Tel Avive žalgiriečiai metė rimtą iššūkį Eurolygos čempionams 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai visas rungtynes kvėpavo į nugaras vieniems E grupės lyderių. Eurolygos „Top 16“ etapo vienuoliktojo turo susitikime Tel Avive žalgiriečiai po atkaklios kovos nusileido „Maccabi“ komandai 72:79 (15:18, 19:25, 20:23, 18:13). E grupėje „Žalgiris“ lieka su keturiomis pergalėmis.

Mačą pradėjo netaiklų komandos draugo metimą pataisęs Edgaras Ulanovas, jau kitoje atakoje iš po krepšio taikliai atakavo perdavimą iš Jameso Andersono gavęs Robertas Javtokas – 4:0. Tiesa, greitai dviem dvitaškiais atsakė rezultatą lyginę šeimininkai (4:4). Netrukus kauniečius į priekį vėl išvedė kamuolį puolime atkovojęs ir dešine ranka pasižymėjęs Lukas Lekavičius bei baudos metimą pridėjęs J.Andersonas – 7:4. Rungtynės ir toliau vyko tarsi ant sūpuoklių: varžovai persvėrė rezultatą (7:8), tačiau tuomet sekė keturi L.Lekavičiaus taškai – 11:11. Įsižaidę „Maccabi“ krepšininkai spurtavo 10:1, tad minutės pertraukėlės prašė Lietuvos čempionai (11:18). Po jos du dvitaškius iš to paties taško tiksliai paleido aikštėje pasirodęs Darius Songaila ir pirmasis ketvirtis baigėsi pastebimai sumažėjusiu Eurolygos čempionų pranašumu – 15:18.

Taiklių metimų seriją antrajame kėlinyje tęsė D.Songaila, po perimto kamuolio visą varžovų gynybą prasiveržimu įveikė Willas Cherry – 19:21. W.Cherry pasižymėjo ir metimu iš vidutinio nuotolio (21:25), vos tik pakilęs nuo suolo sau įprastu stiliumi aštuntąjį tašką rinko L.Lekavičius – 23:27. Po idealaus L.Lekavičiaus perdavimo R.Javtokui nebeliko nieko kito kaip tik mažinti atsilikimą (25:29), kamuolį perėmęs taškų sąskaitą atsidarė Artūras Milaknis – 27:31. Akimirkai atsilaisvinęs tolimą metimą smeigė A.Milaknis (30:31), bet sėkmingu žaidimu atsakė iniciatyvos ėmęsis Devinas Smithas – 30:36. Po svečių minutės pertraukėlės gražią kombinaciją išpildė perdavimą atlikęs L.Lekavičius bei dvitaškį įmetęs D.Songaila (32:36), tačiau „Maccabi“ surengė dar vieną spurtą – 32:43. Jį nutraukė paskutinius pirmosios rungtynių pusės taškus prasiveržimu pelnęs ir deficitą iki vienženklio sumažinęs J.Andersonas – 34:43.

Po didžiosios pertraukos užtikrinčiau atrodė kauniečiai: R.Javtokas puikiai numetė kamuolį krašte prie tritaškio likusiam A.Milakniui, netrukus jau pats R.Javtokas sulaukė gražaus perdavimo ir atliko dėjimą, tritaškį įskraidino L.Lekavičius – 42:45. „Žalgiris“ nesustojo ir komandinėmis pastangomis visiškai priartėjo, kuomet po penktojo L.Lekavičiaus perdavimo dar du taškus pelnė R.Javtokas, savo taškų kraitį pagaliau atsidarė komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 46:47. Sunkiu šeimininkams metu vėl prabilo pastebimiausias jų duetas D.Smithas ir Jeremy Pargo (46:55). Varžovams atsaką davė ne tik tritaškį įskraidinęs, tačiau ir sudėtingą prasiveržimą rezultatyviai užbaigęs A.Milaknis – 51:57. Tolimą metimą per rankas tiksliai paleido J.Andersonas, tačiau tai buvo viskas ką pavyko nuveikti Lietuvos čempionams per tris minutes ir „Maccabi“ prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 12 taškų atsargą – 54:66.

Ketvirtąjį kėlinį atidarė W.Cherry reidas, pasinaudojus tvirta R.Javtoko užtvara, tritaškiu minutės pertraukėlės šeimininkus privertė prašyti J.Andersonas – 59:66. Eurolygos čempionų taškų badas tęsėsi pusę ketvirčio, o „Žalgirį“ artino baudos metimą pataikęs P.Jankūnas (60:66). Gerai besigynusių žalgiriečių užtvaras „Maccabi“ pralaužė tik po šešių minučių (60:68), baudomis atsilikimą mažino A.Milaknis – 62:68. Kauno komanda turėjo ne vieną puikią progą dar labiau priartėti, tačiau metimai iš dėkingų padėčių skriejo pro šalį ir šeimininkai pavojingai nutolo (62:73). „Žalgiris“ ginklų nesudėjo: baudos metimą realizavo P.Jankūnas, tritaškį iš krašto smeigė A.Milaknis – 66:73. Prie baudų metimų linijos stojo L.Lekavičius, o tolimu šūviu nesaugiai varžovus privertė jaustis J.Andersonas – 71:75. Lietuvos čempionai kovojo iki galo ir bandė sukurti nedidelį stebuklą, bet pergalės „Maccabi“ iš savo rankų nebepaleido – 72:79.

„Žalgiris“: A.Milaknis 19 (4/7 trit., 5 atk. kam.), L.Lekavičius 17 (6 rez. perd.), J.Andersonas 12 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 2 per. kam.), D.Songaila 8, R.Javtokas 8 (6 atk. kam.), W.Cherry 6, P.Jankūnas 4 (11 atk. kam.), E.Ulanovas 2, S.Vene 0.

„Maccabi“: J.Pargo 25 (4/6 trit.), D.Smithas 19 (5 atk. kam., 2 per. kam.), A.Tyusas 10.