„Žalgiris“ dar kartą sutriuškino varžovus 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dvidešimtąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Antrąsias LKL rungtynes šią savaitę sužaidę kauniečiai namuose be Marcuso Browno ir Dainiaus Šalengos 98:56 (22:12, 25:14, 31:14, 20:16) nugalėjo Panevėžio „Techaso“ komandą.

Penktadienį Kauno sporto halėje žalgiriečiai rungtyniaus dar kartą. „Žalgirio“ varžovas LKL pirmenybėse bus Klaipėdos „Neptūnas“.

Tik pirmąsias penkias minutes rezultatas buvo apylygis. Į Ado Juškevičiaus baudos metimus ir Tado Klimavičiaus dvitaškį svečiai atsakė penkiais taškais, o Travis Watsono keturi taškai nublanko prieš Vaidoto Volkaus ir Ernesto Ežerskio dėjimus (8:11). Po minutės pertraukėles „Žalgiris“ viską sustatė į savo vietas: Aleksandras Čapinas pelnė 6 taškus, įdėjo Martynas Pocius ir Mirza Begičius, Mantas Kalnietis įmetė greitame puolime ir paskutinės atakos metu perdavė kamuolį Povilui Butkevičiui, kurio taiklus metimas užfiksavo rezultatą 22:12.

Prasidėjus antrajam kėliniui puolimo estafetę perėmė Artūras Milaknis. Po pirmojo netaiklaus tritaškio, kiti du jo tolimi šūviai pasiekė tikslą – 28:12. Atkovojęs kamuolį po varžovų krepšiu taškus pelnė ir Mario Delašas, o greitoje atakoje puikų perdavimą A.Milakniui atidavė Šarūnas Vasiliauskas. Nors M.Kalniečio taiklų tritaškį ir prasiveržimą su pražanga skyrė trijų minučių atkarpa, tačiau per ją „Techasas“ nesugebėjo priartėti (41:20). Baigiantis pirmajai mačo pusei varžovus dukart nubaudė A.Juškevičius, pataikęs iš vidutinio nuotolio ir įmetęs iš po krepšio kaire ranka – 47:26.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečių puolimas ir toliau veikė be priekaištų: M.Delašas taikliai atakavo iš toli bei pridėjo dvitaškį, M.Begičius sumetė baudas bei blokavo varžovų metimus, o šou kūrė M.Pocius, įdėjęs „ore“ po A.Juškevičiaus perdavimo (60:30). Skirtumas ir toliau augo, nes po tritaškį pataikė A.Čapinas ir A.Juškevičius, nesportinę „Techaso“ pražangą baudų metimais išnaudojo M.Kalnietis bei vos tritaškio metimo liniją užmynęs A.Čapinas. Galiausiai Aleksandras perėmė kamuolį ir nesulaukęs varžovų dėmesio pasiuntė jį taikliai iš toli – 78:40.

Įgijus triuškinančią persvarą „Žalgirio“ rezultatyvumas apslopo. Nors ketvirtąjį kėlinį gražiu antpuoliu pradėjo Š.Vasiliauskas ir P.Butkevičius, vėliau kauniečių atakoms trūko tikslumo (84:47). Visgi žiūrovams ilgai nuobodžiauti neteko: M.Kalnietis tris kartus dėjimais sudrebino panevėžiečių krepšį, kartą įdėjęs po Š.Vasiliausko ilgo perdavimo per daugiau nei pusę aikštės. Vėliau Šarūnas pats pelnė 4 taškus, užbaigdamas rungtynes – 98:56.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 18 (5 atk. kam.), A.Čapinas 16 (3/3 trit., 5 per. kam.), M.Delašas 12 (10 atk. kam.), M.Pocius 10, A.Juškevičius 9, Š.Vasiliauskas 8 (6 rez. perd.), A.Milaknis 8, P.Butkevičius 7 (12 atk. kam.), M.Begičius 4 (5 atk. kam., 5 blk.), T.Watsonas 4 (5 min.), T.Klimavičius 2 (5 min.)

„Techasas“: K.petrukonis 14 (6 atk. kam.), L.Lukoševičius 14 (5 atk. kam.), V.Volkus 10 (9 atk. kam.).