Pasvalyje laimėję žalgiriečiai per antrą mačo pusę praleido tik 13 taškų 0

Įspūdingą gynybą antroje rungtynių pusėje pademonstravę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo pergalę Pasvalyje. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato susitikime kauniečiai panaikino 13 taškų atsilikimą ir nugalėjo „Pieno žvaigždžių“ komandą 74:56 (21:21, 9:22, 23:6, 21:7). Tai buvo 28-oji žalgiriečių pergalė LKL per 32 rungtynes.

Pirmieji „Žalgirio“ bandymai atidaryti taškų sąskaitą nenusisekė, o šeimininkus į priekį išvedė Alexanderis Oriakhi – 0:3. Lietuvos čempionų nesėkmių virtinę nutraukė iniciatyvos ėmęsis ir penkis taškus surinkęs Jamesas Andersonas (5:4). Netrukus J.Andersonas atliko ir gražų rezultatyvų perdavimą, kurį dėjimu pavertė Robertas Javtokas, tritaškį smeigė Artūras Milaknis – 10:6. Nuo suolelio pakilę žaidėjai įnešė reikiamos energijos: netaiklų komandos draugo metimą taisė Siimas-Sanderis Vene, o po krepšiu dominavo aštuonis taškus per dvi minutes surinkęs Artūras Gudaitis – 20:14. Kėlinio pabaigoje kauniečių puolimas kiek užstrigo bei „Pieno žvaigždės“ po įspūdingo tritaškio su sirena išlygino rezultatą – 21:21.

Antrajame ketvirtyje pasvaliečiai tęsė solidų žaidimą, pratęsė spurtą iki 14:0 ir privertė greitos minutės pertraukėlės prašyti Gintarą Krapiką – 21:28. Po jos žalgiriečių tylą nutraukė J.Andersonas (23:28), tačiau šeimininkų tai nesutrikdė – 23:33. Tuomet „Žalgiris“ suaktyvino veiksmus gynyboje, iš vidutinio nuotolio pataikė S.Vene, tritaškį realizavo Lukas Lekavičius – 29:37. Prieš didžiąją pertrauką kauniečiai toliau nerado savojo žaidimo puolime ir 12-ąjį tašką pelnęs Michaelas Dixonas sukrovė šeimininkams rekordinę persvarą – 30:43.

Po didžiosios pertraukos įspūdingu bloku oponentą nubaudė R.Javtokas, prasiveržimu gynybą įveikė W.Cherry – 32:43. Šeimininkų taškų badas tęsėsi pusę kėlinio, o kauniečius prie jų artino W.Cherry ir Vytenio Lipkevičiaus dvitaškiai – 37:43. „Žalgiris“ toliau tvirtai gynė savo krepšį, prieš baudų metimų linijos stojo R.Javtokas, deficitą iki dviejų naikino komandos kapitonas Paulius Jankūnas (41:43). Pirmuosius taškus antroje rungtynių dalyje „Pieno žvaigždės“ pelnė tik po šešių minučių tylos (41:45), bet netrukus Lietuvos čempionus į priekį išvedė A.Milaknio tolimas šūvis – 46:45. Apsigynus kontrataką dvitaškiu su pražanga užbaigė A.Milaknis, baudas sumetė L.Lekavičius ir J.Andersonas (53:49). Vos šešis taškus per kėlinį praleidę Lietuvos čempionai panaikino dviženklį deficitą ir prieš ketvirtąjį jau buvo priekyje – 53:49.

Rezultatyviausias kauniečių krepšininkas J.Andersonas surengė du sėkmingus reidus krepšio link, apie save priminė A.Gudaitis – 59:52. Geležinė gynyba ir A.Milaknio bei V.Lipkevičiaus tritaškiai leido „Žalgiriui“ saugiai jaustis likus keturioms minutėms – 65:52. Šeimininkai baltos vėliavos nekėlė ir po A.Oriakhi taškų tirpdė atsilikimą (65:56). Tiesa, žalgiriečiai greitai susigrąžino turėtą pranašumą: lankų tvirtumą dėjimais tikrino A.Gudaitis, baudą už techninę pražangą realizavo A.Milaknis – 70:56. Per likusį laiką galingu bloku pasižymėjo A.Gudaitis, tik rungtynių pabaigoje pasirodęs Vaidas Kariniauskas pelnė keturis taškus iš eilės ir antroje rungtynių dalyje nepralaužiamą gynybą pademonstravę Lietuvos čempionai šventė pergalę Pasvalyje – 74:56.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 14 (5/6 dvit.), J.Andersonas 14 (3 per. kam.), A.Milaknis 13, W.Cherry 6, L.Lekavičius 6 (2 per. kam.), V.Lipkevičius 6 (6 atk. kam.), S.Vene 4, V.Kariniauskas 4, R.Javtokas 4, P.Jankūnas 3 (8 atk. kam.), D.Songaila 0, T.Dimša 0.

„Pieno žvaigždės“: M.Dixonas 14 (4 rez. perd., 3 per. kam.), A.Oriakhi 11 (10 atk. kam.), A.Viskontas 8, G.Sirutavičius 8.