NKL: dubleriai savaitgalį šventė dvi pergales 0

Kauno „Žalgiris-2“ komanda savaitgalį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) iškovojo dvi pergales. Tai buvo trečiasis jaunųjų žalgiriečių laimėjimas iš eilės. Su 4 pergalėmis ir 4 nesėkmėmis jie NKL čempionate dalijasi 6-10 pozicijas.

Penktadienį Kauno miesto derbyje buvo įtikinamai įveikta „JAZZ-Diremta“ ekipa – 82:65. Žalgiriečiai ne tik atkovojo dvigubai daugiau kamuolių, surinko dvigubai daugiau naudingumo balų, bet ir nepamiršo pradžiuginti žiūrovų įspūdingais dėjimais.

Rungtynių pradžioje Tomas Masiulis stengėsi kuo sėkmingiau išnaudoti pajėgią aukštaūgių grandį. Keturis taškus surinko Laurynas Birutis, krepšio tvirtumą dėjimu tikrino Martynas Echodas, bet drausmingesnį ir įvairiapusiškesnį žaidimą demonstravo šeimininkai – 11:20. Ketvirčio pabaiga sėkmingiau susiklostė žalgiriečiams. Taškus rinko Martynas Varnas, į rikiuotę grįžęs Alehas Kojenetsas bei Nerijus Barauskas, tačiau po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė keturi taškai – 17:21.

„Žalgiris-2“ nuo pat antrojo kėlinio pradžios įjungė aukštesnę persvarą ir greitai panaikino deficitą – 23:23. Nors žalgiriečiai buvo nubausti technine pražanga už ginčus su teisėjais, tuo šeimininkai nepasinaudojo, o po M.Varno tritaškio dubleriai išsiveržė į priekį (28:26). „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai ir toliau puikiai rungtyniavo baudos aikštelėje. Dvitaškius įmetė L.Birutis, Regimantas Miniotas bei M.Echodas. Beje, pastarasis ketvirtį užbaigė galingu dėjimu, po ne ką mažiau įspūdingo R.Minioto perdavimo – 39:28.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo keturiais svečių taškais, tačiau „JAZZ-Diremta“ krepšininkai rankų nenuleido ir mažino atsilikimą – 43:36. Dublerių tylą nutraukė L.Biručio dėjimas, tritaškį įskraidino M.Varnas – 48:36. Varžovai tik baudomis stabdė „Žalgiris-2“ aukštaūgius, o R.Miniotas, pataikęs tolimą metimą, kėlė problemų ne tik arčiau krepšio (54:42). Šeimininkų gynyboje spragų atrado Martynas Sajus ir N.Barauskas, išlaikę dviženklį pranašumą ir po trečiojo kėlinio – 58:44.

Rezervinei „Žalgirio“ komandai toliau taškus rinko arčiau krepšio žaidžiantys krepšininkai. M.Echodas buvo pagrindinis lemiamo spurto ketvirtajame kelyje iniciatorius: aukštaūgis įmetė keturis dvitaškius paeiliui – 70:54. Dėjimą atliko M.Varnas, tritaškį pataikė Vidas Ginevičius (77:58). Nors likęs laikas tebuvo formalumas, abi komandos įnirtingai kovėsi dėl kiekvieno kamuolio ir žaidė nesižvalgydamos į rezultatą. Tritaškiu savo taškų kraitį pildė Paulius Valinskas, dvitaškį pridėjo Justas Klimavičius ir Kauno miesto derbį įtikinamai laimėjo žalgiriečiai – 82:65.

„Žalgiris-2“: M.Echodas 22 (9/13 dvit., 12 atk. kam., 3 blk.), M.Varnas 12 (6 atk. kam.), P.Valinskas 11 (8 atk. kam.), R.Miniotas 9 (11 atk. kam.), N.Barauskas 8, L.Birutis 8 (8 atk. kam.), A.Kojenetsas 4, V.Ginevičius 3 (5 rez. perd., 2 per. kam.), M.Sajus 3, J.Klimavičius 2.

„JAZZ-Diremta“: G.Kybartas 15 (10 atk. kam., 2 per. kam.), M.Stašelis 12 (2 per. kam.), D.Sabeckis 12 (5/7 dvit., 2 per. kam.).

Šeštadienį žalgiriečiai namuose susitiko su NKL debiutante Raseinių „Rasų“ komanda ir po dramatiškos kovos pratęsė pergalių seriją – 77:74.

„Žalgiris-2“ mačo pradžioje demonstravo solidų žaidimą ir greitai susikrovė dviženklį pranašumą. Labiausiai komandą į priekį tempė septynis taškus surinkęs ir dėjimu pasižymėjęs M.Echodas, keturis pridėjo M.Varnas – 13:2. Dvitaškį įmetė L.Birutis, iš toli taikliai metė R.Miniotas – 18:9. Svečiai bandė mažinti atotrūkį, tačiau dubleriai įsmeigė tris tritaškius: juos pataikė V.Ginevičius, P.Valinskas bei N.Barauskas – 27:16.

Tritaškių seriją antrojo kėlinio pradžioje pratęsė J.Klimavičius – 34:22. Dvitaškius taikliai metė M.Echodas ir L.Birutis, tritaškį pridėjo P.Valinskas (41:29). Ketvirčio pabaigoje keturis taškus surinko A.Kojenetsas, padėjęs išlaikyti dviženklį pranašumą ir po antrojo kėlinio – 45:34.

M.Echodas pelnė šešis taškus, keturis – P.Valinskas ir pranašumas dar labiau išaugo – 57:38. Iš dviejų taškų zonos taikliai metė R.Miniotas, keturis baudų metimus realizavo M.Sajus, tačiau kėlinį atkarpa (1:9) užbaigė „Rasų“ ekipa ir skirtumas sumažėjo – 63:54.

Varžovai sėkmingai rungtyniavo ir ketvirtajame kėlinyje. Pastarieji surinko dar šešis taškus be atsako ir buvo per vieną taiklų tritaškį nuo kauniečių – 63:60. Beveik keturių minučių šeimininkų tylą nutraukė tikslus P.Valinsko metimas, tiesa, raseiniškiai nesustojo ir persvėrė rezultatą (65:66). Tris taškus surinko M.Varnas, po du pridėjo R.Miniotas bei N.Barauskas, bet prasidėjus paskutinei minutei priekyje vis dar buvo svečiai – 72:73. Svarbų metimą įmetė M.Varnas (74:73). „Rasai“ bandė gelbėtis naudodami pražangų taktiką. Dvi baudas realizavo R.Miniotas, vieną – P.Valinskas. Raseinių komanda turėjo progą išplėšti pratęsimą, tačiau padarė klaidą ir trečiąją pergalę iš eilės iškovojo T.Masiulio auklėtiniai – 77:74.

„Žalgiris-2“: M.Echodas 17 (12 atk. kam., 2 per. kam.), P.Valinskas 13 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), R.Miniotas 11 (5 atk. kam.), M.Varnas 9 (2 per. kam.), L.Birutis 6 (7 atk. kam.), M.Sajus 6 (5 atk. kam.), N.Barauskas 5, A.Kojenetsas 4, V.Ginevičius 3, J.Klimavičius 3.

„Rasai“: V.Savostjanovas 17 (7/14 dvit., 8 atk. kam.), G.Kurtinaitis 17, K.Guščikas 15 (11 atk. kam.), D.Gricius 11 (3/4 trit., 2 per. kam.).