Kauno „Žalgiris“ įveikė „Lietuvos rytą“ Vilniuje ir žengė į LKL finalą!!! 0

Kauno „Žalgiris“ iškovojo pergalę Vilniuje ir iškopė į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą! Žalgiriečiai trečiosiose pusfinalio rungtynėse nugalėjo „Lietuvos rytą“ 73:71 ir laimėjo seriją rezultatu 2-1.

Pirmuosius „Žalgirio“ taškus po gražaus prasiveržimo pro galinę liniją pelnė Martynas Pocius, tačiau į tai vilniečiai atsakė dviem taikliais tritaškiais (2:8). Sužaidus pusketvirtos minutės tritaškį iš kampo pataikė ir Paulius Jankūnas, skirtumą mažino ir M.Pociaus metimas iš vidutinio nuotolio (7:11). Į aikštelę žengęs Artūras Gudaitis iškart pasižymėjo atkovodamas kamuolį puolime ir sumesdamas baudas, o gynyboje jis įspūdingai blokavo Stevano Jelovaco metimą. Į puolimą nuskubėjęs Justinas Dentmonas pelnė du taškus, tolimą dvitaškį su sirena pataikė P.Jankūnas ir rezultatas tapo lygus – 13:13. Besibaigiant pirmajam kėliniui J.Dentmonas realizavo ir baudų metimus – 15:17.

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje po kiekvieno taiklaus metimo pasikeisdavo pirmaujanti komanda arba rezultatas tapdavo lygus. Artūras Milaknis kėlinį atidarė tritaškiu – 18:17. Vėliau po J.Dentmono perdavimo pasižymėjo Tadas Klimavičius (20:19), baudas sumetė P.Jankūnas (22:21) bei iš vidutinio nuotolio Šarūnas Jasikevičius – 24:24. Tada „sužvėrėjo“ Robertas Javtokas. Jis prasiveržė pro galinę liniją, pataikė 2 baudas iš 3 ir dėjimu pavertė M.Pociaus ore pakabintą kamuolį – 30:28. Vieną baudą įmetęs P.Jankūnas kitoje atakoje surado į krepšį įdėjusį A.Gudaitį (33:34). Nors žalgiriečiai neblogai gynėsi, „Lietuvos ryto“ krepšininkai vis sulaukdavo malonių ir taškus rinko baudų metimais. Iš vidutinio nuotolio pataikė Š.Jasikevičius, bet sužaidus 20 minučių kauniečiai turėjo 5 taškų deficitą – 35:40.

Į keturis Dariaus Songailos taškus ketvirtojo kėlinio pradžioje 3 baudų metimais atsakė J.Dentmonas. Tritaškį pataikė M.Pocius, kitoje atakoje dar pridėjęs du taškus ir sumažinęs skirtumą iki minimumo – 43:44. Tada žalgiriečius iš vėžių išmušė kelios puolime užfiksuotos pražangos – 43:50. Pirmasis susitvardė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, įmetęs tritaškį bei pridėjęs dvitaškį su pražanga – 49:52. Vilniečiams pelnius 4 taškus, Gintaro Krapiko minutės pertraukėlė žalgiriečius nuramino: A.Milaknis smeigė tritaškį, o kamuolį perėmęs J.Dentmonas perdavė jį M.Pociui – 54:56. Trečiąjį kėlinį sėkmingu prasiveržimu užbaigė J.Dentmonas – 56:57.

Sužaidus 2 minutes ketvirtajame kėlinyje A.Milaknis tritaškiu lygino rezultatą – 59:59. Baudą įmetęs A.Gudaitis ir vėliau dvitaškį pataikęs Š.Jasikevičius išvedė „Žalgirį“ į priekį – 62:61. Tada pustrečios minutės abi komandos taškų nepelnė, o tylą nutraukė J.Dentmono baudų metimai – 64:61. Po reklaminės minutės pertraukėlės Omaras Cookas tritaškiu lygino santykį, bet baudas sumetė P.Jankūnas – 66:64. Tada vilniečiai pelnė 4 taškus iš eilės – 66:68. Likus žaisti pustrečios minutės, R.Javtokas ir R.Seibutis realizavo po vieną baudos metimą, kol galiausiai J.Dentmonas tritaškiu vėl išvedė „Žalgirį“ į priekį (70:69). Likus žaisti 85 sekundes R.Javtokas padidino pranašumą iki 3 taškų (72:69), bet „Lietuvos rytas“ įmetė ir apsigynė nuo 2 „Žalgirio“ atakų. Likus žaisti 12 sekundžių D.Songaila prametė abi baudas, o už 3 sekundžių R.Javtokas pataikė vieną – 73:71. Po to O.Cookas prametė abi baudas ir „Žalgiris“ iškovojo pergalę!

„Žalgiris“: P.Jankūnas 16 (12 atk. kam.), J.Dentmonas 14 (4 rez. perd., 2 per. kam.), M.Pocius 11 (3/4 dvit.), R.Javtokas 10 (3/5 dvit., 5 atk. kam.), A.Milaknis 9 (3/5 trit.), Š.Jasikevičius 6, A.Gudaitis 5, T.Klimavičius 2, V.Lipkevičius 0 (7 atk. kam.).

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 17 (7/10 dvit., 6 atk. kam., 2 per. kam.), D.Songaila 15 (6 atk. kam.), M.Gecevičius 9 (3/5 dvit.), O.Cookas 9 (5 rez. perd., 2 per. kam.).