Prieš šventes žalgiriečiai laimėjo dar vienerias LKL rungtynes 0

Kauno „Žalgiris“ pasiekė jau keturioliktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybėse. Nors žalgiriečiai laimėjo vienženkliu skirtumu, jų pranašumas rungtynių metu Alytuje nekėlė abejonių ir „Dzūkija“ buvo įveikta 80:72 (25:13, 21:17, 12:21, 22:21).

„Žalgiris“ rungtynių pradžioje nesunkiai rinko taškus iš po krepšio: keturis į savo kraitį įsirašė Edgaras Ulanovas, dvitaškį įmetė Ianas Vougioukas, o sėkmingai arčiau krepšio prasibrovė Lukas Lekavičius – 8:2. Pasipriešinimo baudos aikštelėje nesulaukė spurtą iki 10:0 pratęsęs Siimas-Sanderis Vene, tad greitai sekė pirmoji šeimininkų minutės pertraukėlė rezultatui esant – 10:2. Vos perėjus varžovams į savo aikštelės pusę šiuos apvogė I.Vougioukas, greitose atakose pasižymėjo L.Lekavičius ir Martynas Pocius bei pranašumas šoktelėjo iki dvylikos – 14:2. Dzūkams pavyko nutrukti svečių spurtą, bet dviženklį pranašumą žalgiriečiams išsaugojo solidus I.Vougiouko žaidimas (20:9). Ketvirčio pabaigoje pirmą tolimą kauniečių šūvį realizavo Olivier Hanlanas, iš arti po Manto Kalniečio perdavimo taikliai metė Brockas Motumas – 25:13.

Antrajame kėlinyje taškus rinko Manto Kalniečio perdavimais maitintas Paulius Jankūnas, gražiais judesiais arčiau krepšio prasibrovė E.Ulanovas – 32:17. Tiksliai I.Vougioukui kamuolį atidavė L.Lekavičius, netrukus iš toli po M.Pociaus perdavimo pataikė ir pats Lukas (37:21). Puikiai į žaidimą įsiliejo ir nuo suolo pakilęs Kasparas Vecvagaras, po penkių latvio taškų pranašumas išaugo iki rekordinio – 42:23. Prieš didžiąją pertrauką Lietuvos čempionai kiek sumažino spaudimą varžovams ir ilsėtis išėjo atsargoje turėdami šešiolika taškų – 46:30.

Prasidėjus trečiajam kėliniui „Žalgiris“ vis rasdavo atsakymus į sėkmingus varžovų išpuolius ir šiems artėti neleido: dvitaškį įmetė I.Vougioukas, tritaškiu alytiškius baudė E.Ulanovas – 51:35. Kėliniui įsibėgėjus drąsiai sužaidė K.Vecvagaras, bet skirtumas tarp komandų pavojingai aptirpo ir į tai reaguodamas pasitarimą sušaukė Gintaras Krapikas (53:42). Tiesa, žalgiriečių minutės pertraukėlė nepabudino ir „Dzūkija“ kirpo atsilikimą iki penkių – 53:48. Užsitęsusią Lietuvos čempionų tylą nutraukti pavyko individualiai sužaidus O.Hanlanui ir šio perdavimą taškais pavertus I.Vougioukui – 57:49. Prieš paskutinę dešimties minučių atkarpą baudą realizavo S.Vene ir pralaimėję trečią kėlinį kauniečiai teturėjo septynių taškų pranašumą – 58:51.

Lemiamame ketvirtyje geriau startavo dzūkai, kurie po sudėtingų metimų buvo vos per žingsnį nuo žalgiriečių – 58:56. Svečių situaciją staigiai stabilizavo I.Vougioukas ir S.Vene (64:56), o svarbiu metu iniciatyvos ėmėsi komandos kapitonas P.Jankūnas, kurio penki taškai malšino šeimininkų ambicijas – 69:58. Alytaus komandai vėl priartėjus iki (69:62), drąsiai rungtyniavo L.Lekavičius, po įspūdingo P.Jankūno bloko greitą išpuolį taškais užbaigė B.Motumas – 73:62. Iš vidutinio nuotolio taikliai metė P.Jankūnas, o gražiai suvaikščiojus kamuoliui šis skrodė tinklelį po tolimo L.Lekavičiaus šūvio – 78:65. Rungtynių baigtis nekėlė abejonių, tad likus porai minučių į aikštelę žengęs kabliu pirmuosius taškus pelnė „Žalgirio“ debiutantas Martynas Sajus ir Lietuvos čempionai pratęsė pergalingą žygį Lietuvos pirmenybėse – 80:72.

„Žalgiris“: I.Vougioukas 16 (7/8 dvit., 2 per. kam.), L.Lekavičius 12 (4 atk. kam., 2 blk.), P.Jankūnas 11, S.Vene 9 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 9 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), K.Vecvagaras 7, O.Hanlanas 7, B.Motumas 5 (2 per. kam.), M.Pocius 2, M.Sajus 2, M.Kalnietis 0 (4 rez. perd.).

„Dzūkija“: J.Robinsonas 18 (7 atk. kam.), A.Lapeta 15 (12 atk. kam.), T.Rinkūnas 9 (2 per. kam.), P.Danisevičius 9 (2 per. kam.).