„Žalgiris“ ketvirtą kartą sezone susitvarkė su „Prienais“ 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai lengvai laimėjo ir antrąjį LKL mačą per dvi dienas. Antradienį išvykoje žalgiriečiai nesulaukė pasipriešinimo ir nugalėjo Prienų „Prienų“ komandą 94:57 (28:11, 27:17, 18:21, 21:8). LKL maratonas ir toliau laukia kauniečių. Jau ketvirtadienį Lietuvos čempionai „Žalgirio“ arenoje priims Alytaus „Dzūkijos“ komandą.

Susitikimą dviem sėkmingais reidais krepšio link pradėjo Vaidas Kariniauskas, sausą atkarpą tęsė Siimas-Sanderis Vene – 6:0. Nors po trijų minučių tylos šeimininkams pavyko pasižymėti, du Tomo Dimšos dvitaškiai vėl didino atotrūkį (10:2). Nugara varžovų gynybą pralaužė S.Vene, o Artūras Gudaitis išrašė bloką aukščiausiam „Prienų“ krepšininkui Simonui Kymantui bei netrukus atsidarė savo taškų sąskaitą puolime – 14:5. Vos tik pakilęs nuo suolo iniciatyvos ėmėsi Darius Songaila. Sulaukęs gražių V.Kariniausko ir S.Vene perdavimų jis rinko šešis taškus paeiliui – 20:9. Kėlinio pabaiga priklausė Lietuvos čempionams: dvi tolimas bombas įskraidino Artūras Milaknis, perėmus kamuolį greitą išpuolį lengvais taškais baigė S.Vene ir komandas jau skyrė 17 taškų – 28:11.

Antrąjį ketvirtį atidarė gražus Luko Lekavičiaus žaidimo epizodas. Jaunasis įžaidėjas aikštelės viduryje apvogė labiau patyrusi Gediminą Maceiną bei niekieno netrukdomas pelnė du taškus iš po krepšio – 30:11. „Žalgiris“ puikiai naudojosi ūgio pranašumu: nepaisydamas pražangos dvitaškį įmetė D.Songaila, dukart nugara centravo Edgaras Ulanovas, nesportinę pražangą išprovokavo komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 39:15. Po trečiojo rezultatyvaus L.Lekavičiaus perdavimo šeštąjį tašką rinko aktyviai mačą pradėjęs T.Dimša, spurtą iki 8:0 pratęsė P.Jankūnas (43:15). Ketvirčiui įpusėjus nesustabdomą prasiveržimą atliko T.Dimša, dar du taškus iš po krepšio vertė P.Jankūnas – 47:19. „Prienai“ atsakė keturiais taškais iš eilės (47:23), o pusšimtį taškų kauniečiams net neįpusėjus rungtynėms rinko baudas realizavę Vytenis Lipkevičius ir A.Gudaitis – 51:25. Prieš didžiąją pertrauką savo taškų sąskaitą atsidarė Willas Cherry, nuostabų perdavimą A.Gudaičiui atliko Donatas Tarolis – 55:28.

Trečiąjį ketvirtį kaip ir rungtynes pradėjo du sėkmingi V.Kariniausko prasiveržimai. Tiesa, rezultatyviai po didžiosios pertraukos žaidė ir prieniškiai – 59:33. Šimtaprocentinį pataikymą nuo trijų taškų linijos tęsė A.Milaknis, prie baudų metimų linijos stojo D.Songaila (64:38). Laiko turėjęs prisitaikyti iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo V.Kariniauskas, tritaškiu varžovus baudė A.Milaknis – 69:43. Ketvirčiui baigiantis emocijų nesulaikęs techninę pražangą užsidirbo Gintaras Krapikas, užsitęsusią „Žalgirio“ tylą po minutės pertraukėlės nutraukė sau įprastu stiliumi taškus rinkęs L.Lekavičius, dvitaškį su sirena pridėjo T.Dimša – 73:49.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo galingu T.Dimšos bloku, tik taisyklių pažeidimais prieniškiai pajėgę stabdyti D.Songailą – 75:50. T.Dimša buvo pastebimas visur: žalgirietis taisė komandos draugo metimą, netrukus Tomas atsidūrė greito išpuolio smaigalyje, prasiveržimu prisidėjo ir V.Lipkevičius (81:53). Tuomet sekė du A.Gudaičio dėjimai. Visų pirma aukštaūgis pats suklaidinęs varžovą elegantiškai įkrovė iš viršaus, o po to jau sulaukė gražaus D.Tarolio perdavimo – 87:56. Dominavimą A.Gudaitis tęsė pelnydamas dar penkis taškus, o rungtynėse tašką dėjo pasižymėti spėjęs D.Tarolis – 94:57.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 16 (5/6 dvit., 10 atk. kam., 2 blk.), T.Dimša 14 (7/12 dvit., 5 atk. kam.), D.Songaila 13 (6 atk. kam., 2 per. kam.), A.Milaknis 12 (4/5 trit., 2 per. kam.), V.Kariniauskas 11 (5/7 dvit.), S.Vene 6 (2 per. kam.), P.Jankūnas 6, L.Lekavičius 4 (4 rez. perd., 3 per. kam.), V.Lipkevičius 4 (2 per. kam.), E.Ulanovas 4, W.Cherry 2, D.Tarolis 2.

„Prienai“: M.Linkevičius 11, P.Ivanauskas 9 (5 rez. perd.), D.Milka 8.