NKL: dramatišką dublerių savaitgalį vainikavo pergalė prieš „Zanavyką“ 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda savaitgalį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaidė dar du mačus. Jauniausia čempionato ekipa Palangoje susitiko su vietos „Palanga“, o šeštadienį namie priėmė Šakių „Zanavyką“.

Savaitgalį kauniečiai pradėjo išvykos rungtynėmis. Be trijų svarbių žaidėjų – Aleho Kojenetso, Pauliaus Valinsko ir Justo Klimavičiaus dubleriai žaidė Palangoje. Pagrindinio laiko išsiaiškinti nugalėtojui nepakako, tačiau pratęsimo pabaiga sėkmingiau susiklostė varžovams ir pergalę šventė palangiškiai – 85:87.

Mačą Palangoje tritaškiu pradėjo Nerijus Barauskas, tačiau šeimininkai į tai atsakė šešiais taškais – 3:6. Tuomet du kartus dėkingose situacijose komandos draugus atrado Vidas Ginevičius, po jo perdavimų pasižymėjo Laurynas Birutis, o tritaškiu rezultatą lygino N.Barauskas – 8:8. Kauniečiams taškus rinko aukštaūgiai Martynas Echodas ir Regimantas Miniotas, tačiau jų indėlio buvo mažą (14:22). „Žalgiris-2“ sėkmingiau užbaigė ketvirtį, po V.Ginevičiaus tritaškio komandas skyrė keturi taškai – 18:22.

Antrojo ketvirčio pradžioje aštuntąjį savo tašką pelnė N.Barauskas, Martynas Varnas realizavo tris baudas ir deficitas ištirpo iki minimumo – 23:24. Varžovus tritaškiu dar kartą baudė N.Barauskas, dvitaškį įmetė L.Birutis, bet sėkmingą atkarpą sužaidė ir palangiškiai (30:38). M.Echodas surinko penkis taškus – dvitaškiu bei trim baudų metimais, keturis pridėjo M.Varnas, bet pirmąją rungtynių pusę laimėjo „Palanga“ – 40:42.

M.Varnas tolimu metimui išvedė žalgiriečius į priekį, iš dviejų taškų zonos taikliai metė N.Barauskas, bet keturis taškus be atsako pelnę palangiškiai susigrąžino persvarą – 45:48. Tris taškus surinko Martynas Sajus, dar du pridėjo N.Barauskas, tad įpusėjus ketvirčiui buvo lygu – 50:50. M.Echodas įmetė baudas, o žaidimo skonį pajutęs M.Sajus pelnė penktąjį tašką šiame kėlinyje (54:54). M.Echodas taisė netikslų komandos draugo metimą, R.Miniotas pataikė tiek dvitaškį, tiek tritaškį, tačiau prieš lemiamą kėlinį trimis taškais priekyje buvo šeimininkai – 61:64.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo dar vienu N.Barausko tritaškiu, o tikslų, jau devintąjį perdavimą atliko V.Ginevičius – 64:64. N.Barauskas įmetė ir dvitaškį, tačiau jam trūko kitų komandos draugų pagalbos (66:69). Keturi M.Echodo taškai, neleido „Palangos“ komandai žaidimo pakreipti sava linkme – 70:75. Svarbiu metu kamuolį puolime atkovojo ir dvidešimtąjį tašką pelnė M.Echodas, o tritaškį likus minutei įsmeigė V.Ginevičius – 75:75. Lemiama ataka priklausė Tomo Masiulio auklėtiniams, tačiau V.Ginevičiaus tolimas metimas, aidint sirenai, tikslo nepasiekė ir komandoms teko žaisti pratęsimą – 75:75.

Pratęsimo pradžioje vėl tiksliai iš trijų taškų metė N.Barauskas, bet keli neatkovoti kamuoliai ir klaidos leido šeimininkams pavojingai atitrūkti – 78:83. Svarbiu metu prabilo Kristupas Žemaitis. Po gynėjo perdavimo dvitaškį įmetė M.Varnas, kiek vėliau jau pats K.Žemaitis neklydo iš trijų taškų zonos (83:85). M.Echodas lygino rezultatą dvitaškiu, tačiau lygiai tuo pačiu likus žaisti 10 sekundžių atsakė ir varžovai – 85:87. Pergalę išplėšti galėjo V.Ginevičiaus tritaškis, tačiau šis buvo netikslus ir po įspūdingos kovos pergalę šventę palangiškiai – 85:87.

„Žalgiris-2“: N.Barauskas 24 (4/6 dvit., 5/10 trit., 6 atk. kam.), M.Echodas 22 (10 atk. kam., 2 blk.), M.Varnas 12 (5 rez. perd.), V.Ginevičius 7 (10 rez. perd., 4 per. kam.), R.Miniotas 7 (2 per. kam.), L.Birutis 5 (6 atk. kam.), M.Sajus 5, K.Žemaitis 3 (4 rez. pred.), G.Masiulis 0.

