LKL: Panevėžyje žalgiriečiai neturėjo vargo su „Lietkabeliu“ 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiekė užtikrintą pergalę „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato rungtynėse. Pirmadienį išvykoje kauniečiai nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“ ekipą 95:69 (25:15, 24:20, 23:18, 23:16) ir po devynių turų pirmenybėse žengia be pralaimėjimų.

Per pirmąsias 5 rungtynių minutes tikslą pasiekė net trys žalgiriečių tritaškiai. Iš toli pasižymėjo Edgaras Ulanovas, Lukas Lekavičius ir Paulius Jankūnas, o po dvitaškį pridėjo Ianas Vougioukas ir E.Ulanovas – 13:6. Po kelių sėkmingų „Lietkabelio“ antpuolių skirtumą atstatė kamuolį viduryje aikštės perėmęs I.Vougioukas bei P.Jankūno ataka „2+1“ – 18:11. „Žalgirio“ persvara dar labiau išaugo puikią atkarpą sužaidus E.Ulanovui ir Mantui Kalniečiui perdavimu „žemė-oras“ suradus Robertą Javtoką – 25:15.

Antrąjį kėlinį pradėjo Brocko Motumo dvitaškis su pražanga, po to sekė M.Kalniečio taiklus metimas iš vidutinio nuotolio bei idealus įžaidėjo perdavimas tam pačiam B.Motumui – 32:17. Netrukus keturis taškus surinko agresyviai žaidęs Martynas Pocius, dar ir pridėjęs perdavimą R.Javtokui – 38:22. Šį pakeitęs I.Vougioukas pasižymėjo išradingu metimu kaire ranka, o 4 taškus per 6 sekundes pelnęs B.Motumas padidino „Žalgirio“ pranašumą iki 19 taškų (44:25). Prieš pat didžiąją pertrauką „Lietkabelio“ krepšininkai atsilikimą šiek tiek sumažino, o svečių gretose pasižymėjo mažieji L.Lekavičius ir Kasparas Vecvagaras – 49:35.

Prasidėjus trečiajam kėliniui 5 taškus surinko I.Vougioukas, baudas sumetė P.Jankūnas, tritaškį smeigė L.Lekavičius (59:42), bet serbo Mile Iličiaus vedini panevėžiečiai buvo sumažinę skirtumą iki 59:49. Po „Žalgirio“ minutės pertraukėlės viskas stojo į savo vieta: M.Kalnietis pelnė 4 taškus, R.Javtokas pridėjo 3 baudas ir dvitaškį. Taip pat iš dviejų taškų zonos įmetė M.Pocius ir B.Motumas, o žalgiriečiai susigrąžino solidžią persvarą – 72:53.

Po M.Pociaus dvitaškio, perimto kamuolio ir perdavimo O.Hanlanui ketvirtojo kėlinio pradžioje (76:55), šeimininkų negelbėjo ir minutės pertraukėlė. Įsižaidęs M.Pocius pelnė dar 9 taškus, po B.Motumo perdavimų pražangomis stabdytas I.Vougioukas realizavo baudų metimus ir „Žalgiris“ dar labiau nutolo (89:65). Tašką rungtynėse padėjo P.Jankūno dvitaškis ir keturi L.Lekavičiaus taškai – 95:69.

„Žalgiris“: M.Pocius 17 (2 per. kam.), I.Vougioukas 15 (5 atk. kam., 2 per. kam.), L.Lekavičius 12, P.Jankūnas 11 , B.Motumas 11 (4 rez. perd.), E.Ulanovas 10, R.Javtokas 9, M.Kalnietis 6 (4 rez. perd.), O.Hanlanas 2, K.Vecvagaras 2, S.Vene 0.

„Lietkabelis“: S.Buterlevičius 19, M.Iličius 17 (4 rez. perd.), A.Valeika 11 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blk.).