NKL: jaunieji žalgiriečiai pasiekė pirmąją pergalę sezone 0

Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda įsirašė pirmąją pergalė Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), kuomet šeštadienį Šakiuose patiesė „Vyčio“ krepšininkus rezultatu 90:82 (21:13, 21:29, 21:25, 27:15).

Svečiai iš Kauno rungtynių pradžioje nesikuklino: galingais dėjimais krepšį drebino abejose aikštės pusėse šeimininkavęs Laurynas Birutis, savo indėlį į persvaros krovimą įnešė Kristupas Žemaitis – 16:7. Po Gyčio Masiulio tritaškio bei rezultatyvaus Martyno Arlausko prasiveržimo komandas skyrė dvylika taškų (21:9), tačiau be atsako kėlinuką užbaigė „Vyčio“ komanda – 21:13.

Antrajame kėlinyje šakiečiai kiek spustelėjo „Žalgirio“ jaunimą ir, tęsdami spurtą iki 12:0, persvėrė svarstykles savo pusėn – 22:23. Sunkiu komandai metu penkis taškus rinko Lukas Uleckas, iš vidutinio nuotolio taikliai krepšį atakavęs lygybę atstatė Grantas Vasiliauskas – 28:28. Tuomet vėl sekė geresnė varžovų atkarpa (30:37), bet tai nė motais buvo pavojingą tandemą sudariusiems K.Žemaičiui bei L.Biručiui, artėjant didžiajai pertraukai tolimą šūvį smeigė Ignas Sargiūnas, o antro kėlinio sirena fiksavo visišką pusiausvyrą – 42:42.

Po didžiosios pertraukos pirmas tris minutes kauniečiams taškus rinko du tritaškius įskraidinęs G.Masiulis – 48:54. Tomo Masiulio auklėtiniams vis sunkiau sekėsi užpulti krepšį, tad tuo pasinaudoję šeimininkai pavojingai truktelėjo į priekį (52:63). Prieš lemiamą rungtynių atkarpą padėtį sušvelninti pavyko aštriai keletą kartų sužaidus K.Žemaičiui bei tritaškius smeigus L.Uleckui ir G.Masiuliui – 63:67.

Ketvirtajame kėlinyje puolime vis ryškiau figūravo G.Masiulis, o puikų M.Arlausko perdavimą dėjimu įtvirtinus L.Biručiui, jaunieji žalgiriečiai jau buvo priekyje rezultatu 74:71. „Žalgirio“ dubleriai toliau mėgavosi žaidimu ir įspraudė į kampą ambicijų šį sezoną neslepiančius „Vyčio“ krepšininkus, kuomet penktąjį savo tolimą šūvį realizavo G.Masiulis, dar kartą krepšio konstrukcijas drebino L.Birutis, o likus porai minučių labai svarbią tolimą bombą įskraidino drąsiai sužaidęs I.Sargiūnas – 85:77. Šeimininkai kilo lemiamam šturmui (85:82), tačiau greitai jų planus išsigelbėti jauke dar vieną tritaškį įsūdęs I.Sargiūnas (88:82), o tašką rungtynėse padėjo baudų mesti stojęs K.Žemaitis – 90:82.

„Žalgiris-2“: G.Masiulis 23 (5/5 trit., 7 atk. kam.), L.Birutis 17 (7/12 dvit., 8 atk. kam.), K.Žemaitis 17 (5/6 dvit., 7 atk. kam., 12 rez. perd., 2 per. kam.), I.Sargiūnas 13 (3/6 trit.), L.Uleckas 10 (4 rez. perd.), G.Vasiliauskas 5, J.Švambaris 3, M.Arlauskas 2, M.Jogėla 0.

„Vytis“: P.Beliavičius 16 (5 rez. perd., 5 per. kam.), E.Stanionis 16 (6/11 dvit., 3 per. kam.), M.Užupis 14 (4/4 trit.), E.Jezukevičius 12 (8 atk. kam.), R.Čepanonis 11 (4/4 dvit.).

Tai buvo pirmoji T.Masiulio auklėtinių pergalė šiame sezone. Ketvirtadienį jaunieji žalgiriečiai išvykoje be apsirgusio L.Biručio neprilygo Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandai rezultatu 55:80.

Tame mače išsiskirti pavyko tik G.Masiuliui, kuris surinko 17 taškų (5/6 dvit., 7 atk. kam., 2 per. kam.), po 8 taškus pridėjo I.Sargiūnas ir K.Žemaitis, 7 – L.Uleckas.

Šeimininkų gretose rezultatyviausias buvo 19 taškų įmetęs Viktoras Chodosovskis (7 atk. kam.), 12 taškų pelnė Deividas Anužis, 11 – Benas Bagdonavičius (15 atk. kam.).

Iki šiol visus keturis NKL turus dėl „Žalgirio“ treniruočių centro užimtumo „Žalgiris-2“ komanda žaidė svečiuose. Po dar vienos išvykos penktadienį į Jonavą, kur teks kautis su Jonavos sporto klubu, spalio 22 d., šeštadienį, dubleriai pagaliau atidarys 2016-2017 metų sezoną ir savų žiūrovų akivaizdoje rungtynėmis su Raseinių „Rasų“ krepšininkais.