LKL: žalgiriečiai pasiekė lengvą pergalę prieš „Prienus“ (VIDEO) 0

Po pergalės Eurolygoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neturi kada ilsėtis. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai susitiko su Prienų „Prienų“ komanda ir nugalėjo ją rezultatu 97:63 (24:12, 23:14, 22:21, 28:16). Tai buvo 25-oji žalgiriečių pergalė per 29 Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes.

Rungtynes atidarė perdavimą iš Roberto Javtoko gavęs Siimas-Sanderis Vene, netrukus taškų kraitį dvigubino greitą išpuolį dvitaškiu užbaigęs Artūras Milaknis – 4:0. Lietuvos čempionai ketvirčiui įsibėgėjus sukūrė keletą įsimintinų epizodų: visų pirma klaidinantį judesį atlikęs R.Javtokas krepšį drebino dėjimu viena ranka, o jau kitoje atakoje Vaidas Kariniauskas užmetė kamuolį iš viršaus krovusiam Tomui Dimšai – 8:3. Baudos aikštelėje karaliavo ne tik R.Javtokas, tačiau ir komandos draugo metimą taisęs V.Kariniauskas – 12:6. T.Dimša gelbėjo „Žalgirį“ nuo garantuotų taškų galingai blokuodamas varžovo metimą, vos tik nuo suolo pakilęs pasižymėjo Darius Songaila (14:6). T.Dimša sublizgėjo ir puolime: jaunasis žalgirietis ne tik smeigė tritaškį, bet ir atliko gražų dėjimą – 19:10. Pirmojo kėlinio pabaigoje šeimininkai ėmė vieną kamuolį po kito puolime, o ketvirtį penkiais taškais užbaigė Donatas Tarolis, kuris įskraidino tritaškį su sirena – 24:12.

Kauniečiai be didesnių sunkumų rungtyniavo ir antrajame kėlinyje: dvitaškį įmetė D.Songaila, po D.Tarolio perdavimų taškus rinko R.Javtokas ir Vytenis Lipkevičius, tritaškiu prie persvaros didinimo prisidėjo ir Lukas Lekavičius – 33:14. „Prienai“ pelnė penkis taškus be atsako (33:19), tačiau tuomet puikiai komandinį derinį tolimu šūviu po V.Kariniausko perdavimo užbaigė A.Milaknis – 36:19. Solidžiai į priekį truktelėję šeimininkai apsukų nemažino: iš vidutinio nuotolio pataikė S.Vene, o T.Dimša toliau džiugino žiūrovus taisydamas savo paties netikslų metimą bei dar kartą įspūdingai kraudamas iš viršaus – 43:19. Užtikrintą pirmąją žalgiriečių pusę vainikavo keturis taškus surinkęs D.Songaila – 47:26.

Trečiajame kėlinyje sėkmingiau startavo prieniškiai – 47:31. Tiesa, greitai žalgiriečiai perėmė iniciatyvą: baudas sumetė V.Lipkevičius, su T.Dimša derinį „žemė-oras“ sužaidė Willas Cherry, o netrukus jau pats W.Cherry rezultatyviai užbaigė ataką – 53:31. Aktyviai rungtyniavęs V.Lipkevičius surinko keturis taškus, iš po krepšio įmetė D.Songaila (59:39). Pasipriešinimo nesulaukęs D.Songaila tęsė puikią atkarpą pelnydamas dar šešis taškus, o ketvirtį po L.Lekavičiaus perdavimo triuškinančiu dėjimu užbaigė E.Ulanovas – 69:47.

Ketvirtąjį ketvirtį pradėjo A.Milaknio tritaškis iš krašto, baudų metimus realizavo S.Vene – 74:47. L.Lekavičius atliko ketvirtąjį rezultatyvų perdavimą taškus pelniusiam A.Milakniui, bloku pasižymėjęs D.Tarolis vienas pats persivarė kamuolį per aikštę ir įmetė iš po krepšio (78:49). Tik ketvirtajame kėlinyje taškų sąskaitą atsidarė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, o D.Tarolis dar dviem blokais baudė savo tiesioginį oponentą – 82:52. Keturis taškus surinko V.Kariniauskas, greitame puolime pasižymėjo T.Dimša (88:55). Per likusį laiką tebuvo vienas klausimas ar „Žalgiris“ pelnys triženklį taškų skaičių. Nors tritaškį įskraidino V.Lipkevičius, po puikių perdavimų taškus iš po krepšio rinko P.Jankūnas bei V.Kariniauskas, iki 100-ojo taško pritrūko vieno tritaškio, tačiau gražių epizodų kupiname mače triuškinančią pergalę šventė Lietuvos čempionai – 97:63.

„Žalgiris“: D.Songaila 16 (8/13 dvit.), T.Dimša 15 (6/9 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), V.Lipkevičius 13 (4 rez. perd.), A.Milaknis 10, V.Kariniauskas 8 (5 rez. perd.), R.Javtokas 7 (2 per. kam.), D.Tarolis 7 (5 rez. perd., 3 blk.), P.Jankūnas 6 (6 atk. kam., 3 per. kam.), S.Vene 6 (6 atk. kam.), E.Ulanovas 4, L.Lekavičius 3 (5 rez. perd., 3 per. kam.), W.Cherry 2.

„Prienai“: V.Sragauskis 18 (7/8 dvit.), D.Šeškus 15 (4/4 trit., 2 per. kam.), M.Linkevičius 7, D.Milka 7 (7 atk. kam., 2 per. kam.).