Draugiškose rungtynėse „Žalgirio“ jaunimą egzaminavo NKL čempionai 0

Nenumaldomai artėjant Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui paskutines žaidimo detales šlifuoja atjaunėjusi Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda. Šįkart kauniečius egzaminavo NKL čempionė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Praėjusio sezono finalo neoficialiame pakartojime žalgiriečiai dukart turėjo pripažinti labiau patyrusių suvalkiečių pranašumą: Marijampolėje pralaimėta 73:90, o savų žiūrovų akivaizdoje – 74:83.

Pirmoji akistata Marijampolėje vyko penktadienį, tuomet varžovai paskandino „Žalgirio“ jaunuosius krepšininkus tolimų metimų lietuje ir šventė pergalę rezultatu 73:90.

Svarbiausias rungtynių lūžis įvyko prieš pat didžiąją pertrauką, kai atotrūkis tarp komandų šoktelėjo nuo 27:34 iki 34:50.

Antroje rungtynių pusėje kauniečiai vis bandė mažinti atsilikimą (49:61 ar 63:75), tačiau susiėmę šeimininkai vis truktelėdavo į priekį ir laimėjo 73:90.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 12 (5/7 dvit., 9 atk. kam.), I.Sargiūnas 11, J.Švambaris 10, G.Vasiliauskas 9, L.Uleckas 8, M.Jogėla 7 (2 per. kam.), G.Masiulis 6, M.Valinskas 5, V.Markovetskis 2, M.Arlauskas 2, K.Žematis 1 (5 rez. perd.), E.Juozaitis 0.

„Sūduva-Mantinga“: E.Šaulys 20 (6/7 trit., 6 atk. kam., 2 per. kam.), T.Kliučinykas 16 (5/5 dvit.), M.Valukonis 13 (6/7 dvit.), J.Davniukas 12 (3/4 trit.).

Antrasis susitikimas Tomo Masiulio auklėtiniams klostėsi kur kas sėkmingiau, bet kovingai nusiteikę žalgiriečiai varžovų pranašumą turėjo pripažinti ir Kaune – 74:83.

Mačą užtikrintai pradėjo aukštaūgių tandemas Gytis Masiulis ir Laurynas Birutis, o pirmos dešimt minučių pažėrė atkaklų mūšį – 17:21.

Antrojo kėlinio metu marijampoliečiai įjungė aukštesnę pavarą bei puikiai sužaidę puolime atitrūko – 34:49.

Žalgiriečiai nebuvo linkę atiduoti pergalės be kovos, demonstravo charakterį, gražų, greitą žaidimą, iš viršaus galingai krovė Matas Jogėla, po krepšiu dominavo L.Birutis, tad likus 4 minutėms niekas nebuvo aišku – 68:75.

Visgi, užkurti dar karštesnės pirties nepavyko ir NKL finalo pakartojime dar kartą pergalę šventė „Sūduva-Mantinga“ – 74:83.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 21 (16 atk. kam., 4 rez. perd.), I.Sargiūnas 13 (4/4 dvit.), G.Masiulis 13 (6/8 dvit., 8 atk. kam.), G.Vasiliauskas 9, K.Žemaitis 8 (5 rez. perd.), J.Švambaris 4, M.Jogėla 4, L.Uleckas 2,M.Valinskas 0, V.Markovetskis 0,M.Arlauskas 0.

„Sūduva-Mantinga“: M.Valukonis 15 (7/11 dvit., 4 rez. perd.), E.Šaulys 11 (5 atk. kam., 2 per. kam.), D.Domarkas 11 (4/4 dvit.), G.Stankevičius 10 (5 atk. kam., 2 per. kam.), A.Udras 10 (7 atk. kam., 2 per. kam.).

Pasiruošimą sezonui baigę žalgiriečiai jau penktadienį, rungtynėmis su Molėtų „Ežerūnu-Kariu“, startuos NKL pirmenybėse.