NKL: „Žalgiris-2“ sutriuškino „Rasus“ ir pratęsė pergalių seriją 0

Jaunieji Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savaitgalį sužaidė vienerias Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynes. Šeštadienį „Žalgiris-2“ namuose įtikinamai nugalėjo Raseinių „Rasų“ krepšininkus ir čempionate iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės – 96:74. Tai buvo penkioliktos laimėtos rungtynės per 29 NKL mačus.

Mačas žalgiriečiams prasidėjo itin sėkmingai: po krepšiu karaliavo devynis taškus surinkęs Martynas Sajus, penkis taškus ir keturis rezultatyvius perdavimus pridėjo Laurynas Beliauskas – 16:3. Po penktojo L.Beliausko perdavimo tritaškį realizavo Regimantas Miniotas, bet Dariaus Marcinkevičiaus vedami svečiai pastebimai priartėjo (19:11). Kėlinio pabaigoje į žaidimą naudingai įsiliejo nuo suolo pakilę krepšininkai bei pirmąjį ketvirtį įtikinamai laimėjo „Žalgiris-2“ – 27:16.

Antrojo kėlinio pradžioje „Rasai“ buvo sumažinę atsilikimą iki penkių (30:25), tačiau po R.Minioto dėjimo kauniečiai susigrąžino turėtą persvarą – 36:25. Šeimininkams pranašumą toliau krovė perdavimais aukštaūgius maitinęs L.Beliauskas (43:26). Tiesa, pirmąją rungtynių pusę geriau užbaigė raseiniškiai – 45:36.

Trečiajame kėlinyje nesustabdomai žaidė M.Sajus, perėmęs kamuolį dėjimu pirmuosius taškus pelnė Paulius Valinskas, o tritaškį smeigė Kristupas Žemaitis – 54:40. Netrukus dar du taškus su pražanga įmetė P.Valinskas, 19-ąjį tašką rinko M.Sajus bei dublerių persvara pasiekė naujas aukštumas (63:42). Ketvirčio pabaigoje sužibėjo 16-metis Gytis Masiulis, jo taškų dėka kauniečiai išsaugojo solidų pranašumą – 73:51.

Ketvirtąjį ketvirtį dubleriai pradėjo tritaškiais, kuriuos realizavo K.Žemaitis ir Arnoldas Kulboka – 79:54. Nors ketvirtasis kėlinys dar net nebuvo įpusėjęs, po penkių R.Minioto taškų rungtynių nugalėtojas nebekėlė abejonių – 84:56. Per likusį laiką stebuklų neįvyko ir rezultatyvų kauniečių žaidimą vainikavo triuškinanti pergalė – 96:74.

„Žalgiris-2“: M.Sajus 19 (9/11 dvit., 6 atk. kam.), R.Miniotas 19 (5/7 dvit., 3/6 trit., 9 atk. kam.), L.Beliauskas 10 (8 rez. perd.), G.Masiulis 10, A.Kulboka 8, K.Žemaitis 8, M.Varnas 6, M.Echodas 6 (7 atk. kam.), P.Valinskas 5, V.Ginevičius 3 (2 per. kam.), J.Klimavičius 2, A.Kojenetsas 0.

„Rasai“: V.Savostjanovas 18 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Marcinkevičius 15, A.Kavaliauskas 13 (4 per. kam.), G.Kurtinaitis 11 (4 rez. perd.).