LKL: „Juventus“ – „Žalgiris“ 66:90 2

Kauno „Žalgirio“ komanda pergalingai pradėjo „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato antrojo rato kovas. Sekmadienį žalgiriečiai išvykoje susitiko su Utenos „Juventus“ krepšininkais ir nugalėjo varžovus 90:66 (20:17, 28:22, 20:18, 22:9). Tai buvo devintoji kauniečių pergalė per 10 LKL rungtynių.

Rungtynes kabliu atidaręs Robertas Javtokas toliau buvo ieškomas arčiau krepšio, tačiau keletą kartų jam užstrigus, šeimininkai dviejų taškų deficitą pavertė pranašumu į 2:6. Užsitęsusią tylą prasiveržimu nutraukė Leo Westermannas, o įpusėjus nerezultatyviam ketvirčiui žalgiriečius į priekį išvedė priekinės linijos žaidėjai R.Javtokas ir dvitaškiu su pražanga pasižymėjęs Paulius Jankūnas – 9:6. „Juventus“ renkant taškus tolimais šūviais (9:9), atsiplėšti kauniečiams leido kibirkšties į žaidimą įnešęs Kevinas Pangosas bei keturis taškus paeiliui rinkęs komandos kapitonas P.Jankūnas – 17:10. Aštriai sužaidė Renaldas Seibutis ir Lukas Lekavičius, tačiau pirmo kėlinio sirena skelbė kiek sumažėjusį Lietuvos čempionų atotrūkį – 20:17.

Antrajame kėlinyje įsivyravus pusiausvyrai, svečiai ledus pralaužė kurdami įspūdingą epizodą, kuomet L.Westermannas su Augusto Lima efektingai sužaidė „žemė-oras“, netrukus pirmąjį kauniečių tritaškį iš kampo smeigė Artūras Milaknis, baudas už nesportinę pražangą sumetė Isiaih Hartensteinas, o saugesnį atstumą grąžino P.Jankūnas – 29:24. Iki tol varžovų gynybą per baudos aikštelę laužę žalgiriečiai pakeitė savo filosofiją: tritaškį įskraidino Edgaras Ulanovas, dukart iš toli pataikė I.Hartensteinas ir „Žalgirio“ pranašumas išaugo iki 38:28. Uteniškiams rodant atsigavimo ženklus (38:33) sekė Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlė, po kurios ketvirtąjį K.Pangoso rezultatyvų perdavimą dvitaškiu pavertė P.Jankūnas, solidų pasirodymą tęsė 18-metis I.Hartensteinas – 44:36. Prieš pat didžiąją pertrauką savo 12-ąjį tašką rinko rezultatyviausią mačą šį sezoną LKL pirmenybėse žaidžiantis I.Hartensteinas, o tašką pirmoje rungtynių dalyje dėjo L.Westermannas – 48:39.

Antroje mačo dalyje sėkmingiau startavo uteniškiai, kurie per tris minutes naikino atsilikimą iki 48:46. Pirmuosius taškus „Žalgiriui“ po pertraukos pelnė P.Jankūnas, baudų mesti stojo Brockas Motumas, tačiau tai buvo viskas ką komandai pavyko nuveikti per šešias minutes, tad priekyje jau buvo varžovai (52:54). Š.Jasikevičiaus sušauktas pasitarimas iškart išjudino puolimą: keturis taškus rinko įsižaidęs B.Motumas, o kiek lengviau atsikvėpti leido tolimas bombas įsmeigę P.Jankūnas ir A.Milaknis – 64:57. Ūgio persvarą baudos aikštelėje puikiai išnaudojo B.Motumas, iš vidutinio nuotolio pataikė L.Westermannas, ir galingas kėlinio finišas kūrė žalgiriečiams rekordinį pranašumą – 68:57.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Lietuvos čempionai nusprendė nebejuokauti ir sudėliojo visus taškus ant „i“, kuomet po vieną tritaškį smeigė B.Motumas ir A.Milaknis – 76:61. Žaliai-baltų atkarpą iki (24:4) tęsė kabliu dar kartą šeimininkus baudęs R.Javtokas, baudas sumetė E.Ulanovas, o „Juventus“ taškų badą išgyveno net penkias minutes – 80:61. Rungtynių baigčiai nebekėlus abejonių, pasižymėti spėjo E.Ulanovas ir K.Pangosas, o devintąją iš eilės „Žalgirio“ pergalę LKL pirmenybėse įformino įspūdingą tolimą dūrį iš aikštės vidurio tiksliai paleidęs P.Valinskas – 90:66.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 14 (4/4 dvit., 5 atk. kam.), B.Motumas 13, I.Hartensteinas 12 (2/2 trit.), A.Milaknis 11 (3/3 trit.), L.Westermannas 10 (5 rez. perd.), R.Javtokas 8 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), P.Valinskas 5, K.Pangosas 4 (5 rez. perd.), A.Lima 3 (2 per. kam.), L.Lekavičius 2, R.Seibutis 1.

„Juventus“: D.Bičkauskis 14, V.Šulskis 11, J.Diggsas 10 (2 per. kam.).