Kėdainiuose – didžiausiu skirtumu pasiekta šio sezono „Žalgirio“ pergalė 6

Kauno „Žalgirio“ komanda į savo sąskaitą įsirašė dar vieną pergalę „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybėse. Pirmadienį žalgiriečiai sužaidė trečiąsias rungtynes per keturias dienas, tačiau tai nesutrukdė išvykoje įtikinamai įveikti Kėdainių „Nevėžio“ – 98:54 (19:14, 27:11, 19:16, 33:13). Tai buvo didžiausiu skirtumu pasiekta pergalė šį sezoną ir dvidešimtoji per 22 rungtynes LKL čempionate.

Nors mačą taikliu metimu atidarė Siimas-Sanderis Vene (2:0), čia pat tolimų šūvių dėka į priekį truktelėjo šeimininkų komanda – 2:8. Lietuvos čempionai sutvarkė reikalus gynyboje, keturis taškus įsirašė Ianas Vougioukas, Olivier Hanlanas puikiai pastebėjo po krepšiu įkirtusį Brocką Motumą, kuris netrukus dėjimu lygino rezultatą – 10:10. Sunkiai kėlinį pradėję žalgiriečiai jį užbaigė jau turėdami apčiuopiamą pranašumą: savo patirtį sėkmingai išnaudojo Paulius Jankūnas, šeštąjį tašką rinko B.Motumas, o ištampius varžovų gynybą pirmą svečių tritaškį realizavo O.Hanlanas – 19:14.

Antrą kėlinį pradėjo aktyvus Martyno Pociaus žaidimas: žalgirietis ne tik pasižymėjo slalomu per visą aikštelę, bet ir gražiai pastebėjo po krepšiu atsidengusį ir su varžovo pražanga dvitaškį įmetusį I.Vougiouką – 24:14. Baudų metimus sumetė O.Hanlanas ir M.Pocius, po krepšiu nesustabdomai rungtyniavo P.Jankūnas (30:17). Puikų aikštės matymą pademonstravo I.Vougioukas, prie trijų taškų linijos pastebėjęs atsilaisvinusį Edgarą Ulanovą – 34:20. Mindaugo Kupšo pastangomis šeimininkai mažino atsilikimą (34:24), tačiau netrukus tolimas bombas įsūdė B.Motumas ir E.Ulanovas – 40:24. Kauniečiai sėkmingai griovė visus „Nevėžio“ sumanymus puolime, o tašką pirmoje rungtynių dalyje dėjo Ernestą Ežerskį „apvogęs“ ir lengvus taškus įsirašęs Lukas Lekavičius – 46:25.

Po keturių I.Vougiouko taškų skirtumas tarp komandų jau buvo dvigubas – 50:25. Graikas nuostabiai atidirbo ir gynyboje, kuomet išrašė du galingus blokus M.Kupšui, o kitoje aikštės pusėje jo perdavimą dvitaškiu su pražanga pavertė S.Vene (53:27). „Nevėžis“ nesitaikstė su tokiu scenarijumi ir kiek sumažino atotrūkį – 53:32. Kėliniui įpusėjus apie save priminė B.Motumas, keturis taškus be atsako rinko L.Lekavičius – 59:34. Luką pakeitęs lyderio vaidmens ėmėsi O.Hanlanas, netaiklų komandos draugo metimą dėjimu įtvirtino E.Ulanovas, o kėlinio pabaigoje antrą bloką į statistikos protokolą įpaišė Martynas Sajus – 65:41.

Ketvirto kėlinio pradžioje siautė komandos kapitonas P.Jankūnas, vos per minutę surinkęs 10 naudingumo balų ir aštuonis taškus – 73:43. Nepaisant to, kad rungtynių baigtis niekam nekėlė abejonių, Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai aktyviai darbavosi gynyboje, privertė varžovus klysti arba atlikti neparuoštus metimus (78:43). Antroje ketvirčio dalyje „Žalgiris“ tiesiog kūrė šventę Kėdainių publikai: su M.Sajumi „žemė-oras“ sužaidė M.Pocius, netrukus B.Motumas viena ranka galingai drebino krepšio konstrukcijas – 83:43. B.Motumas smeigė ir tolimą šūvį, tačiau čia pat kauniečių spurtą (18:0) nutraukė keletą sėkmingų išpuolių atlikę šeimininkai (86:50). Keturiais taškais savo kraitį pildė M.Sajus, šeštą M.Pociaus rezultatyvų perdavimą tritaškiu pavertė dar vieną įspūdingą pasirodymą surengęs B.Motumas, o itin rezultatyvų žalgiriečių ketvirtį užbaigė tolimą bombą įskraidinęs M.Pocius – 98:54.

„Žalgiris“: B.Motumas 24 (6/9 dvit., 3/3 trit.), P.Jankūnas 14 (6/8 dvit.), I.Vougioukas 13 (5/6 dvit., 3 per. kam., 2 blk.), M.Pocius 11 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), O.Hanlanas 9 (6 rez. perd.), L.Lekavičius 8 (4 per. kam.), E.Ulanovas 8 (5 atk. kam.), M.Sajus 6 (2 blk.), S.Vene 5 (5 atk. kam.), R.Seibutis 0 (2 per. kam.).

„Nevėžis“: M.Kupšas 14 (6/12 dvit.), A.Aleksandrovas 11 (3/4 trit.), T.Kingas 11 (3/6 trit., 4 rez. perd., 2 per. kam.).