Kauno „Žalgiris“ išvykoje pralaimėjo Vokietijos čempionams 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iš Vokietijos grįš nuleistomis galvomis. Eurolygos „Top 16“ etapo antrojo turo rungtynėse žalgiriečiai prailaimėjo Bambergo „Brose Baskets“ komandai 63:96 (13:24, 16:25, 23:22, 11:25).

Rungtynių pradžioje „Žalgirio“ puolimas strigo ir tuo pasinaudoję varžovai šovė į priekį – 0:8. Užmigusius kauniečius budino Gintaro Krapiko minutės pertraukėlė: iškart po jos prasiveržimą rezultatyviai užbaigė Edgaras Ulanovas, o atidirbus gynyboje tritaškį smeigė Mantas Kalnietis – 5:8. Netrukus baudomis savo taškų kraitį atsidarė Ianas Vougioukas, spragą šeimininkų gynyboje surado Olivier Hanlanas – 9:12. Kelių sėkmingų epizodų dėka Vokietijos čempionai vėl atsiplėšė (9:18). Kėlinio pabaigoje gražius taškus įsirašė Brockas Motumas, drąsiai žaidė O.Hanlanas – 13:24.

Antrajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi I.Vougioukas, bet keturių jo taškų buvo maža prieš įsisiautėjusius šeimininkus – 17:33. Laiko prie baudų metimų linijos veltui neleido M.Kalnietis, pirmuosius taškus rinko kamuolį puolime ėmęs Paulius Jankūnas (21:35). I.Vougioukas prasibrovė krepšio link, išrašė galingą stogą varžovui, tačiau atotrūkis tarp komandų tik augo – 23:44. Prieš didžiąją pertrauką aštriai sužaidė Martynas Pocius ir O.Hanlanas, o ilsėtis kauniečiai išėjo turėdami dvidešimties taškų deficitą – 29:49.

Kauniečių taškų kraitį antroje rungtynių dalyje atidarė tolimą dvitaškį realizavęs O.Hanlanas, M.Kalniečio perdavimus taškais vertė dvitaškį įmetęs I.Vougioukas ir iš toli pasižymėjęs E.Ulanovas – 36:52. Netrukus Mantas gražiai pastebėjo po krepšiu atsidengusį B.Motumą, o po to paties įžaidėjo taškai kirpo atsilikimą iki keturiolikos – 40:54. M.Kalnietis tiksliu perdavimu apdovanojo ir komandos kapitoną P.Jankūną, taikliai iš toli metė B.Motumas (45:59). Puikų kėlinį žaidžiantis M.Kalnietis provokavo pražangą, tačiau „Brose Baskets“ greitai atstatė „status quo“ – 46:66. Per likusį laiką taškus žalgiriečiams baudomis rinko O.Hanlanas, o tašką ketvirtyje po E.Ulanovo perdavimo dėjo B.Motumas – 52:71.

Ketvirtas kėlinys naujų vėjų neatnešė ir skirtumas tarp komandų išaugo iki 52:78. Tylą svečių puolime nutraukė tolimą bombą įsūdęs O.Hanlanas, puskalbiu taikliai krepšį atakavo P.Jankūnas – 57:81. Vokietijos čempionai sustoti neketino ir vis didino atotrūkį (57:89). Sėkmingą reidą arčiau krepšio atliko M.Pocius, pirmuosius taškus įsirašė S.Vene – 61:89. Rungtynių pabaigoje šeimininkai išsprendė likusius formalumus ir įtikinamai pranoko „Žalgirio“ krepšininkus – 63:96.

„Žalgiris“: O.Hanlanas 17, I.Vougioukas 12 (3 blk.), B.Motumas 9, M.Kalnietis 8 (8 rez. perd.), P.Jankūnas 6 (6 atk. kam., 2 per. kam.), E.Ulanovas 5 (7 atk. kam.), M.Pocius 4, S.Vene 2, L.Lekavičius 0, R.Seibutis 0, M.Sajus 0.

„Brose Baskets“: J.Strelniekas 19 (4/6 trit., 4 rez. perd.), N.Zisis 18 (5 rez. perd.), N.Melli 15 (10 atk. kam.), D.Milleris 13, P.Heckamannas 11, D.Theisas 10 (8 atk. kam.).