Kauno „Žalgiris“ – Lietuvos krepšinio lygos čempionas!!! (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ komanda – 2014-2015 m. sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionė! Šeštadienį Vilniuje žalgiriečiai ketvirtą kartą LKL finalo serijoje nugalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą 85:77 (13:14, 22:21, 28:17, 22:25) ir septynioliktą kartą tapo LKL čempionais.

Rungtynių ir triumfo akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Susitikimas Vilniuje prasidėjo tuščiais žalgiriečių išpuoliais, o taškus per pirmas tris minutes rinko tik šeimininkai – 0:4. Po devynių nesėkmingų atakų „Žalgirio“ gretose ledus pralaužti pavyko Jamesui Anderonui, kurio taškai kiek atgaivino kauniečių puolimą (4:7). Jamesas toliau siautė, pelnė jau devintąjį savo tašką, dvitaškius pridėjo sėkmingai po krepšiu sužaidę Robertas Javtokas bei Darius Songaila, bet pirmąjį ketvirtį minimalia persvara laimėjo sostinės krepšininkai – 13:14.

Antrajame kėlinyje ilgai Lietuvos čempionų taškų laukti nereikėjo, kuomet po krepšiu likusį Vytenį Lipkevičių puikiai pastebėjo Siimas-Sanderis Vene, o Vytenis atsilygino tuo pačiu ir S.Vene dvitaškiu persvėrė rezultatą – 17:16. Krepšio link nesunkiai prasibrovė Artūras Milaknis, pergudravęs varžovą taškus pelnė R.Javtokas, baudas sumetė kovingai žaidęs V.Lipkevičius, tačiau priekyje buvo tritaškius šaudę vilniečiai – 23:24. Prie baudų metimų linijos stojo A.Milaknis ir kamuolį perėmęs W.Cherry, kuris tritaškiu dar ir nutraukė netaiklių tolimų metimų seriją 30:30. Metimo skonį pajutęs W.Cherry smeigė dar vieną tolimą bombą, du taškus į savo kraitį įsirašė R.Javtokas bei pirmoji rungtynių pusė baigėsi esant lygiam rezultatui – 35:35.

Trečiąjį ketvirtį pradėjo galingas R.Javtoko blokas ir įspūdingas W.Cherry tolimas šūvis – 38:35. Laiku ir vietoje atsidūręs savo taškų kraitį atsidarė Paulius Jankūnas (40:35), tačiau greitai savo žodį tarė pusiausvyrą atstatę šeimininkai – 40:40. Ketvirta tolima bomba varžovus baudė W.Cherry, po vieną baudą pridėjo Edgaras Ulanovas ir S.Vene, gražioje atakoje dėjimu krepšį drebino R.Javtokas 46:42. Puikų derinį užbaigė staigus ir tikslus A.Milaknio tritaškis, reidą krepšio link atliko Lukas Lekavičius – 51:44. Laiko veltui neleido prie baudų metimų linijos stoję A.Milaknis bei L.Lekavičius, o skirtumas tarp komandų išaugo iki dviženklio – 56:46. Lietuvos čempionai apsukų nemažino bei prieš lemiamą kėlinį išlaikė solidų atotrūkį: iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo D.Songaila, varžovą pašokdinęs tritaškį smeigė A.Milaknis, taškus rinko S.Vene – 63:52.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo A.Milaknio tritaškiu iš pamėgto taško, gražų D.Songailos perdavimą taškais pavertė S.Vene – 68:54. Perdavimo iš D.Songailos sulaukė ir J.Andersonas, dvitaškį į krepšį taikliai siuntė L.Lekavičius bei minutės pertraukėlės ėmė nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę šeimininkai – 72:56. Po jos „Lietuvos rytas“ surinko keturis taškus be atsako ir minutės pertraukėlės jau prašė Gintaras Krapikas (72:60). Vilniečiai tęsė spurtą (72:63), bet netrukus jį nutraukė kamuolį puolime ėmęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 74:63. Visgi, sostinės krepšininkai rankų nenuleido ir aikštelėje įtampa pasiekė aukščiausią tašką (74:68). Itin svarbiu metu penkis taškus surinko P.Jankūnas – 79:71. „Žalgiris“ sėkmingai dirbo gynyboje, baudas realizavo E.Ulanovas ir W.Cherry bei kauniečius nuo čempionų titulo teskyrė 63 sekundės – 82:71. Per likusį laiką netikėtumų neįvyko bei „Žalgiris“ laimėjęs seriją sausu rezultatu (4:0) iškovojo penktąjį LKL čempionų titulą paeiliui – 85:77.

„Žalgiris“: A.Milaknis 17 (3/6 trit.), W.Cherry 16 (4/6 trit.), J.Andersonas 11, P.Jankūnas 10 (11 atk. kam.), R.Javtokas 8 (8 atk. kam., 3 per. kam.), S.Vene 7 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 5, D.Songaila 4, V.Lipkevičius 4, E.Ulanovas 3.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 20, B.Baronas 14, K.Lavrinovičius 8.