LKL ketvirtfinalis prasidėjo „Žalgirio“ pergale Kaune (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sėkmingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamąsias varžybas. Iki trijų pergalių vyksiančio ketvirtfinalio etapo pirmosiose rungtynėse žalgiriečiai namuose įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ komandą 91:69 (29:14, 16:19, 25:19, 21:17). Serija šeštadienį bus pratęsta Panevėžyje, o gegužės 5-ąją sugrįš į „Žalgirio“ areną.

Pirmajame susitikime „Žalgiris“ turėjo verstis be Artūro Gudaičio ir išvakarėse nugaros traumą patyrusio Jameso Andersono, kurio sugrįžimas į aikštę užtruks iki 2 savaičių.

Mačą atidarė sėkmingas Roberto Javtoko ir Willo Cherry dueto žaidimas. Jie kartu pelnė 9 taškus, bet „Žalgiris“ neapsigynė nuo pirmųjų svečių atakų – 9:10. Užtat po to beveik 6 minutes kauniečių gynyba buvo geležinė, o puolimas toliau veikė sklandžiai. Atkarpos 20:0 metu po tritaškį pataikė Siimas-Sanderis Vene, Tomas Dimša ir du – Artūras Milaknis, bloką atliko ir puolime kamuolį atsikovojęs pasižymėjo Vytenis Lipkevičius, dar 4 taškus pridėjo R.Javtokas (29:10). Po pirmojo kėlinio žalgiriečiai pirmavo 29:14.

Antrojo kėlinio pradžioje puikiai išpildytas derinys pasibaigė A.Milaknio tritaškiu. Darius Songaila pelnė 4 taškus, greitoje atakoje lengvą metimą atliko V.Lipkevičius, sau įprastą dvitaškį realizavo ir Lukas Lekavičius – 40:20. „Lietkabelio“ trenerių štabo paimta antroji minutės pertraukėlė davė vaisių. Aikštės gynybą sustatę panevėžiečiai per likusias 6 antrojo kėlinio minutes šeimininkų puolimą apribojo iki 5 taškų. Tritaškį įmetė T.Dimša, dešimtąjį tašką rinko R.Javtokas ir „Žalgiris“ buvo priekyje 45:33.

Trečiąjį kėlinį pradėjo jau ketvirtasis taiklus A.Milaknio tritaškis. Nors svečiai buvo sumažinę atsilikimą iki 9 taškų, L.Lekavičiaus 8 taškai ir tarp jų įsiterpęs S.Vene dvitaškis greita grąžino žalgiriečiams dviženklę persvarą (58:45). Netrukus po du taškus rinko R.Javtokas, D.Songaila, V.Lipkevičius, T.Dimša, o kėlinį dar keturiais užbaigė L.Lekavičius – 70:52.

Ketvirtajame kėlinyje žaidimas jau tapo lėtesnis. Po D.Songailos dvitaškio du tritaškius smeigė A.Milaknis, o gimtadienį šventęs Paulius Jankūnas perėmė kamuolį ir dėjimu baudė varžovus (80:54). Iš paskutiniųjų 11 „Žalgirio“ taškų 4 surinko R.Javtokas ir 7 pridėjo Edgaras Ulanovas – 91:69.

„Žalgiris“: A.Milaknis 18 (6/9 trit., 5 atk. kam.), R.Javtokas 16 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 14 (2 per. kam.), D.Songaila 8, T.Dimša 8 (2 per. kam.), E.Ulanovas 7 (6 atk. kam.), S.Vene 7, V.Lipkevičius 6 (2 per. kam.), W.Cherry 5 (6 rez. perd.), P.Jankūnas 2, D.Tarolis 0.

„Lietkabelis“: J.Zuza 24 (5 atk. kam.), E.Žabas 17 (7 rez. perd.), A.Labuckas 8 (2 per. kam.).