Pasvalyje „Žalgiris“ pasiekė užtikrintą pergalę 0

Po trumpos šventinės pertraukos Kauno „Žalgirio“ komanda sugrįžo į „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybes. Sekmadienį išvykoje žalgiriečiai nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus 88:71 (27:13, 18:24, 26:16, 17:18) ir į savo sąskaitą įsirašė penkioliktąją pergalę per šešiolika rungtynių.

Susitikimą puikiai pradėjo penkis taškus surinkęs Edgaras Ulanovas, lengvai krepšio link prasibrovė Mantas Kalnietis, o atotrūkį dar labiau didino prie baudų metimų linijos stojęs Ianas Vougioukas – 8:1. Pajutę ritmą kauniečiai nemažino apsukų: taškų sąskaitą pildėsi I.Vougioukas ir E.Ulanovas, taikliai iš vidutinio nuotolio metė komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 16:6. Sėkmingai į žaidimą įsiliejo ir nuo suolo pakilęs Brockas Motumas, drąsiai iš trijų taškų zonos atakavo M.Kalnietis (23:8). Puikiai besigynę Lietuvos čempionai rengė greitas atakas bei po pirmojo ketvirčio turėjo susikrovę solidų pranašumą – 27:13.

Antrajame kėlinyje geriau startavo Pasvalio krepšininkai, į kurių aštuonis taškus įsiterpė tik kabliu ataką užbaigęs I.Vougioukas – 29:21. Tuomet pirmuosius taškus pelnė Olivier Hanlanas, tik pražanga sustabdytas buvo E.Ulanovas (33:23). Suklaidinęs varžovą dar du taškus įsirašė E.Ulanovas, baudas sumetė I.Vougioukas, tačiau tolimų šūvių dėka šeimininkai tirpdė atsilikimą – 39:33. Kėlinio pabaigoje lyderio vaidmens ėmėsi P.Jankūnas, taiklių baudų metimų seriją tęsė savo tryliktąjį tašką pelnęs E.Ulanovas ir į pertrauką žalgiriečiai išėjo turėdami aštuonių taškų atsargą – 45:37.

Trečią ketvirtį pradėjo P.Jankūnui kamuolį prie trijų taškų linijos atmetęs I.Vougioukas, čia pat Paulius pats susitvarkė po krepšiu su keliais varžovais ir pelnė dar du taškus – 50:39. Į rezultatyvius šeimininkų išpuolius atsaką pavyko rasti penkis taškus pelniusiam M.Kalniečiui, trečiu bandymu dvitaškį su pražanga pridėjo B.Motumas – 59:45. Metimo skonį pajutęs M.Kalnietis smeigė trečią tolimą bombą, nuostabų pastarojo perdavimą taškais pavertė P.Jankūnas, o naują rekordinę ribą brėžė tritaškį įskraidinęs Martynas Pocius – 67:47. Prieš paskutinę rungtynių atkarpą taškus įsirašė M.Pocius ir O.Hanlanas bei „Žalgiris“ jautėsi tikru padėties šeimininku – 71:53.

Ketvirtą kėlinį atidarė pirmą kartą į aikštelę žengęs Kasparas Vecvagaras, aštriai žaisdamas tris taškus surinko M.Pocius – 76:57. Kiek užsitęsusią tylą rungtynėse nutraukė keturi K.Vecvagaro taškas, savąjį kraitį atsidarė Lukas Lekavičius, bet Derricko Low vedami šeimininkai kirpo atsilikimą iki keturiolikos (82:68). Mačo pabaigoje Siimas-Sanderis Vene išprovokavo nesportinę pražangą, šaštąjį tašką rinko L.Lekavičius ir „Žalgiris“ iš Pasvalio išsivežė užtikrintą pergalę rezultatu 88:71.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 14 (3/3 trit., 5 rez. perd., 2 per. kam.), P.Jankūnas 13 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 13, B.Motumas 11 (7 atk. kam.), I.Vougioukas 11, M.Pocius 8, L.Lekavičius 6, K.Vecvagaras 6, O.Hanlanas 4, S.Vene 2, M.Sajus 0.

„Pieno žvaigždės“: D.Low 21 (6 rez. perd.), S.Babrauskas 11 (5 atk. kam., 3 per. kam.), Ž.Skučas 10 (4/4 dvit.).