Nė karto varžovams neleidęs pirmauti „Žalgiris“ užtikrintai įveikė „Lietuvos rytą“ (FOTO, VIDEO) 0

Pirmajame „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato favoritų mūšyje Kauno „Žalgiris“ pasiekė užtikrintą pergalę. Sekmadienį kauniečiai „Žalgirio“ arenoje nugalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą 79:70 (20:18, 26:15, 16:12, 17:25) ir LKL pirmenybėse toliau žengia be pralaimėjimų.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Rungtynes atidarė taiklus Manto Kalniečio metimas iš vidutinio nuotolio, atidirbus gynyboje taškus iš po krepšio pelnė Ianas Vougioukas – 4:0. Uraganinį prasiveržimą atliko Olivier Hanlanas, tritaškį smeigė Renaldas Seibutis, o vilniečiai be taškų žaidė net penkias minutes – 9:0. Po pasitarimo svečiams pavyko nutraukti tylą puolime (9:4), tačiau kitoje aikštės pusėje dvitaškį nepaisydamas pražangos įrideno Edgaras Ulanovas – 12:4. Visgi, žaidimo ritmą pajutę varžovai atsakė keturiais taškais ir minutes pertraukėlės prašė Gintaras Krapikas (12:8). Po jos savo paties netaiklų metimą taisė Paulius Jankūnas, baudas sumetė M.Kalnietis, o tikslų Martyno Pociaus perdavimą dvitaškiu pavertė Brockas Motumas – 18:12. Prie baudų metimų linijos laiko veltui neleido P.Jankūnas, bet po pirmųjų dešimties minučių Lietuvos čempionų pranašumas buvo ištirpęs iki vieno taiklaus metimo – 20:18.

Antrą kėlinį pradėjo dvigubą gynybą pralaužęs B.Motumas, tritaškiu varžovus baudė komandos kapitonas P.Jankūnas – 25:20. Apsigynus kontratakos smaigalyje atsidūrė Lukas Lekavičius (27:22), bet Roko Giedraičio pastangomis „Lietuvos rytas“ išlygino rezultatą – 27:27. Tuomet puikiai po krepšiu atidirbo P.Jankūnas ir I.Vougioukas, laisvas iš trijų taškų zonos mesdamas neklydo E.Ulanovas bei „Žalgiris“ vėl truktelėjo į priekį – 34:27. Nors sostinės komandos puolimas atsigavo, tritaškius įsūdė P.Jankūnas ir M.Kalnietis, o dvitaškį su pražanga realizavo R.Seibutis – 43:33. Prieš pat didžiąją pertrauką trimis taškais savo kraitį pasipildė E.Ulanovas ir ilsėtis „Žalgiris“ išėjo turėdami rekordinį pranašumą – 46:33.

Antra rungtynių pusė startavo gražia vieno perdavimo ataka, kurią užbaigė visus už nugaros palikęs R.Seibutis, įspūdingai Antaną Kavaliauską bloku pamokė I.Vougioukas – 48:33. Po šeštojo M.Kalniečio rezultatyvaus perdavimo ir antro paeiliui Martyno Pociaus tritaškio komandas jau skyrė devyniolika taškų, tad minutės pasitarimą sušaukė „Lietuvos ryto“ trenerių štabas – 56:37. Dvitaškiu ketvirtąjį tašką rinko L.Lekavičius, bet atsigavo ir svečių puolimas (58:44). Ketvirčio pabaigoje vilniečiams kovingumo pamokėlių išrašė P.Jankūnas ir L.Lekavičius, niekieno netrukdomas į puolimą nuskuodė ir taškais pasižymėjo M.Pocius – 62:45.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo sostinės krepšininkų bandymu grįžti į rungtynes – 62:51. Tiesa, greitai jų užsidegimą malšino tritaškį smeigęs M.Kalnietis, slalomą krepšio link pademonstravęs R.Seibutis ir po krepšiu nesustabdomai sužaidęs komandos kapitonas – 69:51. Šeštąjį savo tašką įsirašė B.Motumas, tačiau „Lietuvos rytas“ rankų nenuleido ir privertę klysti žalgiriečius, mažino atsilikimą iki vienuolikos (71:60). Tuomet tolimus metimus įskraidino M.Kalnietis ir R.Seibutis bei Lietuvos čempionai tvirtai žygiavo pergalės link – 77:61. Per likusį laiką kardinalių pokyčių neįvyko, nuostabiai į baudos aikštelę įkirtusį R.Seibutį pastebėjo B.Motumas ir pirmoji Lietuvos milžinų dvikova pasibaigė užtikrinta žaliai baltų pergale rezultatu 79:70.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17 (6 atk. kam.), R.Seibutis 15 (4/5 dvit.), M.Kalnietis 13 (3/6 trit., 7 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kam.), E.Ulanovas 9, M.Pocius 8 (2 per. kam.), B.Motumas 6, I.Vougioukas 5 (7 atk. kam.), L.Lekavičius 4, O.Hanlan 2 (4 atk. kam.).

„Lietuvos rytas“: N.Laprovittola 17 (4 rez. perd.), A.Kavaliauskas 16 (6/9 dvit., 9 atk. kam.), J.Jucikas 8.