Prasta mačo pradžia sutrukdė žalgiriečiams sėkmingai startuoti Madride 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda pralaimėjimu pradėjo Eurolygos jaunimo turnyrą Madride. Tomo Masiulio auklėtiniai turnyro starte turėjo pripažinti Sarajevo „Spars“ krepšininkų pranašumą – 60:69.

Žalgiriečių grupėje taip pat varžosi rytdienos varžovė Malagos „Unicaja“ bei pernykščiai čempionai Belgrado „Crvena Zvezda“ aštuoniolikmečiai. Jų tarpusavio dvikovą 73:68 laimėjo serbai.

Pagal turnyro formatą į didįjį finalą sekmadienį pateks tik grupės nugalėtojai.

Rungtynių pradžioje užtikrinčiau atrodė „Spars“ ekipa, susikrovusi solidų pranašumą prabėgus vos pusei kėlinio – 2:17. Antroje ketvirčio dalyje „Žalgirio“ puolimą pabudinti bandė aukštaūgiai Martynas Echodas ir Gytis Masiulis, tačiau pirmąjį kėlinį laimėjo galingai startavę bosniai – 6:24.

Antrajame kėlinyje ledus iš trijų taškų zonos pralaužė Laurynas Beliauskas, sėkmingai puolime ir gynyboje žaidė priekinė linija, tačiau pagalvoti apie šturmą varžovai neleido – 16:33. Nors tritaškius įskraidino Arnoldas Kulboka ir Arnas Velička, prasta kova dėl kamuolių kauniečiams trukdė pavojingiau sumažinti deficitą, kuris po dviejų kėlinių siekė 18 taškų – 25:43.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai demonstravo visai kitokį savo veidą. Taškus iš po krepšio vertė M.Echodas ir Laurynas Birutis, kamuolį perėmęs pasižymėjo L.Beliauskas ir deficitas pastebimai sumažėjo – 31:43. Žalgiriečiai turėjo puikių progų dar labiau priartėti, tačiau klaidos ir neatkovoti kamuoliai gynyboje atstumo tarp komandų kardinaliai nepakeitė – 43:56.

Lemiamo kėlinio pradžioje iniciatyvos ėmėsi du gniuždančius dėjimus atlikęs Martynas Varnas, tritaškį pridėjo A.Kulboka – 50:62. T.Masiulio auklėtiniai mačo pabaigoje pademonstravo charakterį ir sumažino atsilikimą iki vienženklio, tačau pergalės iš savo rankų varžovai iš Bosnijos ir Hercegovinos nepaleido – 60:69

„Žalgiris“: G.Masiulis 11 (13 atk. kam., 2 per. kam.), M.Echodas 11 (5 atk. kam., 2 per. kam.), L.Birutis 10 (5 atk. kam., 2 per. kam., 3 blk.), L.Beliauskas 9 (2 per. kam.), M.Varnas 9, A.Kulboka 7 (6 atk. kam.), A.Velička 3, M.Dieninis 0, M.Andruškevičius 0, A.Žilinskas 0, E.Stankevičius 0, T.Kararinas 0.

„Spars“: E.Aticas 22 (9 atk. kam., 5 per. kam.), E.Ahmedicas 14 (10 atk. kam., 2 per. kam.), A.Gegičius 11 (2 per. kam., 5 rez. perd.).