Pergalė „Žalgirio“ arenoje: žalgiriečiai įveikė Lenkijos čempionus! (FOTO, VIDEO) 0

Eurolygos šeštojo turo rungtynėse į „Žalgirio“ areną susirinkusiems žiūrovams Kauno „Žalgirio“ komandą padovanojo pergalę. C grupės mače žalgiriečiai nugalėjo Zielona Guros „Stelmet“ ekipą 67:56 (17:14, 19:15, 21:20, 10:7). Tai buvo pirmoji žalgiriečių pergalė namuose ir trečioji per šešerias Eurolygos rungtynes.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Susitikimo pradžioje Lietuvos čempionai puikiai išnaudojo aukštaūgius Paulių Jankūną ir Ianą Vougiouką, tačiau vis pasižymėti pavykdavo ir svečių komandai – 4:4. Susikūrus pranašumą greitajame puolime tritaškį iš krašto smeigė Mantas Kalnietis, krepšio link prasibrovė I.Vougioukas, o po reklaminės minutės pertraukėlės graiko itin tikslų perdavimą taškais pavertė Renaldas Seibutis – 11:8. Žalgiriečiai nesustojo ir puikiai besidarbuodami gynyboje nepastebimai didino atotrūkį: keturiais taškais savo kraitį pildė P.Jankūnas, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo M.Kalnietis (17:10). Tiesa, paskutinės minutės atkarpą geriau sužaidė „Stelmet“ ir iš solidžios kauniečių persvaros beliko trys taškai – 17:14.

Antrajame kėlinyje „Žalgiriui“ pirmųjų taškų teko kiek palūkėti, kol galų gale ledus pralaužė pražangą išprovokavęs I.Vougioukas – 19:16. Pasinaudoję buksuojančiu šeimininkų puolimu varžovai buvo persvėrę rezultatą (19:20), tačiau tuomet tolimą bombą įsūdė Olivier Hanlanas, o į priekį nuskuodęs pasižymėjo Martynas Pocius – 24:20. Kauniečiai apsukų nemažino ir po pasitarimo: tritaškį įskraidino perdavimą iš Luko Lekavičiaus gavęs P.Jankūnas, lygiai tuo pačiu varžovus baudė ir su sirena tris taškus pelnęs O.Hanlanas – 30:22. Nors Lenkijos čempionų puolimas ir atsigavo, priartėti jiems neleido antrą tolimą šūvį pataikęs M.Kalnietis bei baudos aikštelėje pasipriešinimo nesulaukęs I.Vougioukas – 36:29.

Trečiąjį ketvirtį pradėjo meistriškai arčiau krepšio sužaidęs komandos kapitonas P.Jankūnas, po gerai išpildyto derinio savo trečią tritaškį įsūdė M.Kalnietis – 41:31. Nors pirmą rungtynių dalį „Stelmet“ baigė be tolimų šūvių, šįkart vos per minutę jie įmetė du iš eilės bei minutės pertraukėlės staigiai prašė Gintaras Krapikas (41:37). Po jos nuostabų pasirodymą tęsė P.Jankūnas, o M.Kalnietis, tiksliai įvertinęs situaciją, atidavė kamuolį po krepšiu įkirtusiam R.Seibučiui – 45:39. Susirinkusių žiūrovų džiaugsmui baudas sumetė Robertas Javtokas (47:41), bet keturiais taškais į tai atsakė svečiai – 47:45. Pajutę varžovų kvėpavimą į nugarą kauniečiai įjungė aukštesnę pavarą: be klaidų krepšį atakavęs R.Javtokas surinko penkis taškus, iš toli pataikė O.Hanlanas ir pasitarimą jau šaukė Lenkijos čempionai – 55:47. Bangavusi „Žalgirio“ arena neleido šeimininkams atsipalaiduoti: sau įprastu stiliumi taškų kraitį atsidarė L.Lekavičius ir prieš lemiamą ketvirtį žaliai-balti turėjo apčiuopiamą pranašumą – 57:49.

Paskutinė rungtynių atkarpa vyko pagal kauniečių scenarijų: kieta gynyba, ilgos atakos puolime, tad įpusėjus kėliniui skirtumas tarp komandų nebuvo itin pakitęs – 61:52. Pirmus taškus iš žaidimo Lietuvos čempionams pelnė aikštėje pasirodęs P.Jankūnas, gražių judesių arsenalą pademonstravęs taškus įsirašė M.Kalnietis (65:54). Per likusias dvi minutes nieko netikėto neįvyko, iš vidutinio nuotolio atsilošęs taikliai krepšį atakavo R.Javtokas ir Lietuvos čempionai ramiai pasiekė pirmą pergalė Eurolygoje savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 67:56.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 16 (7 atk. kam.), M.Kalnietis 13 (3/4 trit., 4 rez. perd.), O.Hanlanas 11 (8 atk. kam.), I.Vougioukas 10 (5 atk. kam.), R.Javtokas 9, R.Seibutis 4, L.Lekavičius 2, M.Pocius 2, S.Vene 0, B.Motumas 0, E.Ulanovas 0.

„Stelmet“: M.Ponitka 15 (7/11 dvit., 7 atk. kam., 2 per. kam.), V.Moldoveanu 10 (5 atk. kam.), D.Bostas 6 (6 rez. perd.), D.Borovnjakas 6 (5 atk. kam., 3 per. kam.).