Kauno „Žalgiris“ po atkaklios kovos palaužė „Nevėžį“ 18

Kauno „Žalgirio“ komandai teko rimtai paprakaituoti „Betsafe-LKL“ pirmenybėse, kurių 19-ajame ture 82:79 (24:18, 14:18, 26:25, 18:18) palaužė tritaškiais prapliupusius Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus.

Rungtynes taikliu tolimu šūviu pradėjo varžovams atsakymą suradęs Artūras Milaknis, baudos aikštelėje karaliavo galingu dėjimu pasižymėjęs Laurynas Birutis, o pranašumą iki 9:4 didino Paulius Jankūnas. Kėliniui įsibėgėjus uraganinio Derricko Waltono išpuolio nesulaikė net pražanga, pasipriešinimo po krepšiu nesulaukė P.Jankūnas – 14:6. Savo ūgiu toliau sėkmingai naudojosi L.Birutis, tik pakilęs nuo suolelio kamuolį puolime ėmė jau dviženklę persvarą 20:10 sukūręs jaunasis Rokas Jokubaitis. Tiesa, svečiai anksti paleisti Lietuvos čempionų nesiruošė ir sužaidę gerą atkarpą artėjo iki 20:18. Dar du taškus rinko R.Jokubaitis, greitojo puolimo smaigalyje atsidūrė Thomasas Walkupas – 24:18.

Antrajame kėlinyje po R.Jokubaičio perdavimo krepšį dėjimu drebino Deonas Thompsonas, bet vaizdu aikštėje nepatenkintas Šarūnas Jasikevičius kvietė žalgiriečius pasitarimui – 26:21. Tuomet ledus pralaužė ypatingo dėmesio iš varžovų vis sulaukdavęs Brandonas Daviesas, savo pasirodymą tolimu dūriu iš dešiniojo krašto pradėjo D.Waltono pastebėtas jaunasis Lukas Uleckas – 31:23. Antroje kėlinio dalyje „Žalgirio“ puolimas ir vėl stabtelėjo, tad dar vieną minutės pertraukėlę išnaudojo Š.Jasikevičius (31:28). Išjudinti komandą aktyviu žaidimu ėmėsi kapitonas P.Jankūnas, tritaškį švystelėjo A.Milaknis ir skirtumas išaugo iki 38:32. Visgi Chauncey Collinso vedami kėdainiečiai demonstravo charakterį ir prieš antrą rungtynių pusę teatsiliko per vieną taiklų metimą – 38:36.

Trečiasis kėlinys startavo staigiu Mariaus Grigonio trijų taškų vertės metimu, iš vidutinio nuotolio mesdamas neklydo D.Waltonas – 43:36. Pirmoje mačo pusėje nežaidęs Aaronas White‘as penkiais taškais paeiliui prisijungė prie pasižymėjusių komandos draugų, tačiau du tritaškius suleidęs Adonte Parkeris lygino rezultatą 48:48. Gražų kamuolio judėjimą arčiau krepšio dvitaškiu užbaigė A.White‘as, atsilaisvinęs iš tolėliau pataikė P.Jankūnas, bet dar du tolimus šūvius suleidę svečiai jau pirmavo 52:54. Ketvirčio pabaigoje iš toli iššovė A.Milaknis bei A.White‘as, tačiau „Nevėžio“ gynėjo C.Collinso pastangų dėka, prieš lemiamą rungtynių atkarpą liko daug neatsakytų klausimų – 64:61.

Ketvirtasis kėlinys geriau prasidėjo Kėdainių krepšininkams, kurie prabėgus trims minutėms vėl buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje – 64:68. Tuomet nesportiškai buvo sustabdytas D.Waltonas, tarsi peiliu per sviestą varžovų gynybą supjaustė deficitą iki 67:68 nurėžęs Edgaras Ulanovas. Gerą atkarpą tęsė antrą progą sukūręs A.White‘as, baudas sumetė P.Jankūnas, tačiau tritaškiais toliau skausmingai baudė svečius 71:74 priekyje palaikęs C.Collinsas. Likus porai minučių svarbų tolimą šūvį paleido A.Milaknis, nuo baudų metimų linijos neklydo rezultatą 78:77 persvėręs A.White‘as. Dar lengviau atsikvėpti leido likus 38 sekundėms dvitaškiu pranašumą 80:77 iki padidinęs B.Daviesas. Po pasitarimo varžovų labai tolimas tritaškis skriejo pro šalį, tačiau žalgiriečiai apmaudžiai suklydo. A.Parkeris sumetė baudas už nesportinę pražangą, „Nevėžis“ turėjo dar ir kamuolį savo rankose, bet C.Collinso reidas tikslo nepasiekė ir žalgiriečiams sunkią pergalę rezultatu 82:79 įtvirtino taiklūs E.Ulanovo baudų metimai.

„Žalgiris“: A.White‘as 16 (5 atk. kam., 2 blk.), P.Jankūnas 12, A.Milaknis 12 (4/7 trit.), D.Waltonas 10 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), L.Birutis 8, R.Jokubaitis 6, E.Ulanovas 4, B.Daviesas 4 (6 atk. kam., 2 per. kam.), M.Grigonis 3, L.Uleckas 3, T.Walkupas 2, D.Thompsonas 2.

„Nevėžis“: C.Collinsas 29 (5/8 trit., 2 per. kam.). A.Parkeris 22 (4/9 trit.), M.Junakovičius 10.