Kauniečiai nušlavė „Lietuvos rytą“ ir „Žalgirio“ arenoje! (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgiris“ dar kartą įrodė pranašumą prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) antrojo rato dvikovoje „Žalgirio“ arena išvydo įspūdingą žalgiriečių žaidimą ketvirtajame kėlinyje ir pergalę 91:77 (23:20, 21:18, 23:23, 24:16).

Kauniečiai per 20 rungtynių yra iškovoję 19 pergalių ir tvirtai pirmauja LKL čempionate, o ketvirtąjį pralaimėjimą per tiek pat rungtynių pelnę vilniečiai žengia treti. Pirmojo rato susitikimą Vilniuje taip pat laimėjo „Žalgiris“ (84:82).

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Principinę dvikovą atidarė tikslus Vaido Kariniauskas prasiveržimas arčiau krepšio, netrukus dvitaškį pridėjo Edgaras Ulanovas – 4:0. Vilniečiai atsakė realizuodami baudų metimus (4:3), bet keturis taškus agresyviai žaisdamas surinko Jamesas Andersonas, drąsa nuo jo neatsiliko dar vieną reidą atlikęs V.Kariniauskas – 10:3. Po svečių paprašytos minutės pertraukėlės kabliu įmetė Robertas Javtokas, o svečiai ir toliau taškus rinko taikliomis baudomis – 12:6. Savo taškų kraitį atidarė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, Kšištofo Lavrinovičiaus metimą įspūdingai blokavo R.Javtokas (14:6). Sostinės krepšininkai pirmuosius taškus iš žaidimo pelnė prabėgus beveik septynioms minutėms, tačiau greitai kitoje aikštės pusėje sekė R.Javtoko dvitaškis su pražanga – 17:8. Tuomet „Lietuvos rytas“ sužaidė sėkmingiausią atkarpą pirmajame kėlinyje bei tolimų metimų dėka lygino rezultatą (17:17). Lietuvos čempionų tylą nutraukė tritaškį įsmeigęs Artūras Milaknis, o netrukus gudriai sužaidęs J.Andersonas išprovokavo oponento pražangą mesdamas iš trijų taškų zonos ir taikliomis baudomis užbaigė pirmąjį kėlinį – 23:20.

Antrojo kėlinio pradžioje naudingai žaidė Darius Songaila, ne tik taisydamas netikslų metimą, bet ir puikiai atlikęs perdavimą pražanga metimo metu sustabdytam Artūrui Gudaičiui – 27:24. Visgi svečiai rinko vieną tašką po kito ir privertė neplanuotos minutės pertraukėlės prašyti Gintarą Krapiką (27:32). Po jos ketvirtąjį tašką paeiliui pelnė A.Gudaitis, šįkart žalgirietis tai darė atkovodamas kamuolį puolime, tritaškį įskraidino V.Kariniauskas – 32:34. Varžovą pašokdinęs taikliai iš vidutinio nuotolio metė V.Kariniauskas, greitą išpuolį po J.Andersono perdavimo vainikavo A.Gudaitis, čia pat nesustabdomą prasiveržimą atlikęs J.Andersonas, vėl išvedė žalgiriečius į priekį – 38:36. „Žalgiris“ bandė greitinti žaidimą ir tai davė skanių vaisių: vilniečiai priverstinai stabdė į greitąjį puolimą nubėgusį E.Ulanovą, po idealaus J.Andersono perdavimo dar kartą krepšį dėjimu drebino A.Gudaitis, iš vidutinio nuotolio nuo lentos įmetė P.Jankūnas – 44:36. Antrojo kėlinio pabaigoje spurtas 12:0 nutrūko, tačiau žalgiriečiai išlaikė apčiuopiamą pranašumą – 44:38.

Pirmą kartą ant parketo žengęs Willas Cherry iškart pelnė pirmuosius taškus, bet rezultatyviau antrąją rungtynių pusę pradėjo svečiai iš sostinės – 46:42. Vienas prieš vieną sėkmingai žaidė J.Andersonas, po W.Cherry perdavimo tritaškį į krepšį siuntė E.Ulanovas – 51:45. Laisvas paliktas W.Cherry varžovus baudė tolimu metimu, o įspūdingai įkrovęs J.Andersonas kėlė visus žiūrovus iš savo vietų – 56:49. „Lietuvos rytas“ nesutriko bei greitai mažino deficitą (56:54). Nepaisydamas agresyvios gynybos baudos aikštelėje nardė V.Kariniauskas, netrukus dvitaškį pridėjo P.Jankūnas – 60:56. Kėlinio pabaigoje šaltakraujiškai iš vidutinio nuotolio atakavo A.Milaknis, J.Andersonas vienu perdavimu pergudravo visą varžovų gynybą, kuomet dvitaškį su pražanga pataikė komandos kapitonas, du taškus iš po krepšio įmetė A.Gudaitis ir „Žalgiris po lygaus ketvirčio išsaugojo šešių taškų atsargą – 67:61.

Lemiamo kėlinio pradžioje iš vidutinio nuotolio taikliai metė Siimas-Sanderis Vene, netrukus prasiveržimą E.Ulanovas užbaigė pelnydamas du taškus su pražanga – 72:64. LKL lyderiai apsukų nemažino: po klaidinančių judesių du tritaškius smeigė A.Milaknis bei „Žalgirio“ persvara išaugo iki rekordinės – 78:64. Kovingai žaidęs S.Vene pamušė kamuolį į krepšį, perdavimą tarsi ant lėkštutės E.Ulanovui atliko V.Kariniauskas (82:66). „Lietuvos ryto“ negelbėjo ir antroji Virginaus Šeškaus minutės pertraukėlė: aštuntąjį tašką šiame ketvirtyje rinko A.Milaknis, baudos metimą pridėjo R.Javtokas – 85:66. A.Milaknis toliau aikštelėje išdarinėjo stebuklus, po jo tritaškio komandas vėl skyrė devyniolika taškų (88:69). Susitikimo pabaiga tebuvo formalumas: tolimą bombą įskraidino S.Vene, ir nors mačą šešiais taškais užbaigė vilniečiai, užtikrintą pergalę grandų akistatoje pasiekė šeimininkai – 91:77.

„Žalgiris“: A.Milaknis 16 (4/7 trit.), J.Andersonas 13 (4/6 dvit., 4 rez. perd.), E.Ulanovas 12 (6 atk. kam.), V.Kariniauskas 11 (4/5 dvit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), A.Gudaitis 10 (4/4 dvit.), P.Jankūnas 9, S.Vene 7, R.Javtokas 6 (2 blk.), W.Cherry 5, D.Songaila 2, L.Lekavičius 0, V.Lipkevičius 0.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 28 (5/6 dvit., 3/4 trit., 5 atk. kam.), A.Kavaliauskas 14 (7/9 dvit.), A.Juškevičius 13 (5/5 dvit., 4 rez. perd.).