Be poilsio: Utenos „Juventus“ – Kauno „Žalgiris“ 65:83 0

Po Eurolygos rungtynių išvykoje į Lietuvą mažiau nei prieš parą sugrįžę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai turėjo paprakaituoti „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybėse. Sekmadienį žalgiriečiai Utenoje ketvirtajame kėlinyje palaužė „Juventus“ pasipriešinimą 83:65 (14:17, 20:16, 17:17, 32:15) ir į savo sąskaitą įsirašė penktąją pergalę.

Nors susitikimą atidarė individualiai gynybą pralaužęs Ianas Vougioukas, čia pat šešiais taškais atsakė šeimininkai – 2:6. Tiesa, ilgai džiūgauti uteniškiams neleido agresyviai žaidęs Edgaras Ulanovas: pastarasis ne tik surinko šešis taškus, bet ir galingu bloku apgynė savąjį krepšį, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo Kasparas Vecvagaras ir priekyje jau buvo „Žalgiris“ – 10:6. I.Vougioukas taip pat baudė varžovą blokuodamas jo metimą, dar du taškus įsirašė E.Ulanovas, bet švieslentėje jau degė lygūs skaičiai (12:12). Itin tiksliai kamuolį baudos aikštelėje Brockui Motomui perdavė Olivier Hanlanas, tačiau be taiklių tolimų šūvių žaidę Lietuvos čempionai pirmą ketvirtį baigė besivejančiųjų vaidmenyje – 14:17.

Antro kėlinio pradžioje žalgiriečiai suaktyvino veiksmus gynyboje, antrą kartą kamuolį perėmus Lukui Lekavičiui du lengvus taškus įsirašė Mantas Kalnietis, netaiklų komandos draugo metimą kartojo Robertas Javtokas – 18:19. Greitame išpuolyje Mantas nepagailėjo kamuolio Renaldui Seibučiui, po I,Vougiouko perdavimo dvitaškį nepaisydamas pražangos įmetė Paulius Jankūnas (22:22). Tuomet atakų smaigalyje vis atsidurdavo I.Vougioukas. Visų pirma aukštaūgis gavo juvelyrinį M.Kalniečio perdavimą, o po to taikliais baudų metimais lygino rezultatą – 27:27. Kėlinio pabaigoje pirmą svečių tolimą metimą įskraidinęs O.Hanlanas vėliau dar ir sumetė baudas, prie baudų metimų linijos veltui laiko neleido ir I.Vougioukas – 34:33.

Trečiąjį ketvirtį užtikrintai pradėjo I.Vougioukas, kurio du dvitaškiai ir rezultatyvus perdavimas tritaškį įmetusiam O.Hanlanui išlaikė žalgiriečius priekyje – 41:38. Iš įvairių padėčių taikliai metę „Juventus“ krepšininkai buvo persvėrę rezultatą (41:43), bet sėkmingais reidais krepšio link atsakė R.Seibutis – 45:43. Kėliniui einant į pabaigą Lietuvos čempionai surengė bene įspūdingiausią rungtynių epizodą, kuomet M.Kalniečio užmestą kamuolį triuškinančiu dėjimu pavertė R.Javtokas – 47:45. Tolimą šūvį smeigė M.Kalnietis (51:47), bet lygiai tuo pačiu su sirena atsakė ir Edgaras Želionis, palikęs kauniečiams minimalų pranašumą – 51:50.

Paskutinę dešimties minučių atkarpą atidarė dvigubą gynybą pralaužęs R.Javtokas, iniciatyvos ėmėsi keturis taškus surinkęs R.Seibutis – 57:55. Aukštai iššokęs netaiklius metimus dukart taisė B.Motumas, o į tai reaguodamas minutės pertraukėlės prašė Utenos komandos strategas Antanas Sireika – 61:55. Be didesnių problemų po krepšiu su varžovų gynyba tvarkėsi I.Vougioukas (63:57), tačiau pasiduoti šeimininkai nebuvo linkę – 63:62. Svarbiu metu prabilo komandos kapitonas P.Jankūnas, kuris ne tik perėmė kamuolį, bet ir pasižymėjo šešiais taškais paeiliui – 69:64. Ne ką mažesnės svarbos metimą pataikė ir O.Hanlanas, po kurio tolimo dūrio „Žalgiris“ įgijo rekordinį pranašumą – 72:64. Komandos senbuviai P.Jankūnas bei R.Javtokas nepaliko varžovams jokių vilčių ir, rungtynes baigę spurtu 18:1, Lietuvos čempionai pratęsė pergalingą žygį – 83:65.

„Žalgiris“: I.Vougioukas 15 (5/7 dvit., 2 blk.), R.Seibutis 13, P.Jankūnas 12 (3 per. kam.), R.Javtokas 11 (5 atk. kam.), O.Hanlanas 11 (3/6 trit.), E.Ulanovas 8 (7 atk. kam.), B.Motumas 6 (5 atk. kam.), M.Kalnietis 5 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 2 per. kam.), K.Vecvagaras 2, L.Lekavičius 2 (2 per. kam.), M.Pocius 0.

„Juventus“: E.Želionis 14 (2 blk.), R.Alijevas 12 (5 rez. perd.), E.Dimša 11.