„Palanga“: A.Drungilas 17 (14 atk. kam.), A.Suttonas 17 (6/9 dvit., 6 atk. kam., 2 per. kam.), D.Anužis 15 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), S.Kymantas 10 (9 atk. kam.).

Šeštadienį „Žalgiris-2“ namuose priėmė Šakių „Zanavyką“. Kauniečiai vėl vertėsi be trijų svarbių krepšininkų, bet tai nesutrukdė iškovoti pirmosios pergalės. Tiesa, ji galėjo būti kur kas lengvesnė, kadangi dar ketvirtojo kėlinio pradžioje ekipas skyrė 17 taškų, tačiau šakiečiai surengė lemiamą šturmą ir visiškai panaikino deficitą. Lemiamomis minutėmis fortūna šypsojosi šeimininkams bei po K.Žemaičio dvitaškio, likus trims sekundėms, buvo iškovota pirmoji pergalė – 80:78.

Dubleriai mačą pradėjo solidžiau – po du taškus surinko R.Miniotas ir N.Barauskas, tritaškį įmetė V.Ginevičius, o du galingus reidus krepšio link surengė M.Varnas – 11:5. V.Ginevičius realizavo antrąjį tolimą metimą, M.Varnas taškų kraitį pildė nuo baudų metimų linijos (16:12). Kėlinio pabaigoje dėjimu pasižymėjo M.Echodas ir po pirmųjų dešimties minučių priekyje buvo šeimininkai – 19:15.

Antrajame kėlinyje sėkmingą žaidimą tęsė aukštaūgių grandis. Du dvitaškius įmetė N.Barauskas, vieną pridėjo M.Echodas, o iš toli mesdamas neklydo M.Varnas – 28:23. N.Barauskas dar kartą pasižymėjo iš dviejų taškų zonos, keturis taškus pelnė M.Sajus, o R.Miniotas – du (37:33). R.Miniotas surinko dar penkis taškus, pirmąjį savo tašką šiame sezone pelnė 16-metis Gytis Masiulis bei „Žalgiris-2“ susikrovė dviženklę persvarą – 45:35.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo dviem R.Minioto tritaškiais, o dvitaškį su pražanga įmetė M.Sajus – 54:43. Atotrūkį didino trys taiklios M.Echodo baudos bei R.Minioto ir V.Ginevičiaus dvitaškiai – 61:48. M.Varnas apie save priminė tritaškiu, tačiau Marijaus Užupio vedami zanavykai pavojingai artėjo (65:57). Tuomet dubleriai kėliniui baigiantis surengė savo atsaką – po du taškus pelnė M.Echodas ir M.Varnas, tritaškį realizavo V.Ginevičius bei persvara vėl šoktelėjo – 72:57.

Ketvirtasis kėlinys atrodė galėjo būti tik formalumas, po M.Varno dvitaškio ekipas skyrė 17 taškų – 74:57. Tiesa, svečiai nusprendė surengti lemiamą šturmą ir žingsnis po žingsnio deficitą tirpdė (74:70). Kauniečių tylą nutraukė taikli M.Echodo bauda, tačiau kovingai nusiteikę varžovai jau buvo atstatę lygybę – 75:75. Likus minutei „Zanavykas“ minimalia persvara net išsiveržė į priekį (76:77). Svarbią ataką M.Varnas užbaigė sunkiu, bet tiksliu metimu, o svečiai pataikę tik vieną baudos metimą rezultatą vėl lygino – 78:78. Lemiamu metu abi komandos klydo, bet paskutinę ataką savo dispozicijoje turėjo T.Masiulio komanda. Po jo paprašytos minutės pertraukėlės, nurodymus sėkmingai išpildė link krepšio prasiveržęs ir pirmuosius savo taškus pelnęs K.Žemaitis (80:78). Varžovai turėjo tris sekundes pakeisti rungtynių baigtį, tačiau jų dvitaškis skriejo po šalį ir pirmąją pergalę čempionate įsirašė „Žalgirio“ dubleriai – 80:78.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 18 (5/6 dvit., 7 rez. perd.), R.Miniotas 17 (3/5 trit., 2 per. kam.), M.Echodas 14 (11 atk. kam., 2 blk.), V.Ginevičius 13 (3/4 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.), N.Barauskas 8 (4/4 dvit.), M.Sajus 7 (6 atk. kam.), K.Žemaitis 2 (5 rez. perd.), G.Masiulis 1, L.Birutis 0.

„Zanavykas“: M.Užupis 27 (4/7 trit., 2 per. kam.), S.Raupys 16 (7 atk. kam.) Š.Beniušis 9 (7 atk. kam.).