NKL: „Žalgirio“ dubleriai dar kartą laimėjo Kauno miesto derbį 0

Kauno „Žalgiris-2“ Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) dar kartą susitiko su Kauno „JAZZ-Diremta“ ir „Vilnius“ komandomis.

Kauno miesto derbyje dubleriai sėkmingai išnaudojo priekinės linijos krepšininkus ir antroje rungtynių dalyje nepaliko vilčių „JAZZ-Diremta“ krepšininkams – 87:69.

Pirmojo kėlinio metu žalgiriečiai rungtyniavo per priekinę liniją – taškus rinko tik Laurynas Birutis ir Martynas Echodas – 12:12. Kėlinio pabaigoje prabilo kiti aukštaūgiai, efektingai iš viršaus krovė Martynas Varnas, tačiau priekyje po pirmųjų dešimties minučių buvo varžovai – 18:20.

Vos tik prasidėjus antrajam ketvirčiui žiūrovus dar vienu dėjimu džiugino M.Varnas (24:23), bet svečiai Arūno Sakalausko dėka susigrąžino pranašumą – 24:28. Kėlinys ir toliau klostėsi permainingai: po Justo Klimavičiaus tritaškio dubleriai buvo išsiveržę į priekį (31:30), tačiau čia pat sekė „JAZZ-Diremta“ atsakas – 31:35. Prieš didžiąją pertrauką apie save priminė geriausias rungtynių tandemas – M.Echodas ir L.Birutis, neleidęs atitolti kitai Kauno miesto komandai – 38:41.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris-2“ pernelyg nieko nekeitė, rungtyniavo per aukščiausius savo krepšininkus, be to, tritaškį įsmeigė Vidas Ginevičius – 51:49. Šeimininkus į priekį truktelėjo prabilę Laurynas Beliauskas ir Regimantas Miniotas (60:54). Kėlinio pabaigoje dvitaškius įmetė V.Ginevičius ir J.Klimavičius bei prieš ketvirtąjį kėlinį dubleriai turėjo apčiuopiamą pranašumą – 64:57.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje trys Martynai pasiuntė varžovus į gilų nokdauną: tritaškį įskraidino Varnas, dvitaškius realizavo Echodas ir Sajus – 71:57. Pagrindinių žaidėjų vedami varžovai augti persvarai neleido, tačiau efektingi M.Varno, L.Biručio ir Pauliaus Valinsko epizodai išlaikė saugų atotrūkį (78:64). Nors dar buvo pakankamai laiko, jis tebuvo formalumas. Keturiais taškais pasižymėjo P.Valinskas, sėkmingai rungtyniavęs J.Klimavičius rinko dar du taškus ir Tomo Masiulio auklėtiniai ketvirtą kartą šiame sezone laimėjo Kauno miesto derbį – 87:69.

„Žalgiris-2“: M.Echodas 18 (9/14 dvit., 6 atk. kam.), L.Birutis 16 (7/8 dvit., 12 atk. kam., 3 blk.), M.Varnas 11, P.Valinskas 10 (2 per. kam.), L.Beliauskas 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), R.Miniotas 7, J.Klimavičius 7, V.Ginevičius 5 (7 rez. perd., 3 per. kam.), A.Kojenetsas 4, M.Sajus 2, N.Barauskas 0, M.Paulauskas 0.

„JAZZ-Diremta“: A.Sakalauskas 16 (4/7 trit.), M.Stašelis 10 (2 per. kam.), M.Hawkinsas 10 (5 atk. kam., 2 per. kam.), V.Trepočka 10 (5 atk. kam.).

Penktadienį žalgiriečiai sostinėje susitiko su „Vilniaus“ krepšininkais. Šie geriau sužaidė rungtynių pabaigą ir atsirevanšavo T.Masiulio auklėtiniams už neseniai patirtą nesėkmę – 73:82.

Susitikimo pradžioje dubleriams taškus rinko keturi skirtingi žaidėjai – 8:0. Po M.Varno dėjimo ir M.Echodo dvitaškio kauniečiai buvo įgiję dviženklę persvarą (12:2), tačiau tuomet sekė „Vilniaus“ atsakas – 12:10. Tritaškiu atotrūkį vėl didino V.Ginevičius (17:10), bet kėlinio pabaigoje sėkmingai žaidė šeimininkai – 17:18.

Jermaine Love‘o vedami vilniečiai solidžiai truktelėjo į priekį (17:25), bet aukštaūgių M.Echodo ir L.Biručio pastangomis žalgiriečiai pastebimai priartėjo – 23:27. Kėliniui įpusėjus prabilo P.Valinskas, L.Beliauskas bei R.Miniotas (31:33), o prieš didžiąją pertrauką baudas sumetė K.Žemaitis, paskutinę sekundę rezultatą dvitaškiu lygino M.Varnas – 39:39.

Trečiojo kėlinio pradžioje dažniau priekyje buvo sostinės krepšininkai, kol dvitaškį su pražanga realizavo L.Beliauskas, o tritaškį įsmeigė K.Žemaitis – 49:48. Nors kėlinio pabaigoje penkiais taškais pasižymėjo R.Miniotas, po trijų ketvirčių trapią persvarą jau turėjo šeimininkai – 56:59.

Lemiamame ketvirtyje taškus varžovams rinko J.Love‘as ir Vitalijus Lukša – 58:67. Svarbiu metu du tritaškius įskraidino P.Valinskas, vieną tolimą metimą pridėjo R.Miniotas (67:72). Likus trims minutėms svečius dar labiau artino Martyno Sajaus dvitaškis (69:72), tačiau du tolimi „Vilniaus“ šūviai paskandino žalgiriečių viltis išsivežti pergalę iš sostinės – 71:78. Per likusį laiką stebuklų neįvyko ir „Žalgiris-2“ buvo priversti Vilnių palikti nuleistomis galvomis – 73:82.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 14 (6/7 dvit., 10 atk. kam.), P.Valinskas 12, R.Miniotas 12, M.Echodas 10 (5/9 dvit., 6 atk. kam.), M.Varnas 8 (4 rez. perd.), L.Beliauskas 7 (2 blk.), K.Žemaitis 5, V.Ginevičius 3 (2 per. kam.), M.Sajus 2, A.Kojenetsas 0, J.Klimavičius 0.

„Vilnius“: J.Love‘as 24 (6 atk. kam., 4 per. kam., 2 blk.), S.Dumbliauskas 12, I.Daukšys 11, A.Fairas 10.