NKL: jauniesiems žalgiriečiams aštuntfinalio serijoje prireiks lemiamų rungtynių 0

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujantis Kauno „Žalgiris-2“ ketvirtose aštuntfinalio serijos rungtynėse subyrėjo ketvirtajame kėlinyje. Kauniečiai turėjo puikią progą užbaigti seriją savų žiūrovų akivaizdoje, tačiau leido „Šilutės“ komandai karaliauti po krepšiu ir lemiamame ketvirtyje varžovai atitrūko – 64:84.

Šiose rungtynėse žalgiriečiams padėti negalėjo vienas komandos lyderių Lukas Lekavičius, o aukštaūgis Dontas Tarolis rungtyniavo jausdamas kojos skausmus. Lemiamos serijos rungtynės bus žaidžiamos Šilutėje šeštadienį.

Rungtynės prasidėjo užtikrintu „Šilutės“ žaidimu, kuris leido jiems atitrūkti septyniais taškais (7:0). Šeimininkų gretose pirmasis pasižymėjo Ernestas Serkevičius, tačiau Vytauto Kamarūno ir Evaldo Šaulio taškai svečiams sukrovė dviženklį pranašumą (13:2). Žalgiriečiai padėtį pagerino po taiklaus Martyno Varno tritaškio, penkių Justo Tamulio ir dviejų D.Tarolio taškų – 12:17. Tiesa, pastarieji negalėjo ilgai džiūgauti, kadangi septynis taškus be atsako surinko Nerijus Anglickis ir po pirmojo kėlinio komandas skyrė dešimt taškų – 24:14.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar keturiais svečių taškais, bet savo atsaką davė ir Tomo Masiulio auklėtiniai – po du taškus pelnė Paulius Valinskas, J.Tamulis, Martynas Echodas bei Vytenis Jasikevičius (22:28). M.Echodas savo taškų kraitį papildė dar keturiais, iš toli taikliai metė D.Tarolis ir deficitas ištirpo vos iki vieno taško (29:30). Per likusį laiką „Šilutė“ neleido šeimininkams persverti rezultato savo pusėn, tačiau pernelyg ir nenutolo – 37:33.

Po didžiosios pertraukos šilutiškius į priekį tempė vienas Arnas Kazlauskas. Aukštaūgis pelnė 7 taškus, tačiau sėkmingai žaidė ir Kauno „Žalgirio“ dublerių krepšininkai – J.Tamulis ir D.Tarolis (39:44). Kauniečiai vis alsavo varžovams į nugarą, tačiau „Šilutė“ dukart pataikė iš toli, dvitaškiu metimu ketvirtį užbaigė N.Anglickis ir svečiai prieš ketvirtąjį kėlinį turėjo aštuonių taškų atsargą – 57:49.

Lemiamo kėlinio pradžioje „Žalgiris-2” grėsmingai priartėjo. Tritaškį realizavo Nerijus Barauskas, dvitaškį su pražanga pataikė M.Varnas – 55:57. Varžovams saugesnį atstumą padėjo susigrąžinti po tris taškus pelnę A.Kazlauskas, N.Anglickis ir Deividas Pukis (66:57). Lemiamas lūžis įvyko ketvirčiui įpusėjus. Keturis taškus pelnė Eivydas Mološčiakas, tiek pat pridėjo Edgaras Sosnovskis – 74:59. Po E.Mološčiako tritaškio svečiai susikrovė rekordinį pranašumą (80:59). Mačo pabaigoje kauniečių gretose rungtyniavo mažiau iki tol pasireikšti gavę žaidėjai. Dvitaškį pataikė Ignas Fiodorovas, tris taškus surinko M.Echodas ir „Šilutė“ dar kartą nugalėjo žalgiriečius jų pačių arenoje – 84:64.

„Žalgiris-2“: J.Tamulis 13, M.Echodas 11 (5/7 dvit.), D.Tarolis 9 (9 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blk.), A.Kojenetsas 8, V.Jasikevičius 6, M.Varnas 6 (5 atk. kam.), N.Barauskas 5, P.Valinskas 2, I.Fiodorovas 2, E.Serkevičius 2, J.Klimavičius 0.

„Šilutė“: A.Kazlauskas 19 (8 atk. kam.), E.Mološčiakas 17 (5 rez. perd.), N.Anglickis 16 (7/10 dvit., 13 atk. kam.), V.Kamarūnas 11.