A.Milaknio vedamas „Žalgiris“ palaužė „Lietkabelį“ (VIDEO) 2

Sekmadienį „Betsafe–LKL“ 27-ojo turo akistatoje ketvirtajame kėlinyje Artūro Milaknio tritaškių įkvėpti Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 85:63 (19:18, 14:13, 22:18, 30:14) pranoko Panevėžio „Lietkabelio“ komandą.

Rungtynes atidarė puikaus skerso perdavimo prie trijų taškų linijos sulaukęs Edgaras Ulanovas, po krepšiu progas susikūrė Deonas Thompsonas – 7:5. Gerą atkarpą žaidęs D.Thompsonas dar ir dėjimu patikrino lankų tvirtumą, dvitaškį įmetė E.Ulanovas, trečiuoju pasižymėjusiu žalgiriečiu tapo grubiai sustabdytas B.Daviesas – 13:10. Darbo ėmėsi aikštelėn žengęs Antanas Kavaliauskas, toliau aktyviai savo paslaugas siūlėsi D.Thompsonas, o pirmąjį kėlinį laimėti 19:18 leido Thomasas Walkupas.

Antrajame kėlinyje sustoti nesiruošė D.Thompsonas, atstumą iki 23:18 padidino A.Kavaliauskas. Greito išpuolio smaigalyje atsidūrė T.Walkupas, tačiau nerezultatyviai vykusiame ketvirtyje, čia pat pranašumas ištirpo (26:24). Tuomet kuklią tritaškių grafą taikliu metimu papildė Artūras Milaknis, aštriai sužaidė vėl kiek saugesnį gyvenimą grąžinęs Marius Grigonis – 31:24. Tiesa, prieš antrą rungtynių pusę „Lietkabelio“ krepšininkai pristabdė įsibėgėjusius žalgiriečius ir rėžė atsilikimą iki vieno taiklaus metimo 33:31.

Trečiasis ketvirtis startavo gražiais B.Davieso ir Leo Westermanno viražais baudos aikštelėje, penkis taškus paeiliui rinko M.Grigonis – 42:36. Vis geriau puolime jautėsi M.Grigonis, bet skirtumas tarp komandų jau buvo minimalus (46:45). Sunkiai sulaikomu reidu pasižymėjo T.Walkupas, apie save priminė perdavimą iš A.Kavaliausko gavęs D.Thompsonas – 50:45. Kėlinio pabaigoje puolimo arsenalą praplėtė iš toli neklydęs A.Milaknis, suktuką tolėliau krepšio atliko D.Thompsonas – 55:49.

Lemiamoje rungtynių atkarpoje spragą po svečių krepšiu užkamšė A.Milaknis, tritaškį driokstelėjo T.Walkupas, o pirmą kartą dviženklę persvarą 62:52 kauniečiai susikūrė po varžovams užfiksuotų nesportinės bei techninės pražangų. Į nokautą „Lietkabelį“ siuntė tris tolimus šūvius vieną po kito suleidęs užsiliepsnojęs A.Milaknis – 71:52. Laiku ir vietoje atsirado B.Daviesas, tolimą dvitaškį realizavo į bendrą foną įsipaišęs A.Kavaliauskas – 76:60. Antroje kėlinio dalyje formalumų tvarkymą taikliu tritaškiu pradėjo jaunasis Rokas Jokubaitis, įspūdingu skrydžiu žiūrovus nudžiugino atstumą iki 81:61 didinęs Aaronas White‘as. Per likusį laiką galutinį rezultatą 85:63 užfiksavo paskutiniuoju taškus pelniusiu žalgiriečiu tapęs Lukas Uleckas.

„Žalgiris“: A.Milaknis 20 (5/7 trit.), D.Thompsonas 14 (6/7 dvit., 6 atk. kam.), M.Grigonis 11, T.Walkupas 9 (4 rez. perd., 2 per. kam.), E.Ulanovas 7, B.Daviesas 7 (8 atk. kam.), A.Kavaliauskas 6 (4 rez. perd.), R.Jokubaitis 3, L.Uleckas 3, L.Westermannas 2, A.White‘as 2 (5 atk. kam., 2 per. kam.), N.Woltersas 1 (5 rez. perd.).

„Lietkabelis“: I.Iroegbu 19 (4/4 trit.), P.Valinskas 11, Ž.Dimecas 8.