Stambule „Žalgiris“ palaužė grupės favoritus ir šventė pergalę! (VIDEO) 0

Kauno „Žalgiris“ nusipelnė pergalės Stambule ir ją iškovojo! Eurolygos trečiojo turo rungtynėse kauniečiai išvykoje nugalėjo „Anadolu Efes“ komandą 65:62 (16:12, 18:14, 16:16, 15:20) ir į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę.

Žalgiriečiams pirmųjų taškų teko laukti beveik tris minutes, kol galiausiai dvitaškiu pasižymėjo Robertas Javtokas – 2:4. Iš varžovo gynybos išsivadavo bei du taškus pelnė Edgaras Ulanovas, po Luko Lekavičiaus perdavimo taikliai metė R.Javtokas (6:8). Kauniečius į priekį išvedė sėkmingai nugara sužaidęs ir du taškus su pražanga pataikęs E.Ulanovas – 9:8. Jameso Andersono rezultatyviais perdavimais pasinaudojo R.Javtokas bei kamuolį iš viršaus krovęs Artūras Gudaitis – 13:10. Pirmojo kėlinio pabaigoje tolimą tritaškį įskraidino L.Lekavičius, tad „Žalgiris“ laimėjo pirmąsias dešimt minučių – 16:12.

Antrasis ketvirtis prasidėjo taikliu Artūro Milaknio tritaškiu, pirmuosius taškus pelnė J.Andersonas – 21:16. Nors varžovus bloku apdovanojo A.Gudaitis, sėkmingai gynyboje besidarbavę šeimininkai persvėrė rezultatą (21:22). Užsitęsusią „Žalgirio“ tylą nutraukė taiklus Vaido Kariniausko metimas, baudą realizavo R.Javtokas – 24:22. Puikią ataką surengė Lietuvos čempionų aukštaūgiai: po gražaus Pauliaus Jankūno perdavimo dvitaškį su pražanga pataikė R.Javtokas – 27:24. Vieną baudos metimą taikliai metė P.Jankūnas, keturis taškus surinko E.Ulanovas (32:26). Po perimto kamuolio V.Kariniauskas greitai nubėgo į puolimą ir buvo sustabdytas pražanga. Įžaidėjas dėl skausmo negalėjo mesti baudų, tad už jį tai tiksliai padarė L.Lekavičius, sukrovęs kauniečiams rekordinę persvarą prieš antrąją rungtynių pusę – 34:26.

Po didžiosios pertraukos sėkmingą žaidimą tęsė E.Ulanovas, pataikęs dar du dvitaškius ir tempęs visą „Žalgirio“ komandą į priekį – 38:29. Kabliu dvyliktąjį tašką rinko R.Javtokas, iš trijų taškų zonos taikliai metė A.Milaknis, tačiau Stambulo krepšininkai taikliomis baudomis pernelyg nutolti kauniečiams neleido (43:36). Baudas realizavo A.Milaknis, savo taškų kraitį taikliu metimu iš vidutinio nuotolio atidarė Darius Songaila – 47:38. Svečiai rekordinę persvarą įgijo po A.Milaknio trečiojo tritaškio – 50:38. Tiesa, „Anadolu Efes“ užtikrinčiau užbaigė ketvirtį ir žalgiriečiams paliko aštuonių taškų atsargą prieš ketvirtąjį kėlinį – 50:42.

Lemiamo kėlinio pradžioje dvitaškį įmetė D.Songaila, baudos metimą – E.Ulanovas, bet Turkijos komanda pavojingai priartėjo – 53:51. Saugesnį pranašumą „Žalgiriui“ sugrąžino taiklūs tolimi E.Ulanovo bei A.Milaknio šūviai – 59:53. Svarbiu metu baudos metimus pataikė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, vieną pridėjo V.Kariniauskas – 62:55. Šeimininkai nesutriko ir, pelnę penkis taškus be atsako, rungtynių baigtį paliko spręsti paskutinei minutei – 62:60. Komandos apsikeitė klaidomis, o likus 12 sekundžių pražanga buvo sustabdytas rezultatyviausias „Žalgirio“ žaidėjas E.Ulanovas. Jaunojo žalgiriečio rankos nedrebėjo (64:60). Apsigynus, baudos metimą realizavo Vytenis Lipkevičius ir, nors „Anadolu Efes“ bandė gelbėtis, „Žalgiris“ iš Stambulo išsivežė pelnytą pergalę rezultatu – 65:62.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 19 (6/8 dvit., 7 atk. kam., 2 per. kam.), A.Milaknis 14 (4/5 trit.), R.Javtokas 12 (5/7 dvit., 5 atk. kam.), L.Lekavičius 5, D.Songaila 4, V.Kariniauskas 3 (4 atk. kam., 2 blk.), P.Jankūnas 3 (7 atk. kam.), A.Gudaitis 2, J.Andersonas 2 (6 atk. kam.), V.Lipkevičius 1.

„Anadolu Efes“: N.Krstičius 22 (8/14 dvit., 5 atk. kam.), S.Perperoglou 8 (2 per. kam.), D.Draperis 8 (4 rez. perd.).