„Žalgiris“ namuose pergalingai pradėjo LKL finalą (FOTO, VIDEO) 0

2014-2015 m. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalas startavo Kauno „Žalgirio“ pergale. Ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nė karto neleido varžovams pirmauti ir nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 73:66 (24:18, 19:13, 12:13, 18:22).

Serijoje iki 4 pergalių „Žalgiris“ pirmauja 1:0. Antrosios serijos rungtynės sekmadienį bus žaidžiamos Vilniuje.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Finalo seriją atidarė puikus žalgiriečių žaidimas: laisvą koridorių krepšio link atrado ir dvitaškį su pražanga įmetė Artūras Milaknis, netrukus vilniečių spragomis gynyboje pasinaudojo dėjimu žiūrovus iš vietų kėlęs Jamesas Andersonas – 5:0. Tolimą metimą įskraidino komandos kapitonas Paulius Jankūnas, tačiau Antano Kavaliausko pastangomis svečiai sumažino atotrūkį – 8:5. Savalaikį J.Andersono perdavimą dėjimu pavertė Robertas Javtokas, greitoje atakoje pasižymėjo ir pats perdavimo autorius – 12:5. „Žalgiris“ surakino varžovus agresyvia gynyba, J.Andersonas smeigė dvi tolimas bombas paeiliui ir sostinės komanda priverstinai sušaukė pirmąją minutės pertraukėlę – 18:7. Po jos „Lietuvos rytui“ toliau taškus rinko vienintelis A.Kavaliauskas, o kitoje aikštės pusėje dominavo 12-ąjį tašką į savo kraitį įsirašęs J.Andersonas (20:14). Per likusį pirmojo ketvirčio laiką kauniečiams keturis taškus surinko nuo suolo pakilęs Artūras Gudaitis – 24:18.

Antrasis kėlinys prasidėjo tiksliu tolimu Luko Lekavičiaus šūviu, dar vieną reidą baudos aikštelėje surengė A.Milaknis – 29:22. Aktyviai į žaidimą įsiliejo ir Vytenis Lipkevičius: atsikovojęs kamuolį puolime jis stojo prie baudų metimų linijos, prie viso to dar ir puikiai pastebėjo prie trijų taškų linijos laisvą likusį Siimą-Sanderį Vene – 33:24. Čia pat trijų taškų vertės metimą realizavęs A.Milaknis brėžė naują rekordinės persvaros žymą 36:24. Tiesa, Lietuvos čempionai vien tuo neapsiribojo ir dar labiau nutolo: baudas sumetė P.Jankūnas, iš vidutinio nuotolio tiksliai atakavo R.Javtokas – 41:25. Vilniečiai augti atotrūkiui nebeleido, tad minutės pertraukėlės paprašė Gintaras Krapikas (41:29). Po pasitarimo tiek puolime, tiek gynyboje sublizgėjo R.Javtokas ir ilsėtis šeimininkai išėjo išlaikę saugų atstumą – 43:31.

Antroje rungtynių pusėje solidų pasirodymą tęsė R.Javtokas, kuris ne tik varžovus pamokė išrašydamas dar vieną galingą bloką, bet ir atlikęs metimą kabliu – 45:33. Pasinaudoję keliomis apmaudžiomis klaidomis svečiai pridėjo keturis taškus bei pranašumas tarp komandų sumažėjo iki vienženklio (45:37). Tuščios žalgiriečių atakos tęsėsi net penkias minutes, kol galų gale ledus pralaužė komandos draugo metimą pataisęs R.Javtokas – 47:39. Kiek pritilusią „Žalgirio“ areną pažadino tolimas A.Milaknio šūvis, drąsiai rungtyniavo L.Lekavičius – 52:39. Ketvirčiui baigiantis snaiperiškus sugebėjimus pademonstravo S.Vene, ir nors kėlinį vieno taško skirtumu laimėjo vilniečiai, priekyje vis dar užtikrintai buvo „Žalgiris“ – 55:44.

Lemiamame kėlinyje pirmųjų kauniečių taškų teko palūkėti tris minutes, kol iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo S.Vene, taškų kraitį pildė A.Milaknis, tačiau sudėti ginklų varžovai neketino – 59:53. Tuomet šaltakraujiškai baudas sumėtė V.Lipkevičius, komandos keitėsi nesėkmingai išpuoliais, tad įpusėjus ketvirčiui saugiai jautėsi Lietuvos čempionai (61:53). Po „Lietuvos ryto“ minutės pertraukėlės šie kilo lemiamam šturmui ir pelnę keturis taškus be atsako tirpdė atsilikimą – 61:57. Svarbiu metu prasiveržimą su pražanga užbaigė L.Lekavičius (64:57), bet Traviso Leslie taškų dėka atmosfera aikštelėje tik dar labiau įkaito – 64:62. Nors baudos metimą realizavo R.Javtokas, dvi taiklios varžovų baudos šeimininkams tepaliko taško pranašumą (65:64). Kamuolius puolime ėmę žalgiriečiai susikūrė papildomų progų ir vieną iš jų fantastiškai išnaudojo tritaškį smeigęs A.Milaknis – 68:64. Į LKL finalą sugrįžę vilniečiai bandė gelbėtis naudodami pražangų taktiką, tačiau ši nesuveikė ir „Žalgiris“ apgynęs namų tvirtovę pergalingai startavo finalo serijoje – 73:66.

„Žalgiris“: A.Milaknis 18, J.Andersonas 14 (5 atk. kam.), R.Javtokas 12 (5/6 dvit., 11 atk. kam., 3 blk.), L.Lekavičius 9 (4 rez. perd.), S.Vene 8, P.Jankūnas 5 (5 atk. kam.), A.Gudaitis 4, V.Lipkevičius 3 (6 atk. kam.), W.Cherry 0 (2 blk.), V.Kariniauskas 0, E.Ulanovas 0.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 17 (8 atk. kam.), K.Lavrinovičius 17 (7/8 dvit.), T.Leslie 11 (5 atk. kam.).