Dviženklį deficitą panaikinęs „Žalgiris“ triumfavo prieš „Lietuvos rytą“ (VIDEO) 0

Pirmąją šio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių dvikovą laimėjo Kauno „Žalgiris“. Sekmadienį Vilniuje žalgiriečiai nugalėjo „Lietuvos ryto“ komandą 84:82 (14:14, 17:21, 23:20, 30:27).

Mačą sudėtingu taikliu metimu po reido krepšio link pradėjo Edgaras Ulanovas. Tiesa, vilniečiai į tai atsakė šešiais taškais – 2:6. Po atkovoto kamuolio puolime vieną baudos metimą įmetė Robertas Javtokas, pirmuosius taškus dvitaškiu pelnė Jamesas Andersonas (5:8). Dar vieną kamuolį puolime nusiėmė ir rezultatą dvitaškiu su pražanga lygino Darius Songaila – 8:8. Nuo suolo pakilęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas taikliais baudų metimais išvedė kauniečius į priekį, tačiau šeimininkai surinko šešis taškus be atsako – 10:14. Tuomet savo žodį tarė P.Jankūnas, dukart taikliai metęs iš vidutinio nuotolio, tad po pirmojo ketvirčio švieslentėje degė lygus rezultatas – 14:14.

Lietuvos čempionai ir toliau karaliavo baudos aikštelėje. Kamuolį puolime atkovojo žemiausias rungtynių žaidėjas Lukas Lekavičius, o jo netikslų metimą taisė E.Ulanovas, aštuntąjį tašką iš po krepšio rinko P.Jankūnas – 18:16. Pirmąjį mačo tolimą metimą pataikė Artūras Milaknis, sėkmingą prasiveržimą pridėjo Vaidas Kariniauskas – 23:19. V.Kariniauskas atliko dar vieną rezultatyvų reidą, bet „Žalgiriui“ priekyje ilgai užsibūti neleido solidus Antano Kavaliausko žaidimas (25:28). Trijų minučių svečių tylą nutraukė du D.Songailos taškai , tačiau „Lietuvos rytas“ po taiklaus tritaškio susikrovė aštuonių taškų persvarą – 27:35. Per likusias dvi minutes kauniečiai sugebėjo stabilizuoti padėtį : dvitaškius įmetė rezultatyviausi „Žalgirio“ žaidėjai D.Songaila bei P.Jankūnas – 31:35.

Trečiąjį ketvirtį taikliu dvitaškiu po J.Andersono perdavimo atidarė R.Javtokas, puikų epizodą pademonstravo V.Kariniauskas, kuris atradęs spragų gynyboje įkrovė kamuolį iš viršaus – 35:39. Dviejų taškų vertės metimą su pražanga pataikė J.Andersonas, bet priekyje ir toliau išliko šeimininkai (38:45). Prasiveržimą taikliu metimu nuo lentos užbaigė L.Lekavičius, J.Andersonas realizavo vieną baudos metimą, tačiau vilniečiai pataikė du tritaškius ir įgijo dviženklį pranašumą – 41:53. „Žalgirį“ į priekį traukė jaunasis L.Lekavičius, pataikęs tolimą metimą bei dvi baudas – 46:53. Nuo suolo pakilęs Siimas-Sanderis Vene įmetė iš vidutinio nuotolio, taiklų baudos metimą pridėjo E.Ulanovas (49:55). Ketvirčio pabaigoje prabilo Artūras Gudaitis. Aukštaūgis įmetė baudas, o kėlinį užbaigė dvitaškiu su pražanga bei „Lietuvos rytui“ paliko vieno taško atsargą – 54:55.

Lemiamo kėlinio pradžioje sėkmingą pasirodymą tęsė iš vidutinio nuotoliai taikliai metęs A.Gudaitis, o kauniečius į priekį išvedė du taiklūs A.Milaknio tritaškiai – 62:59. A.Gudaitis įspūdingai blokavo A.Kavaliausko bandymą dėti į krepšį, metimo skonį pajutęs A.Milaknis dar kartą baudė šeimininkus tritaškiu, greitą ataką taikliu metimu užbaigė E.Ulanovas – 67:59. Tiesa, varžovai nesutriko ir mažino deficitą iki trijų (67:64). Po Gintaro Krapiko paprašytos minutės pertraukėlės J.Andersonas atliko rezultatyvų prasiveržimą, rekordinę persvarą grąžino taiklus P.Jankūno tritaškis – 72:64. E.Ulanovas neatsiliko nuo komandos draugų ir taip pat smeigė tritaškį, tolimą dvitaškį pataikė P.Jankūnas – 77:69. Netaiklų metimą taisė R.Javtokas, bet likus minutei tritaškį pataikė „Lietuvos rytas“ – 79:76. Neįtikėtiną metimą iš trijų taškų zonos realizavo L.Lekavičius, tačiau lygiai tuo pačiu atsakė ir šeimininkai (82:79). Sostinės krepšininkai bandė gelbėtis, tačiau Lietuvos čempionų pergalę įtvirtino du taiklūs komandos kapitono baudų metimai bei vilniečiai buvo priversti patirti pirmą pralaimėjimą – 84:82.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17 (5/6 dvit.), A.Milaknis 12 (4/7 trit.), L.Lekavičius 10, E.Ulanovas 10, J.Andersonas 8 (2 blk.), A.Gudaitis 7, D.Songaila 7, V.Kariniauskas 6 (4 rez. perd.), R.Javtokas 5 (8 atk. kam.), S.Vene 2, V.Lipkevičius 0, T.Dimša 0.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 23 (6/9 dvit., 6 atk. kam.), G.Orelikas 18 (6/7 trit., 2 per. kam.), A.Juškevičius 15 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), A.Valeika 10 (4/4 dvit., 2 blk.).