Naujuosius metus žalgiriečiai pradėjo pergale Panevėžyje 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 2015-ųjų metų krepšinio kovas pradėjo pergale. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse žalgiriečiai sekmadienį nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 82:63 (22:16, 18:9, 22:23, 20:15).

Tai buvo septynioliktoji „Žalgirio“ pergalė per 18 rungtynių, leidžianti ir toliau pirmauti LKL čempionate. Pirmadienį kauniečiai „Žalgirio“ arenoje susitiks su „Šiaulių“ komanda.

Mačą taikliu tolimu metimu pradėjo Willas Cherry – 3:0. Du individualius reidus krepšio link atliko Jamesas Andersonas, tritaškiu varžovus dar kartą baudė W.Cherry – 10:6. Po perimto kamuolio ir J.Andersono perdavimo greitą išpuolį dėjimu užbaigė Tomas Dimša, o W.Cherry smeigė trečią tolimą metimą iš eilės (15:9). Robertas Javtokas pataisė netaiklų komandos draugo metimą, tačiau šeimininkai mažino atsilikimą iki minimumo – 17:16. Nuo suolo pakilęs Vytenis Lipkevičius realizavo trijų taškų vertės metimą, baudas pridėjo R.Javtokas bei kauniečiai ketvirčio pabaigoje susigrąžino apčiuopiamą pranašumą – 22:16.

„Žalgiris“ sėkmingai pradėjo antrąjį ketvirtį: pirmuosius taškus pelnė Lukas Lekavičius, tritaškį įskraidino Artūras Milaknis, o po R.Javtoko kablio žalgiriečiai įgijo dviženklį pranašumą – 29:19. Po šeimininkų paprašytos minutės pertraukėlės „Lietkabelis“ sugebėjo sušvelninti deficitą (29:23). Ilgai netrukus sekė Lietuvos čempionų atsakas: tolimą dvitaškį pataikė L.Lekavičius, baudas realizavo J.Andersonas bei penkis taškus surinko komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 38:25. Užtikrintą žaidimą nugara pademonstravo Edgaras Ulanovas, ir svečiai, šiame kėlinyje varžovams leidę pelnyti vos devynis taškus, prieš antrąją rungtynių dalį susikrovė solidžią persvarą – 40:25.

Trečiojo kėlinio pradžioje tritaškį atakos laikui baigiantis pataikė T.Dimša, baudas sumetė A.Gudaitis – 45:29. Keturis taškus surinko Darius Songaila, o po rezultatyvaus J.Andersono perdavimo tritaškį iš krašto įskraidinęs W.Cherry didino atotrūkį iki devyniolikos – 52:33. J.Andersonas dar kartą asistavo prie trijų taškų linijos buvusiam komandos draugui, šįkart amerikietis pastebėjo A.Milaknį (55:35). Dvi baudas realizavo P.Jankūnas, vieną – L.Lekavičius , tačiau tris tolimus metimus pataikę „Lietkabelio“ krepšininkai pastebimai priartėjo – 58:46. Po Gintaro Krapiko minutės pertraukėlės iniciatyvos ėmėsi L.Lekavičius. Keturi įžaidėjo surinkti taškai leido „Žalgiriui“ prieš ketvirtąjį kėlinį turėti keturiolikos taškų pranašumą – 62:48.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ greitai atstatė didžiausią turėtą pranašumą, o jį grąžino du tolimus šūvius realizavęs A.Milaknis – 68:48. Varžovai atsakė penkiais taškais (68:53), bet dar vieną tritaškį smeigė A.Milaknis – 71:53. Po R.Javtoko ir A.Milaknio baudų metimų kauniečiai, įpusėjus ketvirčiui, įgijo naują rekordinę persvarą – 74:53. Kovingai žaidęs Vytenis Lipkevičius perėmė kamuolį bei pelnė du lengvus taškus iš po krepšio, vieną baudą pridėjo A.Gudaitis (77:56). Per likusį laiką kauniečiai sutvarkė likusius formalumus: tritaškį iš sudėtingos situacijos su sirena smeigė E.Ulanovas, A.Gudaitis pratęsė blokuotų metimų seriją bei ketvirtose rungtynėse iš eilės aikštelę palieka bent su vienu „stogu“, baudų metimais savo taškų sąskaitą atidarė Vaidas Kariniauskas ir žalgiriečiai iš Panevėžio išsivežė užtikrintą pergalę – 82:63.

„Žalgiris“: A.Milaknis 17 (5/10 trit.), W.Cherry 12 (4/6 trit.), L.Lekavičius 9 (3/3 dvit., 4 rez. perd.), P.Jankūnas 7, R.Javtokas 7 (5 atk. kam.), J.Andersonas 6 (4 rez. perd., 2 per. kam.), V.Lipkevičius 5, T.Dimša 5, E.Ulanovas 5, D.Songaila 4, A.Gudaitis 3 (10 atk. kam., 3 per. kam.), V.Kariniauskas 2.

„Lietkabelis“: I.Nelyubovas 10 (2 per. kam.), D.Šalenga 10, E.Žabas 10 (4 rez. perd., 5 per. kam.), E.Dimša 10 (6 atk. kam.).