LKL finale „Žalgiris“ pergalę pasiekė ir išvykoje (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai įtvirtino savo persvarą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje. Sekmadienį Vilniuje žalgiriečiai nugalėjo „Lietuvos rytą“ 78:62 (22:16, 22:14, 10:17, 24:15) ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2:0. Trečiosios rungtynės birželio 3 d., trečiadienį, bus žaidžiamos „Žalgirio“ arenoje.

Lietuvos čempionams mačo pradžioje taškus rinko Jamesas Andersonas. Žalgirietis ne tik tolimu šūviu atidarė savo komandos sąskaitą, bet ir po to dukart nesunkiai pranėrė baudos aikštelėje – 7:6. Itin gražiai laisvą po krepšiu likusį Robertą Javtoką pastebėjo dvigubos gynybos sulaukęs Edgaras Ulanovas (9:8). Puikiai su aktyvia varžovų gynyba tvarkėsi ir J.Andersonas, kurio tikslius perdavimus tritaškiais pavertė Artūras Milaknis ir Willas Cherry – 15:10. Nors po šeimininkų pertraukėlės šie pelnė keturis taškus be atsako (15:14), kauniečiams pavyko sėkmingiau finišuoti pirmajame ketvirtyje, kuomet antrą tolimą bombą įsūdė A.Milaknis, baudas sumetė W.Cherry, o su sirena dvitaškį įmetė E.Ulanovas – 22:16.

Antrajame kėlinyje pirmųjų „Žalgirio“ taškų teko kiek palūkėti, kol galų gale kamuolį gudriai perėmė Darius Songaila ir greitoje atakoje lengvai taškų kraitį pildėsi J.Andersonas – 24:20. Įpusėjus ketvirčiui sėkmingas D.Songailos ir Pauliaus Jankūno tandemas bei dar du J.Andersono taškai truktelėjo svečius į priekį ir privertė pasitarimo prašyti varžovų trenerių štabą – 32:22. Po jos kauniečių laivas dar labiau tolo: tris taškus surinko komandos kapitonas P.Jankūnas, netrukus pastarasis atliko juvelyrinį perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam Lukui Lekavičiui, taikliai iš dvitaškio atakavo Artūras Gudaitis (39:22). „Lietuvos ryto“ žaidėjai nutraukė keturias minutes trukusį taškų badą dukart pataikydami iš trijų taškų zonos, tačiau gražių J.Andersono taškų dėka žalgiriečiai išlaikė solidų pranašumą – 44:30.

Antrą rungtynių pusę atidarė eilinis, visą varžovų gynybą sudraskęs J.Andersono prasiveržimas, nugara sėkmingai sužaidė P.Jankūnas – 48:32. Tuomet sekė bene įspūdingiausia rungtynių ataka, kuomet nuo tritaškio linijos W.Cherry siuntė kamuolį J.Andersonui ir šis patikrino sostinės lankų tvirtumą (50:32). Kiek užsitęsusią kauniečių tylą nutraukė komandos kapitono taikli bauda, bet „Lietuvos rytas“ lengvai pergalės atiduoti nebuvo linkęs ir po pastarųjų tolimo metimo minutės pertraukėlės prašė Gintaras Krapikas – 51:39. Varžovą pašokdinęs tritaškiu svečių puolimą atgaivino A.Milaknis (54:39), tačiau tuomet sekė šeši Billy Barono taškai – 54:45. „Žalgiris“ niekaip nerado skylių vilniečių aikštės gynyboje ir po dar vieno B.Barono taiklaus dvitaškio komandas skyrė septyni taškai – 54:47.

Ketvirtą kėlinį pradėjo du psichologiškai svarbūs tolimi šūviai, kuriuos realizavo Siimas-Sanderis Vene ir J.Andersonas – 60:49. Puikiai veikęs L.Lekavičiaus ir R.Javtoko tandemas artino kauniečius prie pergalės išvykoje: aukštaūgis surinko šešis efektingus taškus po nuostabių Luko perdavimų, tritaškį pridėjo A.Milaknis bei komandas jau skyrė septyniolika taškų – 69:52. „Žalgirį“ puolant ištiko dar vienas sąstingis ir tuo pasinaudoję vilniečiai pastebimai mažino atotrūkį (69:57). Tiesa, Lietuvos čempionai nepasimetė ir pergalę vainikavo tritaškius įsmeigę J.Andersonas ir L.Lekavičius – 78:62.

„Žalgiris“: J.Andersonas 24 (7/10 dvit., 3/4 trit., 4 rez. perd., 3 per. kam.), A.Milaknis 13 (4/4 trit.), P.Jankūnas 8 (6 atk. kam.), R.Javtokas 8 (3 per. kam.), L.Lekavičius 7 (5 rez. perd.), W.Cherry 5, A.Gudaitis 4, D.Songaila 4, S.Vene 3 (2 per. kam.), E.Ulanovas 2.

„Lietuvos rytas“: B.Baronas 20, M.Lukauskis 13 (5 per. kam.), A.Kavaliauskas 8 (5 atk. kam.).