Kėdainiuose – pergalingas „Žalgirio“ startas atkrintamosiose 2

Kauno „Žalgirio“ komanda pergalingai pradėjo „Betsafe-LKL“ atkrintamąsias. Namų rungtynes Kėdainių arenoje žaidę kauniečiai iki 2 pergalių vykstančios ketvirtfinalio serijos starte nugalėjo Mažeikių „M Basket–Delamode“ ekipą 97:61 (17:26, 25:15, 28:5, 27:15).

Pirmųjų taškų „Žalgirio“ gerbėjams reikėjo laukti 2 minutes, kai pasižymėjo Edgaras Ulanovas, bet varžovai jau buvo pelnę 8 taškus – 2:8. Iš vidutinio nuotolio pataikė Dovydas Giedraitis ir Rolandas Šmitas, dar po 4 taškus rinko E.Ulanovas ir R.Šmitas, mažinę skirtumą iki 14:18. Per paskutines 3 pirmojo kėlinio minutes kauniečiams taškus pelnė tik Edmondas Sumneris ir Kevarriusas Hayesas – 17:26.

Antrąjį kėlinį atidarė E.Ulanovo dėjimas, K.Evansas sumetė 4 baudas, o po E.Ulanovo, Demetre Riverso ir K.Evanso tritaškių „Žalgiris“ jau pirmavo 32:29. Iš po krepšio įmetė K.Hayesas, D.Riversas pataikė iš toli, R.Šmitas rinko 5 taškus iš eilės – 42:36. Visgi, iki didžiosios pertraukos kauniečių pranašumas sumenko iki minimumo – 42:41.

Trečiojo kėlinio pradžioje po 4 taškus pelnė K.Evansas ir L.Birutis, du tritaškius ir du baudos metimus pridėjo D.Riversas – 58:45. Puikiai besigynę žalgiriečiai ir toliau augino skirtumą po L.Biručio, Brady Maneko dvitaškių ir E.Sumnerio bei K.Hayeso galingų dėjimų – 68:45. Kėlinį užbaigė Tomo Dimšos baudų metimai – 70:46.

L.Lekavičius tritaškiu pradėjo ketvirtąjį kėlinį, L.Birutis rinko 6 taškus, D.Giedraitis pataikė iš toli, B.Manekas įmetė 4 taškus – 88:50. L.Birutis pelnė savo 14-ąjį tašką, tritaškiu iš kampo pasižymėjo T.Dimša, dvitaškius pridėjo K.Hayesas ir Danielius Lavrinovičius – 97:61.

„Žalgiris“: D.Riversas 14, L.Birutis 14 (5 atk. kam.), K.Evansas 11 (8 rez. perd.), E.Ulanovas 11 (4 rez. perd.), R.Šmitas 11, K.Hayesas 7 (7 atk. kam.), B.Manekas 6, E.Sumneris 6 (4 rez. perd.), L.Lekavičius 5, D.Giedraitis 5 (4 rez. perd.), T.Dimša 5, D.Lavrinovičius 2.

„M Basket–Delamode“: G.Staniulis 16 (8 atk. kam., 4 per. kam.), C.Collinsas 15 (2 per. kam.), M.Gecevičius 8.