NKL: „Žalgirio“ dubleriai iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai pratęsė sėkmingą seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Šįkart žalgiriečiai pasismagino Kauno miesto derbyje sutriuškindami „JAZZ-Diremta“ klubą, o kitą dieną išvykoje palaužė turnyrinės lentelės kaimynus Raseinių „Rasų“ krepšininkus.

Ketvirtą kartą iš eilės laimėjusi „Žalgiris-2“ ekipa pakilo į viršų NKL turnyrinėje lentelėje. Su 11 pergalių ir tiek pat pralaimėjimų kauniečiai dalijasi 6-8 vietas.

Šį savaitgalį žaliai-balti vertėsi be Kristupo Žemaičio ir Martyno Sajaus, kurie Katare varžosi „FIBA 3×3 Visų žvaigždžių turnyre“.

Penktadienį Tomo Masiulio auklėtiniai Kauno miesto derbyje sužaidė rezultatyviausią sezono mačą ir nepaliko vilčių „JAZZ-Diremta“ komandai – 109:76. Žalgiriečiai neįtikėtinai taikliai atakavo iš visų distancijų (24/35 dvit. ir 14/20 trit.), taip pat pranoko varžovus po krepšiu (37 atkovoti kamuoliai prieš 21) bei surinko net 130 naudingumo balų.

Susitikimą kiek sėkmingiau pradėjo svečiai, o dubleriams taškus rinko tik Nerijus Barauskas – 5:9. Prie jo prisidėjo keturis taškus pelnęs Alehas Kojenetsas, tačiau priekyje vis dar buvo varžovai (11:12). Tuomet jaunieji žalgiriečiai sužaidė galingą atkarpą, po kurios pavojingai atitrūko: labiausiai prie to prisidėjo po keturis taškus surinkę Martynas Echodas ir Laurynas Birutis, penkiais pasižymėjo Paulius Valinskas bei po pirmųjų dešimties minučių „Žalgirio“ rezervinė komanda turėjo dviženklį pranašumą – 26:16.

Antrajame kėlinyje puikų pasirodymą tęsė P.Valinskas, savo taškų kraitį papildęs dar penkiais taškais, iš toli taikliai metė Martynas Varnas – 37:21. Tritaškį realizavo N.Barauskas, bet „JAZZ-Diremta“ pavojingai artėjo (44:37). Iniciatyvos ketvirčio pabaigoje ėmėsi M.Varnas, tolimą metimą pridėjo Vidas Ginevičius, tad prieš antrąją rungtynių dalį žalgiriečiai išlaikė dviženklę persvarą – 52:42.

Po didžiosios pertraukos varžovams buvo pavykę sušvelninti atsilikimą (52:46), bet septyni A.Kojenetso taškai vėl sugrąžino dubleriams saugesnį pranašumą – 63:50. Antroje kėlinio dalyje „Žalgiris-2“ dar labiau dominavo ir tvirtai žygiavo pergalės link: du tritaškius įskraidino M.Varnas, vieną pridėjo V.Ginevičius, penkis taškus surinko P.Valinskas ir po trijų kėlinių žalgiriečiai susikrovė triuškinantį pranašumą – 83:54.

Ketvirtajame kėlinyje po Arnoldo Kulbokos tritaškio skirtumas pasiekė naujas aukštumas – 91:61. Supratę, kad rungtynių baigtis jau aiški, T.Masiulio auklėtiniai pradėjo smagintis: dukart krepšį dėjimu drebino M.Echodas, dėjimą pridėjo Laurynas Birutis, o šimtąjį tašką tritaškiu pelnė P.Valinskas – 100:66. Žalgiriečiai per likusį laiką sutvarkė visus formalumus ir, sužaidę rezultatyviausią sezono mačą, pasiekė trečiąją pergalę iš eilės – 109:76.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 23 (4/4 dvit., 4/5 trit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), M.Echodas 15 (5/7 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), M.Varnas 14 (4/4 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), A.Kojenetsas 11 (5/8 dvit.), A.Kulboka 10, N.Barauskas 10, V.Ginevičius 8 (5 rez. perd.), R.Miniotas 8 (6 atk. kam.), L.Birutis 8 (4/4 dvit.), G.Masiulis 2.

„JAZZ-Diremta“: E.Dainys 16 (6/7 dvit., 8 rez. perd., 2 per. kam.), M.Hawkinsas 16, G.Kybartas 15 (5/8 dvit.), A.Sakalauskas 12 (4/7 trit.).

Šeštadienį kauniečių laukė svarbi išvyka į Raseinius. Ten „Žalgirio“ rezervinė komanda po įnirtingos kovos palaužė NKL debiutantus „Rasų“ krepšininkus – 84:77.

Rungtynių pradžioje „Žalgiris-2“ komandai taškus rinko A.Kojenetsas ir N.Barauskas, atitinkamai pelnę po 4 ir 5 taškus – 9:6. Iki šešių persvarą didino M.Varno tolimas metimas, bet spurtavę raseiniškiai sugebėjo išsiveržti į priekį (12:13). Toliau vyko lygi ir atkakli kova, nors prabilo P.Valinskas bei V.Ginevičius, pirmojo kėlinio sirena skelbė lygų rezultatą – 24:24.

Antrajame kėlinyje pasižymėjo M.Echodas, tritaškį įskraidino Gytis Masiulis – 31:26.Tuomet sekė „Rasų“ atsakas, vėl persvėręs rezultatą (31:32), o pranašumą dubleriams grąžino N.Barausko tolimas šūvis – 36:32. Iš toli taikliai metė V.Ginevičius, taškus rinko P.Valinskas ir L.Birutis, tačiau po pirmosios rungtynių dalies komandas teskyrė vienas taškas – 43:42.

Po didžiosios pertraukos taškus kauniečiams rinko M.Echodas, bet priekyje jau buvo šeimininkai – 46:51. Ilgai pirmauti varžovams nebuvo leista, o prie to daugiausia prisidėjo labiausiai patyrę svečių krepšininkai – V.Ginevičius ir A.Kojenetsas (57:55). Žalgiriečiai ketvirčio pabaigoje netgi sugebėjo susikrauti rekordinę persvarą, po M.Varno dėjimo, kėliniui baigiantis, komandas jau skyrė dviženklis skirtumas – 68:58.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo septyniais raseiniškių taškais be atsako – 68:65. Nors svečių tylą nutraukė M.Varnas, „Rasai“ apsukų nemažino ir įgijo keturių taškų atsargą (70:74). Antroje kėlinio dalyje dubleriai įspūdingai spurtavo: šešis taškus surinko M.Echodas, tritaškį realizavo V.Ginevičius – 79:74. Šeimininkai po Dariaus Griciaus tritaškio buvo atkūrę intrigą (79:77), tačiau jų viltis sugniuždė A.Kojenetsas bei penktą tolimą bombą įsūdęs V.Ginevičius, atnešę kauniečiams svarbią pergalę – 84:77.

„Žalgiris-2“: V.Ginevičius 15 (5/5 trit.), M.Echodas 15 (8 atk. kam.), N.Barauskas 13 (5 atk. kam.), P.Valinskas 11 (5 rez. perd., 2 per. kam.), A.Kojenetsas 11 (5/9 dvit., 5 atk. kam.), M.Varnas 9 (3 per. kam.), L.Birutis 7, G.Masiulis 3, A.Kulboka 0, R.Miniotas 0 (7 atk. kam.).

„Rasai“: K.Guščikas 20 (6/9 dvit., 11 atk. kam.), V.Savostjanovas 20 (6/6 dvit., 5 atk. kam.), D.Marcinkevičius 12 (4/4 dvit.).