Savaitgalį „Žalgirio“ dubleriai kovojo su NKL lyderiais 0

Nacionalinėje krepšinio lygos (NKL) savaitgalio rungtynėse Kauno „Žalgiris-2“ ir vėl dalijosi pergalę bei pralaimėjimą. Tik šį kartą scenarijus buvo kiek kitoks: išvykoje 85:79 laimėta prieš Joniškio „Delikatesą“, tačiau namuose apmaudžiai 74:75 nusileista Mažeikų „Mažeikiams“.

Penktadienį Joniškyje jauniesiems žalgiriečiams didžiąją dalį rungtynių teko vyti varžovus. Nepaisant pirmųjų penkių Artūro Gudaičio taškų, „Delikatesas“ pirmajame kėlinyje spurtavo 14:2 ir po 10 minučių žaidimo buvo priekyje 24:16.

Antrajame ketvirtyje skirtumas porą kartų buvo pasiekęs dviženklę ribą (26:16, 31:21), tačiau po dviejų Pauliaus Soroko tritaškių ir Nerijaus Barauko 6 taškų „Žalgirio“ dubleriai pernelyg nepaleido šeimininkų į priekį – 42:47.

Po didžiosios pertraukos aikštėje jau virė lygi kova, o rungtynių likimas išsisprendė ketvirtajame kėlinyje. Iš pradžių „Delikatesui“ pirmaujant 66:59, Tomo Masiulio auklėtiniai spurtavo 16:3 ir pirmavo 75:69. Tačiau joniškiečiai, likus žaisti šimtą sekundžių, sugebėjo persverti rezultatą – 79:78. Tuomet puikią atkarpą sužaidė Marius Grigonis, kuris iš pradžių pats pelnė taškus, po to perėmė kamuolį ir atliko rezultatyvų perdavimą Luko Lekavičiaus tolimam metimui – 85:79.

„Žalgiris-2“: A.Gudaitis 19, M.Grigonis 16 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), T.Dimša 15 (4 rez. perd.), P.Sorokas 14 (4/4 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), L.Lekavičius 7 (4 rez. perd.), N.Barauskas 6, V.Kariniauskas 5, K.Vene 2, J.Tamulis 1.

„Delikatesas“: A.Kvederavičius 21 (6 rez. perd.), D.Girdvila 17, M.Pukinskas 13 (8 atk. kam.).

Šeštadienio rungtynių pradžia Kaune dubleriams nieko blogo nežadėjo. Puikų pasirodymą antrą dieną iš eilės tęsė P.Sorokas, po kurio 12 taškų „Žalgiris-2“ buvo priekyje 16:5, o Tomui Dimšai pridėjus 6 taškus pirmauta 24:10.

Mažeikiškiai gana greitai prisitaikė ir, laimėję atkarpą 18:3, 16-ąją minutę persvėrė rezultatą 28:27. Nuo to laiko nei viena komanda nepirmavo didesniu nei 4 taškų skirtumu ir atkakliai kovojo iki pat rungtynių pabaigos.

Likus žaisti pusantros minutės po T.Dimšos 4 taškų ir L.Lekavičiaus dvitaškio jaunieji žalgiriečiai pirmavo 74:73. Kitoje atakoje taškus pelnė „Mažeikių“ žaidėjas Rokas Giedraitis, tačiau šeimininkai dar turėjo 3 šansus išplėšti pergalę. Visgi, T.Dimšos tolimas metimas skriejo pro šalį, o L.Lekavičius ir po to M.Grigonis prarado po kamuolį ir svečiai iš Kauno išsiveržė pergalę 75:74.

„Žalgiris-2“: P.Sorokas 17 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), T.Dimša 15 (8 atk. kam.), M.Grigonis 13 (6 atk. kam.), A.Gudaitis 12 (11 atk. kam.), J.Tamulis 5 (5 atk. kam.), N.Barauskas 4, L.Lekavičius 4, V.Kariniauskas 2, E.Serkevičius 2.

„Mažeikiai“: O.Mačernis 16 (6 atk. kam.), R.Giedraitis 13, A.Mažutis 12 (5 atk. kam.), A.Koženetsas 10.