NKL: „Žalgirio“ dubleriai dukart nusileido „Šilutei“ 0

Savaitgalį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) visos komandos žaidė prieš tą patį varžovą dvi dienas paeiliui. Kauno „Žalgirio“ jaunimui teko ginklus suremti su turnyrinės lentelės kaimynais „Šilutės“ krepšininkais.

Pirmoji akistata vyko Šilutėje. Nors kauniečiai įspūdingai sužaidė pirmąjį ketvirtį, tai pergalės jiems negarantavo. Šeimininkai greitai perėmė iniciatyvą ir atsitiesę po šalto dušo nutraukė žalgiriečių pergalių seriją – 74:79.

Pirmojo kėlinio pradžioje varžovus į neviltį varė po du tolimus šūvius realizavę Paulius Valinskas ir Martynas Varnas – 16:8. Jaunieji žalgiriečiai nesustojo ir antroje ketvirčio dalyje: nepralaužiama gynyba, rezultatyvus M.Varnas bei naudingas aukštaūgių žaidimas kauniečiams sukrovė solidžią persvarą – 27:10.

Antrajame kėlinyje dubleriai atrado vis daugiau naujų spalvų puolime: taškų sąskaitas atsidarė Laurynas Beliauskas ir Nerijus Barauskas, bet „Šilutė“ priartėjo – 33:24. Nors techninę pražangą užsidirbo šeimininkai, tai dar labiau pabudino juos bei komandas teskyrė penki taškai (33:28). Žalgiriečius į priekį truktelėjo į aikštelę sugrįžę P.Valinskas ir Martynas Echodas (39:30), tačiau pirmąją rungtynių pusę solidžiau užbaigė šilutiškiai – 43:40.

Po didžiosios pertraukos savo sąlygas diktavo ir spurtavę (0:14) į priekį pavojingai truktelėjo „Šilutės“ krepšininkai – 43:54. Kiek daugiau nei šešias minutes trukusią tylą nutraukė Kristupo Žemaičio tritaškis, netrukus iš toli pataikė ir Vidas Ginevičius (49:56). Vos 9 taškus per kėlinį įmetę kauniečiai prieš ketvirtąjį kėlinį jau buvo besivejančiųjų vaidmenyje – 52:65.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviai, o tai buvo paranku priekyje buvusiems šeimininkams – 54:65. Vis dėlto rankų nenuleido P.Valinskas, pastarojo keturi taškai mažino atsilikimą (58:65). Svarbiu metu apie save priminė M.Varnas ir M.Sajus, tačiau sėkmingai puolime rungtyniavo ir varžovai – 62:71. Tuomet kauniečiai kilo lemiamam šturmui: dvi tolimos V.Ginevičiaus bombos artino žalgiriečius prie šilutiškių (68:73). Visgi, „Šilutei“ pavyko išvengti intrigos ir šie nutraukė Tomo Masiulio auklėtinių pergalių seriją – 74:79.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 18 (6/10 dvit.), M.Varnas 15 (4/7 dvit., 2 per. kam.), V.Ginevičius 9 (3/6 trit., 3 per. kam.), M.Echodas 9 (8 atk. kam.), L.Beliauskas 6, M.Sajus 6 (2 blk.), K.Žemaitis 5 (5 atk. kam., 2 per. kam.), R.Miniotas 3, N.Barauskas 2, L.Birutis 1 (6 atk. kam.), A.Kulboka 0, M.Paulauskas 0.

„Šilutė“: E.Šaulys 26 (5/10 dvit., 8 atk. kam., 3 per. kam.), E.Alunderis 16 (5/9 dvit., 12 atk. kam., B.Cartwrightas 16 (7/10 dvit., 2 per. kam.), K.Jonuška 10 (6 atk. kam., 3 per. kam.).

Kitą dieną komandų dvikova persikėlė į Kauną. Ten taip pat vyko atkakli ir nuožmi kova, bet užtikrinčiau mačo pabaiga susiklostė varžovams ir šie antrą kartą per dvi dienas pranoko jaunuosius Kauno „Žalgirio“ krepšininkus – 63:70.

Laikinosios sostinės komanda vedama aukštaūgių mačo pradžioje vis buvo žingsneliu priekyje (6:5), bet tuomet sekė galingas svečių spurtas – 6:18. Kėlinio pabaigoje dubleriams padėtį stabilizavo M.Varnas bei pirmuosius taškus pelnę N.Barauskas ir K.Žemaitis – 15:20.

Antrasis ketvirtis prasidėjo nerezultatyviai, o kauniečiams taškus rinko tik L.Beliauskas – 19:26. Antroji kėlinio pusė taip pat nebuvo itin rezultatyvi: sėkmingai žaidė V.Ginevičius, dėjimą atliko Laurynas Birutis, tritaškį realizavo N.Barauskas, tačiau pirmąją rungtynių dalį laimėjo „Šilutė“ – 31:35.

Trečiajame kėlinyje į aikštelę grįžęs įspūdingai rungtyniavo L.Birutis, jo vedami žalgiriečiai sugebėjo persverti rezultatą – 40:38. Svečiai nesutriko ir tarė savo žodį (40:46). Kėlinio pabaigoje puikiai rungtyniavo M.Varnas ir L.Beliauskas, du taškus pridėjo K.Žemaitis bei prieš lemiamą ketvirtį skirtumas tarp komandų buvo minimalus – 50:51.

Ketvirtojo kėlinio pradžia kauniečiams nieko blogo nežadėjo: tritaškiu rezultatą persvėrė N.Barauskas, o po vieną baudos metimą realizavo aukštaūgiai – 57:57. Tuomet šilutiškiai truktelėjo į priekį (57:63), netrukus dvitaškiu atsilikimą mažino M.Varnas – 59:63. Dubleriai suklydo ir tuo pasinaudoję šilutiškiai įgijo lemiamą persvarą (59:67). Žalgiriečiai bandė taisyti situaciją naudodami pražangų taktiką, tačiau pasivyti „Šilutę“ jau buvo per vėlu – 63:70.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 13 (5/5 dvit., 9 atk. kam.), M.Varnas 12 (8 atk. kam.), L.Beliauskas 11, N.Barauskas 8, K.Žemaitis 6, M.Echodas 5, V.Ginevičius 4, P.Valinskas 4, A.Kojenetsas 0, M.Sajus 0, G.Masiulis 0.

„Šilutė“: E.Mološčiakas 17 (6/10 dvit., 3 per. kam.), E.Alunderis 16 (10 atk. kam., 3 per. kam., 2 blk.), B.Cartwrightas 13, E.Šaulys 12 (6 atk. kam.).