Mažeikiuose žalgiriečiai pasiekė įtikinamą pergalę 0

Nuo pat pirmos rungtynių minutės pirmavę žalgiriečiai pasiekė lengvą pergalę Mažeikiuose. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikime Kauno „Žalgiris“ sutriuškino „Mažeikius“ 96:65 (22:14, 22:16, 27:18, 25:17). Prie 31-osios pergalės LKL pirmenybėse taškais ir atkovotais kamuoliais prisidėjo visi 12 žalgiriečių.

„Žalgirio“ taškų sąskaitą Mažeikiuose atidarė baudos metimą realizavęs Willas Cherry, kamuolį puolime nusiėmęs du taškus pridėjo Paulius Jankūnas – 3:0. Lietuvos čempionai mačo pradžioje stengėsi žaisti arčiau krepšio: ketvirtąjį tašką iš eilės rinko komandos kapitonas P.Jankūnas, prasiveržimą pasinaudojęs galinga užtvara atliko Edgaras Ulanovas (7:1). Pirmąjį kauniečių tritaškį po Artūro Gudaičio „atmetimo“ smeigė Artūras Milaknis – 10:1. Prabėgus pusei kėlinio nugara varžovų gynybą pralaužė A.Gudaitis (12:1), netrukus aukštaūgis sublizgėjo ir gynyboje, nupūtęs oponento bandymą pelnyti taškus. Nors šeimininkai nutraukė taškų badą, „Žalgirio“ priekinės linijos žaidėjų pastangomis priartėti mažeikiškiams nebuvo leista – 17:6. Pirmojo ketvirčio pabaigoje tritaškį įskraidino nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs Tomas Dimša, perdavimo iš Siimo-Sanderio Vene sulaukė R.Javtokas bei po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė aštuoni taškai – 22:14.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai nekeitė paruošto rungtynių plano ir pranašumą augino geros gynybos ir aukštaūgių taškų dėka. Pirmuosius savo taškus agresyviu prasiveržimu rinko S.Vene, tris naudingumo balus įsirašė bloku ir dvitaškiu pasižymėjęs R.Javtokas – 26:14. Metimą kaire ranka atliko Lukas Lekavičius, po pastarojo rezultatyvaus perdavimo tritaškį iš krašto pataikė S.Vene – 32:17. Puikiai situaciją įvertino krepšio link nėręs Vytenis Lipkevičius, o greitą išpuolį sėkmingai užbaigė A.Milaknis (36:19). Akrobatiniu metimu ledus pralaužė W.Cherry, keturis taškus surinko komandos kapitonas – 42:23. Prieš pat didžiąją pertrauką baudas šaltakraujiškai sumetė A.Gudaitis, tačiau solidus svečių pranašumas kiek sumažėjo – 44:30.

Antrąją rungtynių pusę Lietuvos čempionai pradėjo itin susikaupę: dvitaškį įmetė R.Javtokas, iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo P.Jankūnas, pirmaisiais prisilietimais prie kamuolio taškų sąskaitą atsidarė Vaidas Kariniauskas – 50:30. Sėkmingą atkarpą tęsė E.Ulanovo du taškai (52:30), o „Mažeikiams“ pasižymėti pavyko tik po keturių minučių tylos – 52:32. Penktąjį tašką rinko V.Lipkevičius, visiškai laisvas prie trijų taškų linijos paliktas T.Dimša varžovams tokios klaidos nedovanojo (57:34). Įsibėgėjusio A.Gudaičio nesustabdė net pražanga, prie baudų metimų linijos rezultatyviai laiką leido T.Dimša – 62:38. S.Vene apie save priminė realizavęs tolimą šūvį, baudas sumetė A.Gudaitis (67:43). Kėlinio pabaigoje „Žalgiriui“ rekordinį pranašumą buvo sukūrę V.Lipkevičius ir T.Dimša (71:45), bet netrukus jį braukė tritaškiu ketvirtį užbaigęs Darius Tarvydas – 71:48.

„Žalgiris“ nuo pat ketvirtojo kėlinio pradžios į aikštelę leido mažiau rungtyniaujančius krepšininkus: ketvirtuoju perimtu kamuoliu ir dvitaškiu pasižymėjo V.Lipkevičius, savo pasirodymą tritaškiu pradėjo Donatas Tarolis, ketvirtąjį tašką įsirašė V.Kariniauskas – 78:50. Laisvą po krepšiu likusį V.Kariniauską puikiai pastebėjo D.Tarolis, čia pat jau pats įžaidėjas individualiu reidu įveikė visą varžovų gynybą (82:50). Snaiperiškus sugebėjimus demonstravo A.Milaknis, o tuomet bene įspūdingiausią rungtynių epizodą sukūrė „žemė-oras“ sužaidę V.Kariniauskas ir iš viršaus krovęs R.Javtokas – 88:52. Šeimininkai atsakė šešiais taškais (88:58), kauniečiams baudas sumetė L.Lekavičius ir D.Tarolis – 92:59. Per likusį laiką Lietuvos čempionams 11-ąjį tašką rinko rezultatyviai į žaidimą įsiliejęs V.Kariniauskas, lygiai tokią pačią taškų sumą rinko dvitaškį įmetęs A.Gudaitis – 96:65.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 11 (8 atk. kam.), V.Kariniauskas 11 (5/6 dvit.), P.Jankūnas 11 (10 atk. kam.), R.Javtokas 10 (5 atk. kam., 2 per. kam., 3 blk.), T.Dimša 10, V.Lipkevičius 9 (4 per. kam.), S.Vene 8, A.Milaknis 8, E.Ulanovas 6, D.Tarolis 5 (2 per. kam., 2 blk.), L.Lekavičius 4 (4 rez. perd.), W.Cherry 3.

„Mažeikiai“: R.Danys 15 (5 atk. kam.), T.Olanderis 12 (5 atk. kam., 2 blk.), S.Serapinas 11 (2 per. kam.).