Rezultatyviose rungtynėse žalgiriečiai palaužė Pasvalio ekipą (VIDEO) 5

Paskutinių penkerių Tete-a-Tete Casino-LKL“ reguliariojo sezono rungtynių seriją „Žalgirio“ arenoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo pergalingai. Sekmadienį kauniečiai nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą 93:88 (22:24, 25:21, 27:24, 19:19). Tai buvo 29-oji žalgiriečių pergalė per 32 LKL rungtynes.

Susitikimas prasidėjo Pauliui Jankūnui taikliai metus iš vidutinio nuotolio (2:0), tačiau čia pat svečiai puikiai sužaidė keturių minučių atkarpą ir privertė minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių – 2:12. Po pasitarimo „Pieno žvaigždės“ pridėjo dar tris taškus (2:15), o tuomet Lietuvos čempionai galų gale atkuto po šalto dušo: agresyvi gynyba vos tik varžovams pradėjus kurti ataką, individualus Jerome‘o Randle‘o reidas, Edgaro Ulanovo tritaškis bei Iano Vougiouko baudos metimai pastebimai rėžė atsilikimą – 9:15. Nuo suolo pakilęs dvitaškį po E.Ulanovo gražaus perdavimo pridėjo ir Siimas-Sanderis Vene, viena ranka taikliai krepšį atakavo I.Vougioukas, bet pasvaliečiai puolime toliau jautėsi itin laisvai (13:22). Užtat žalgiriečiams pavyko galingai finišuoti kėlinio pabaigoje, kuomet paskutinė minutė buvo laimėta rezultatu 9:2, o bendras pirmųjų dešimties minučių deficitas mažėjo tritaškį smeigus Kasparui Vecvagarui, antrą Luko Lekavičiaus perdavimą greitoje atakoje įtvirtinus E.Ulanovui ir baudas sumetus pačiam Lukui – 22:24.

Antrajame kėlinyje L.Lekavičius dar vienu perdavimu apdovanojo prie tritaškio laukusį K.Vecvagarą, pirmuosius taškus įsirašė Martynas Pocius, užtikrintai su varžovu po krepšiu susitvarkė S.Vene – 29:27. Šeimininkams perėmus iniciatyvą Pasvalio komanda staigiai atsakė dviem tolimais šūviais ir vėl buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje (29:35). Tada kitoje aikštės pusėje lyderio vaidmens ėmėsi M.Pocius, po traumos į aikštelę grįžęs žalgirietis taikliai krepšį atakavo mindamas tritaškio liniją, o netrukus tai darė jau ir realizuodamas trijų taškų vertės metimą – 34:35. Sustoti „Žalgiris“ neketino: drąsiai sužaidė L.Lekavičius, žiūrovus iš vietų kėlė „žemė-oras“ ataką surengę J.Randle‘as bei Brockas Motumas – 40:37. J.Randle‘as vis solidžiau organizavo puolimą, gražiai asistavo komandos kapitonui P.Jankūnui, pats rinko taškus, bet svečiai atitrūkti kauniečiams pirmoje rungtynių dalyje neleido – 47:45.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos čempionai stengėsi greitinti puolimą: galinga P.Jankūno užtvara pasinaudojęs taškų kraitį atsidarė Olivier Hanlanas, greito išpuolio metu visą varžovų gynybą vienas įveikė E.Ulanovas – 53:49 Nors E.Ulanovas, įskraidinęs tritaškį, tapo pirmuoju kauniečių krepšininku, įžengusiu į dviženklę taškų ribą (56:52), čia pat „Pieno žvaigždės“ persvėrė rezultatą – 56:57. Ketvirčiui įsibėgėjus puikiai veikė aukštaūgių P.Jankūno ir B.Motumo tandemas: du komandos kapitono perdavimus B.Motumas įtvirtino gražiais taškais, o tritaškį smeigus K.Vecvagarui skirtumas šoktelėjo iki septynių – 66:59. Nesiskirdamas su kamuoliu gražius judesius atliko J.Randle‘as (68:59), tačiau svečiai deficitą švelnino dviem itin sudėtingais tolimais dūriais – 69:65. Kėlinio pabaigoje jau šeštą rezultatyvų perdavimą įsirašė J.Randle‘as, o pasvaliečiams artėti neleido užtikrintai baudos aikštelėje rungtyniavęs I.Vougioukas – 74:69.

Lemiamą rungtynių atkarpą atidarė ketvirtą tolimą šūvį įsūdęs K.Vecvagaras, kamuolius nuostabiai S.Vene ir P.Jankūnui skirsčius L.Lekavičiui, šeimininkai susikrovė rekordinį pranašumą – 85:73. Septintas L.Lekavičiaus rezultatyvus perdavimas pasiekė ir tolimą bombą įsmeigusio M.Pociaus rankas (88:74), bet atiduoti pergalės be kovos Pasvalio komanda nesiruošė – 88:80. Sparčiai tiksintis laikas tapo žalgiriečių sąjungininku, o užduotį varžovams atgaivinti intrigą sunkino baudas sumetęs L.Lekavičius bei iš vidutinio nuotolio pasižymėjęs Martynas Sajus (92:82). Nors pasvaliečiai mačo pabaigoje užklupo nepasiruošusius „Žalgirio“ krepšininkus ir sugebėjo pakutenti nervus susirinkusiems žiūrovams, pergalės iš savo rankų pirmenybių lyderiai nepaleido ir triumfavo rezultatu 93:88.

„Žalgiris“: I.Vougioukas 13, K.Vecvagaras 12 (4/7 trit., 4 rez. perd.), E.Ulanovas 11 (12 atk. kam.), S.Vene 10, M.Pocius 10 (6 atk. kam.), B.Motumas 10 (2 per. kam.), P.Jankūnas 10 (4 rez. perd.), J.Randle‘as 7 (6 rez. perd.), L.Lekavičius 6 (7 rez. perd.), M.Sajus 2, O.Hanlanas 2.

„Pieno žvaigždės“: A.Agafonovas 21 (9/10 dvit., 12 atk. kam.), R.Moore‘as 18 (7/11 dvit., 5 atk. kam.), D.Low 14 (8 rez. perd.), L.Radosavljevičius 11 (2 blk.).