Emocingame mače „Žalgiris“ neatsilaikė prieš Barselonos centimetrus (FOTO, VIDEO) 0

Trečiadienį „Žalgirio“ arenoje per Eurolygos „Top 16“ etapo dvyliktojo turo rungtynes netrūko emocijų. Energingoje dvikovoje Kauno „Žalgirio“ komanda nusileido Barselonos „FC Barcelona“ krepšininkams 72:83 (16:22, 17:20, 20:23, 19:18).

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Pirmuosius šeimininkų taškus kabliu pelnė Robertas Javtokas, nesunkiai krepšio link prasiveržė gimtadienį švenčiantis Jamesas Andersonas – 4:4. Netrukus J.Andersonas rinko dar du taškus, o „Žalgirį“ pirmą kartą į priekį išvedė varžovą „apvogęs“ ir į greitą puolimą rezultatyviai nubėgęs Willas Cherry – 8:6. Svečiai buvo persvėrę rezultatą (8:10), tačiau tuomet pirmąjį kauniečių tritaškį realizavo Artūras Milaknis, galingu dėjimu savo pasirodymą pradėjo Artūras Gudaitis – 13:10. Aktyviai baudos aikštelėje rungtyniavusiems „FC Barcelona“ krepšininkams kėlinio pabaigoje pavyko truktelėti į priekį (15:22), bet baudų metimu skirtumą mažino A.Gudaitis – 16:22.

Antrajame ketvirtyje žalgiriečiai tris minutes tylėjo ir tuo pasinaudoję svečiai susikrovė dviženklį pranašumą – 16:28. „Žalgirio“ tylą nutraukė tritaškį įskraidinęs Siimas-Sanderis Vene (19:28), baudas sumetė J.Andersonas – 21:31. Lietuvos čempionai suaktyvino gynybą, devintąjį tašką į savo sąskaitą J.Andersonas įsirašė pataikęs iš toli, nugara sėkmingai žaidė Darius Songaila, o atsilikimą iki penkių tirpdė dar du J.Andersono taškai – 28:33. Pajutę artėjantį „Žalgirį“ katalonai atsakė penkiais taškais ir vėl nutolo (28:38). Prieš antrąją rungtynių pusę deficitą iki vienženklio pavyko sumažinti J.Andersono taškų dėka – 33:42.

Iškart po didžiosios pertraukos reidą arčiau krepšio surengė W.Cherry (35:42), tačiau sėkmingu žaidimu atsakė ir varžovai – 35:46. „Žalgirio“ arenoje triukšmo lygį kėlė du J.Andersono tolimi šūviai – 41:49. Atsilikimą iki šešių mažino R.Javtoko kablys (43:49). Tiesa, jau kitoje aikštės pusėje pats R.Javtokas sužaidė neleistinai ir buvo nubaustas nesportine pražanga bei „FC Barcelona“ dar kartą truktelėjo į priekį – 43:54. Gudriai žaidęs J.Andersonas 24-ąjį tašką pelnė realizavęs du baudų metimus (45:54), bet įsisiautėjo iki tol tylėję katalonų snaiperiai – 45:60. Kovingą žaidimą demonstravo W.Cherry, bet priartėti kauniečiams nebuvo leista (47:63). Einant trečiojo kėlinio laikui į pabaigą savo taškų sąskaitas atsidarė Paulius Jankūnas ir Edgaras Ulanovas, iš vidutinio nuotolio įmetė D.Songaila – 53:65.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo tolima svečių bomba (53:68), individualiu reidu atsakė D.Songaila – 55:68. Baltos vėliavos „Žalgiris“ nekėlė: tritaškiu iš krašto pirmuosius taškus rinko Lukas Lekavičius, po gražaus J.Andersono perdavimo sėkmingą žaidimą tęsė D.Songaila – 60:69. Visgi, aistras greitai numalšino du Alexo Abrineso tolimi šūviai (60:75). Kėliniui įpusėjus R.Javtokas išprovokavo nesportinę pražangą, tritaškiu bei greita kontrataka apie save priminė žiūrovus iš vietų kėlęs A.Milaknis – 66:75. Oponentą suklaidinęs A.Milaknis rinko dar du taškus, tačiau laikui nenumaldomai senkant Ispanijos čempionai atitolo (68:81). Per likusį laiką niekas nepasikeitė, dvitaškius įmetė D.Songaila ir L.Lekavičius, bet pergalę šventė rungtynių kontrolę savo rankose išlaikiusi „FC Barcelona“ – 72:83.

„Žalgiris“: J.Andersonas 24, A.Milaknis 12, D.Songaila 10 (5/8 dvit.), W.Cherry 6 (2 per. kam.), L.Lekavičius 5 (5 rez. perd.), R.Javtokas 5, S.Vene 3, A.Gudaitis 3, P.Jankūnas 2 (9 atk. kam.), E.Ulanovas 2, T.Dimša 2.

„FC Barcelona“: A.Abrinesas 16 (3/5 trit.), T.Pleissas 14 (7/11 dvit., 7 atk. kam.), T.Satoransky 12 (4 rez. perd.), D.Thompsonas 11, A.Tomičius 11.