiu mažino deficitą (65:62). Po paprašytos Gintaro Krapiko minutės pertraukėlės vėl buvo atstatytas saugus atotrūkis: kabliu pataikė R.Javtokas, J.Andersonas prasiveržimu rinko 21-ąjį tašką – 69:62. Komandos kapitonas P.Jankūnas įmetė vieną baudą, ir nors žalgiriečiams sunkiai sekėsi rinkti taškus, puolime strigo ir „Unics“ – 70:64. Tuomet eilinį dvitaškį realizavo J.Andersonas, baudos metimu taškų kraitį pildė P.Jankūnas (73:66). J.Andersonas „pūtė“ oponento metimą, tačiau svečiai iš Rusijos pavojingai artėjo – 73:71. Svarbiu metu nedrebėjo J.Andersono rankos metant baudas (75:71). Kazanės krepšininkai turėjo galimybę atkurti intrigą, tačiau kamuolį perėmė V.Kariniauskas, vėliau išrašė ir bloką, o pergalę įtvirtino dvi J.Andersono baudos – 77:71.

„Žalgiris“: J.Andersonas 27 (6/12 dvit., 11 atk. kam., 3per. kam.), A.Milaknis 14 (4/5 trit.), E.Ulanovas 7, L.Lekavičius 6, P.Jankūnas 6 (4 atk. kam.), R.Javtokas 4 (2 per. kam.), V.Lipkevičius 4, D.Songaila 4, S.Vene 3, V.Kariniauskas 2 (2 per. kam.), A.Gudaitis 0.

„Unics“: K.Langfordas 24 (7/11 dvit.), K.Kaimakoglou 11 (4/6 dvit., 6 atk. kam.), V.Paninas 9 (3/3 trit.).