W.Cherry debiutas paženklintas „Žalgirio“ pergale Alytuje 0

Kauno „Žalgiris“ turėjo paprakaituoti Alytuje, tačiau namo parsivežė 14-ąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Kauniečiai išvykoje nugalėjo „Dzūkijos“ komandą 78:75 (25:12, 19:24, 17:25, 17:14). Šiose rungtynėse debiutavo naujasis „Žalgirio“ įžaidėjas Willas Cherry, kuris pelnė 9 taškus ir perėmė 3 kamuolius.

Susitikimas Alytuje prasidėjo Pauliaus Jankūno nesportine pražanga, o pirmuosius „Žalgirio“ taškus po atkovoto kamuolio puolime pelnė Jamesas Andersonas – 2:1. Kiek vėliau pirmųjų taškų autorius asistavo prie tritaškio linijos buvusiam Edgarui Ulanovui – 5:1. E.Ulanovas smeigė dar vieną tolimą metimą, tačiau sėkmingesnę atkarpą sužaidę šeimininkai lygino rezultatą (8:8). Penkis taškus surinko J.Andersonas, arčiau krepšio prasibrovė P.Jankūnas, o dviem taškais savo kraitį pildęs E.Ulanovas privertė minutės pertraukėlės prašyti „Dzūkijos“ trenerių štabą – 17:10. Ketvirčio pabaigoje nesustabdomai rungtyniavo Lukas Lekavičius: po jo juvelyrinio perdavimo dėjimą atliko Artūras Gudaitis bei pats įžaidėjas surinko šešis taškus iš eilės – 25:12.

Po perimto kamuolio Darius Songaila puikiai pastebėjo į puolimą nubėgusį Artūrą Milaknį, tritaškį realizavo J.Andersonas – 30:18. Baudas sumetė A.Milaknis, o užstrigusį „Žalgirio“ puolimą Gintaras Krapikas bandė atgaivinti nuo suolo pakėlęs naujausią Lietuvos čempionų pirkinį Willą Cherry (32:22). Visgi, tuomet Alytaus komanda surinko dar penkis taškus be atsako bei mažino atsilikimą – 32:27. Po minutės pertraukėlės sekė žalgiriečių atsakas: pasižymėti pavyko komandos kapitonui P.Jankūnui ir dvyliktąjį tašką pelniusiam J.Andersonui – 36:27. Be to, šeimininkai už emocijas buvo nubausti technine pražanga, o baudos metimus sumetė J.Andersonas ir Tomas Dimša (39:27). Kėlinio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi W.Cherry. Jis pirmuosius savo taškus pelnė tolimu metimu, netrukus pasižymėjo ir dvitaškiu, o po dviejų kėlinių kauniečiai turėjo aštuonių taškų atsargą – 44:36.

Antrąją rungtynių dalį užtikrinčiau pradėjo „Dzūkija“, mažinusi atsilikimą iki minimumo – 44:43. Užsitęsusią „Žalgirio“ tylą nutraukė taiklūs E.Ulanovo baudų metimai, dvitaškį realizavo P.Jankūnas. Be to, šeimininkai užsidirbo techninę pražangą už vaidybą, kurią puikiai išnaudojo tritaškį pataikęs E.Ulanovas – 52:46. Visgi, varžovai nesutriko bei persvėrė rezultatą (52:53). Rezultatyvų reidą krepšio link atliko J.Andersonas, po jo perdavimo įspūdingai krepšį dėjimu drebino R.Javtokas – 56:55. Ketvirtį užbaigė fantastiškas J.Andersono tritaškis iš devynių metrų, tad po 30 žaidimo minučių rezultatas buvo lygus – 61:61.

Lemiamą kėlinį atidarė A.Gudaičio taiklus metimas po nusiimto kamuolio puolime, baudą pridėjo E.Ulanovas – 64:61. Puikią atkarpą sužaidė „Žalgirio“ naujokas W.Cherry. Įžaidėjas, perėmęs kamuolį, pelnė du taškus, kitoje aikštės pusėje išrašė varžovui „stogą“ bei netrukus prasiveržimu didino atotrūkį – 68:63. Svarbiu metu sudėtingą prasiveržimą realizavo J.Andersonas ir, likus 3 minutėms, ekipas teskyrė du taškai (70:68). Tuomet laisvas paliktas P.Jankūnas baudė šeimininkus tritaškiu – 73:68. Pirmuosius taškus rinko protingai sužaidęs Darius Songaila. Tiesa, „Dzūkija“ rankų nenuleido ir po Martyno Paliukėno dvitaškio atgaivino intrigą (75:72). Alytaus komanda bandė gelbėtis naudodama pražangų taktiką, bet užtikrintai baudas realizavo E.Ulanovas. Alytiškiai turėjo galimybę išplėšti pratęsimą, tačiau tritaškis skriejo po šalį ir Lietuvos čempionai įsirašė keturioliktąją pergalę LKL čempionate – 78:75.

„Žalgiris“: J.Andersonas 22 (3/5 trit., 5 atk. kam.), E.Ulanovas 16 (3/3 trit., 5 atk. kam.), P.Jankūnas 10 (3/3 dvit., 6 atk. kam.), W.Cherry 9 (3/4 dvit., 3 per. kam.), L.Lekavičius 7, A.Gudaitis 4 (4 atk. kam.), A.Milaknis 4, D.Songaila 2 (2 per. kam.), R.Javtokas 2, T.Dimša 2, V.Kariniauskas 0, V.Lipkevičius 0.

„Dzūkija“: A.Lapeta 16, R.Juknevičius 15 (5 rez. perd., 2 per. kam.), V.Dilys 9, G.Gustas 9.