Visas rungtynes prieš ALBA pirmavęs „Žalgiris“ įsirašė pirmąją pergalę „Top 16“ etape (FOTO, VIDEO) 0

Eurolygos „Top 16“ etapą namų aikštėje Kauno „Žalgiris“ pradėjo pergale. Penktadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai įveikė Berlyno ALBA komandą 75:62 (18:15, 17:13, 18:18, 22:16). Tai buvo pirmoji žalgiriečių pergalė E grupėje per dvejas rungtynes.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Mačą „Žalgiris“ pradėjo puikiu deriniu Willui Cherry, kuris iš dėkingos situacijos smeigė tritaškį, o tolimą dvitaškį po Jameso Andersono perdavimo pridėjo Paulius Jankūnas – 5:2. Kibi kauniečių gynyba bei judrus žaidimas puolime davė naudos: greitą išpuolį dviem taškais užbaigė komandos kapitonas P.Jankūnas, visiškai laisvą paliktą Artūrą Milaknį perdavimu surado W.Cherry (10:2). Po antrojo J.Andersono rezultatyvaus perdavimo pirmuosius taškus pelnė Robertas Javtokas, kiek vėliau jau pats J.Andersonas atliko agresyvų prasiveržimą, o ALBA įpusėjus kėliniui savo kraityje teturėjo keturis taškus – 14:4. Tiesa, varžovai rado priešnuodžių ir, surinkę septynis taškus be atsako, švelnino atsilikimą (14:11). Užsitęsusią žalgiriečių tylą nutraukė Artūro Gudaičio dvitaškis su pražanga, ne ką mažiau aplodismentų sulaukė ir Darius Songaila, puikiai atidavęs kamuolį taškų autoriui – 17:11. Per likusį laiką vienintelius šeimininkų taškus taiklia bauda rinko Lukas Lekavičius, o po pirmųjų dešimties minučių „Žalgiris“ išsaugojo trapų pranašumą – 18:15.

Antrojo ketvirčio pradžioje naudingai žaidė J.Andersonas, ne tik atlikęs reidą krepšio link, bet ir atkovojęs penktąjį kamuolį. Be to, sėkmingai gynybą baudos aikštelėje pralaužė ilgai su kamuoliu nesiskyręs Edgaras Ulanvoas – 22:17. Netrukus du tolimi kauniečių šūviai kėlė visus žiūrovus iš savo vietų: laisvą prie trijų taškų linijos likusį J.Andersoną pastebėjo W.Cherry, o A.Gudaitis stebino tiek varžovus, tiek aistruolius realizuodamas ketvirtą šeimininkų tritaškį – 28:20. Čia pat iš vidutinio nuotolio pataikęs J.Andersonas rinko jau devintąjį tašką (30:22). Kitoje aikštės pusėje įspūdingu bloku pasižymėjo A.Gudaitis, W.Cherry pasinaudojo tvirtai pastatyta R.Javtoko užtvara ir be jokių sunkumų nėrė arčiau krepšio – 32:24. Gražių epizodų netrūko ir kėlinio pabaigoje: bloką į statistikos protokolą įsirašė R.Javtokas, kamuolį puolime nusiėmęs P.Jankūnas pelnė du taškus su pražanga (35:24) bei prieš antrąją rungtynių pusę „Žalgiris“ susikrovė apčiuopiamą persvarą – 35:28.

Po didžiosios pertraukos užtikrinčiau atrodė vokiečiai, tad norėdamas išvengti didesnių nemalonumų greitos minutės pertraukėlė prašė Gintaras Krapikas – 35:32. Iškart po jos tolimam metimui buvo išvestas A.Milaknis – 38:32. Po perimto W.Cherry perimto kamuolio du taškus pelnė J.Andersonas, privertęs atsakomosios minutės pertraukėlės prašyti Berlyno komandos trenerį (40:32). Tik aikštelėn žengęs L.Lekavičius įskraidino tritaškį, lygiai tuo pačiu varžovams apie save priminė A.Milaknis, baudos metimą pridėjo A.Gudaitis – 47:36. Ketvirčio pabaigoje drąsiai rungtyniavo L.Lekavičius: išprovokavęs dvi pražangas įžaidėjas sumetė tris baudas bei neleido pavojingai artėti svečiams (50:42). J.Andersonas metė tolimą tritaškį nepaisydamas arti buvusio oponento ir po lygiai sužaisto trečiojo kėlinio žalgiriečiai išlaikė saugų pranašumą – 53:46.

Lemiamo kėlinio pradžioje Lietuvos čempionai prametė keletą tolimų metimų iš dėkingų situacijų, o tuo pasinaudoję svečiai pavojingai artėjo – 53:51. Individualiai sužaidęs J.Andersonas pataikė sudėtingą metimą iš vidutinio nuotolio, tritaškį iš krašto svarbiu metu po L.Lekavičiaus perdavimo realizavo P.Jankūnas – 58:52. Šaltakraujiškai baudas sumetė A.Gudaitis, bet taškus rinko ir vokiečiai (60:56). Varžovą vienu judesiu pergudravęs A.Gudaitis krovė kamuolį iš viršaus, P.Jankūnas taisė netaiklų komandos draugo metimą ir „Žalgiris“ vėl jautėsi saugiau – 64:56. ALBA baltos vėliavos nekėlė bei greitai tirpdė kauniečių persvarą per pusę (64:60). Varžovų viltis išsivežti pergalę iš Kauno tolino dvitaškį nepaisydamas pražangos pataikęs R.Javtokas, baudų metimais prie pergalės artino P.Jankūnas – 69:60. Per likusią minutę Vokietijos čempionai nieko nepakeitė, o pirmąją šeimininkų pergalę „Top 16“ etape vainikavo įspūdingus tritaškius įsmeigę L.Lekavičius ir A.Milaknis – 75:62.

„Žalgiris“: J.Andersonas 16 (5/9 dvit., 6 atk. kam.), P.Jankūnas 14 (4/5 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), A.Milaknis 12 (4/8 trit.), A.Gudaitis 11 (2 blk.), L.Lekavičius 10, W.Cherry 5 (4 rez. perd.), R.Javtokas 5, E.Ulanovas 2, D.Songaila 0, T.Dimša 0.

ALBA: J.McLeanas 16, C.Hammondsas 13 (5/6 dvit., 5 atk. kam., 6 rez. perd., 2 blk.), M.Baničius 12.