NKL: sėkmingas „Žalgirio“ dublerių savaitgalis 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai šį savaitgalį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo dvi pergales. Penktadienį Molėtuose jaunieji žalgiriečiai 63:56 palaužė „Ežerūno-Kario“ pasipriešinimą, o šeštadienį Kaune 81:78 nugalėjo Jonavos „Triobet“ ekipą.

„Žalgiris-2“ abi dvikovas žaidė be vyriausiojo trenerio Tomo Masiulio, kuris vadovavo „Žalgirio“ aštuoniolikmečių komandai Eurolygos atrankos turnyre Šiauliuose. T.Masiulį pavadavęs Remigijus Bardauskas taip pat negalėjo verstis Šiauliuose žaidusio Ernesto Serkevičiaus bei ilgam iš rikiuotės iškritusio Pauliaus Soroko pagalba.

Rungtynėse su „Ežerūno-Kario“ komanda negalėjo rungtyniauti ir vienas komandos lyderių Tomas Dimša, todėl kauniečiai žaidė vos septyniese. Nepaisant to, nerezultatyvių rungtynių pirmoje pusėje žingsneliu priekyje buvo „Žalgiris-2“ (12:8, 26:24).

Dvylika taškų iš eilės įmetę molėtiškiai atsiplėšė trečiojo ir ketvirtojo kėlinių sandūroje – 50:39. Tačiau tada atėjo laikas žalgiriečių spurtui. Jie laimėjo atkarpą 16:0 ir perėmę iniciatyvą triumfavo rungtynėse 63:56.

„Žalgiris-2“: V.Kariniauskas 16 (8 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 6 kld.), A.Gudaitis 14 (6 atk. kam., 3 blk.), M.Grigonis 13, N.Barauskas 6, S.Kymantas 6, L.Lekavičius 4 (4 rez. perd., 4 per. kam.), J.Tamulis 2, S.Januškis 0.

„Ežerūnas-Karys“: J.Narušis 13, M.Kugauda 12 (5 kld.), R.Ambrulaitis 11 (12 atk. kam.).

Mačas šeštadienį su turnyrinės lentelės kaimynais iš Jonavos jauniesiems žalgiriečiams prasidėjo idealiai. Po trijų Mariaus Grigonio tritaškių bei Artūro Gudaičio ir Simono Kymanto dėjimų „Žalgiris-2“ pirmavo 18:5. Antrajame kėlinyje Lukui Lekavičiui surinkus 7 taškus, skirtumas pasiekė ir 20 taškų – 51:31.

Po Justo Tamulio ir Nerijaus Barausko taiklių tritaškių 25-ąją minutę „Žalgiris-2“ persvara išaugo iki 24 taškų (65:41). Triuškinantį pranašumą įgiję šeimininkai atsipalaidavo ir vos nebuvo nubausti. Dar trečiajame ketvirtyje jonaviečiai pelnė 17 taškų be atsako (58:65), o ketvirtajame kėlinyje jie buvo priartėję iki 2 taškų (66:68, 77:79).

Visgi, jaunieji žalgiriečiai nepaleido pergalės iš rankų (81:78) ir, laimėję 17 kartą per 28 rungtynes, pavijo tiek „Triobet“, tiek Vilniaus „Statybos“ komandas, su kuriomis dalijasi 4-6 veitas NKL čempionate.

„Žalgiris-2“: M.Grigonis 23, A.Gudaitis 14 (15 atk. kam., 2 blk., 6 kld.), V.Kariniauskas 11 (7 rez. perd., 3 per. kam., 2 blk.), S.Kymantas 8 (7 atk. kam.), N.Barauskas 8, L.Lekavičius 8 (5 atk. kam.), J.Tamulis 6, T.Dimša 3.

„Triobet“: A.Lencevičius 15, M.Linkevičius 14 (13 atk. kam.), T.Sebežiovas 14 (5 atk. kam.)