„Šiauliai“ nerado priešnuodžių sustyguotam „Žalgirio“ žaidimui (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ komanda laimėjo ketvirtąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes per savaitę. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai įveikė Šiaulių „Šiaulių“ komandą 86:65 (24:26, 24:8, 16:13, 22:18). Tai buvo 34-ioji kauniečių pergalė per 38 LKL rungtynes. Antradienį namuose žalgiriečiai priims Kėdainių „Nevėžio“ ekipą.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

„Žalgirio“ taškų kraitį taikliu tolimu metimu atidarė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, čia pat dėjimu lankų tvirtumą tikrino pasipriešinimo nesulaukęs Jamesas Andersonas – 5:3. Puikų žaidimą nugara demonstravo Edgaras Ulanovas, varžovų gynybą dukart nesunkiai įveikė J.Andersonas (11:9). Puikų perdavimą iš Roberto Javtoko gavo po krepšiu likęs P.Jankūnas, netrukus aštuntąjį tašką rinko J.Andersonas, o svečiams išsimetant kamuolį iš už galinės linijos gudriai sužaidė šiauliečius apvogęs ir dvitaškį su pražanga įmetęs E.Ulanovas – 18:13. Ketvirčiui įsibėgėjus baudas sumetė P.Jankūnas (20:13), bloką į statistikos protokolą įsirašė J.Andersonas, tačiau atsigavimo ženklus rodė „Šiauliai“ – 20:19. Nesėkmingą atkarpą nutraukė baudas sumetę E.Ulanovas ir Artūras Milaknis, bet tolimą šūvį su sirena realizavę varžovai laimėjo pirmąjį kėlinį – 24:26.

Antrasis ketvirtis prasidėjo penkiais iš eilės Siimo-Sanderio Vene taškais. Visų pirma, žalgirietis taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio, o vėliau prasiveržimą užbaigė dvitaškiu su pražanga – 29:26. Suaktyvinę gynybą kauniečiai susikūrė progų greitiems išpuoliams: po Luko Lekavičiaus perdavimo pasižymėjo R.Javtokas, niekieno netrukdomas lengvus taškus rinko Vytenis Lipkevičius (33:26). Pirmąjį savo tritaškį pataikė A.Milaknis, du taškus pridėjo S.Vene bei šeimininkai priekyje jau buvo dviženkliu skirtumu – 38:28. Atkarpą iki 9:0 pratęsė komandos aukštaūgiai R.Javtokas ir P.Jankūnas (42:28). Nors tuščia šiauliečių serija nutrūko, „Žalgiris“ pirmąją rungtynių pusę užbaigė išsaugodamas didžiausią persvarą Dariaus Songailos ir P.Jankūno taškų dėka – 48:34.

Po didžiosios pertraukos pasižymėjo V.Lipkevičius, kontratakos smaigalyje atsidūrė J.Andersonas, o varžovą suklaidinęs iš viršaus viena ranka krovė R.Javtokas – 54:36. Iš vidutinio nuotolio įmetė D.Songaila, tritaškį iš krašto įskraidino A.Milaknis bei Lietuvos čempionų pranašumas pasiekė naujas aukštumas – 59:40. D.Songaila meistriškai pralaužė kietą varžovų gynybą, dvitaškį nepaisydamas pražangos pataikė E.Ulanovas (64:44), trečiajame ketvirtyje tašką dėjo bloku varžovą pamokęs S.Vene – 64:47.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo gražus Vaido Kariniausko slalomas, prie baudų metimų linijos stojo R.Javokas – 67:49. Tiksliai, tarsi laikrodis, veikiančią „Žalgirio“ gynybą iliustravo du blokai per vieną ataką, netrukus puolime sužibėjo kamuolį užmetęs V.Kariniauskas ir iš viršaus krovęs R.Javtokas (71:53). Penktąjį S.Vene rezultatyvų perdavimą tritaškiu pavertė pirmuosius taškus pelnęs L.Lekavičius, krepšio link pranėrė V.Kariniauskas – 78:59. Rungtynių pabaigoje dviem taškais savo kraitį pildė D.Songaila, o šešis taškus paeiliui surinkęs V.Kariniauskas tapo rezultatyviausiu šeimininkų krepšininku – 86:65.

„Žalgiris“: V.Kariniauskas 12, P.Jankūnas 11, D.Songaila 10, J.Andersonas 10 (5/6 dvit., 2 blk.), E.Ulanovas 10, S.Vene 9 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blk.), R.Javtokas 9 (7 atk. kam.), A.Milaknis 8, V.Lipkevičius 4 (2 per. kam.), L.Lekavičius 3, W.Cherry 0, T.Dimša 0.

„Šiauliai“: J.Jucikas 16 (6/7 dvit.), J.Allenas 11 (11 atk. kam., 2 per. kam.), R.Giedraitis 10, R.Olanderis 10.