Savaitgalį „Žalgiris-2“ pergalių kraitį padidino viena pergale 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimas savaitgalį Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaidė dvejas rungtynes. Tomo Masiulio auklėtiniai penktadienį Joniškyje nusileido vietos „Delikateso“ komandai, o kitą dieną Kaune palaužė Radviliškio „Radviliškis-Juodeliai“ ekipą.

Praėjusių metų bronzos medalių savininkai Joniškyje patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Jaunieji žalgiriečiai po prastai sužaistos pirmos pusės (25:42) nebeatsitiesė ir turėjo pripažinti šeimininkų „Delikateso“ komandos pranašumą 73:59.

„Žalgiris-2“: D.Tarolis 17 (9 atk. kam.), J.Tamulis 13, L.Lekavičius 10 (7 atk. kam., 9 rez. perd.), P.Mykolaitis 8 (2/2 trit.), M.Echodas 4, N.Barauskas 3, J.Klimavičius 2, P.Valinskas 2, I.Fiodorovas 0, A.Kojenetsas 0 , M.Varnas 2, R.Ulvydas 0.

„Delikatesas“: R.Čepanonis 20 (8/9 dvit.), P.Klemas 13 , T.Rinkūnas 11 (7 atk. kam.).

Po patirto pralaimėjimo „Žalgirio“ dubleriai reabilitavosi pergale namuose. Jaunieji žalgiriečiai ketvirtajame kėlinyje surengė spurtą (9:0) ir pergalės iš savo rankų nebepaleido. Antroji pergalė sezone buvo pasiekta rezultatu 78:66.

Puikiai iš įvairių aikštelės vietų atakavęs Justas Tamulis per pirmąsias 10 minučių surinko 10 taškų ir padėjo savo komandai įtikinamai laimėti pirmąjį kėlinį – 22:16.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai. Radviliškiečiai vedini Agniaus Gurklio staigiai panaikino skirtumą ir net įsiveržė į priekį (28:24). Priešininkai į įgytą persvarą tvirtai įsikibo ir rungtynėms įpusėjus žalgiriečiai turėjo trijų taškų deficitą 36:39.

Trečiojo kėlinio metu nei vienai ekipai prieš lemiamą ketvirtį apčiuopiamesnės persvaros įgyti nepavyko. J.Tamulio ir Luko Lekavičiaus pastangomis kauniečiai laimėjo trečiąjį kėlinį ir turėjo minimalų pranašumą 53:52.

Lemiamas rungtynių lūžis įvyko įpusėjus ketvirtajam kėliniui. Patyrusio Aleho Kojenetso dvitaškiai ir J.Tamulio tolimas metimas baigiantis atakos laikui pasiuntė priešininkus į nokdauną (70:60). Per likusį laiką svečiai bandė gelbėtis tolimais metimais ir pažeidinėdami taisykles. „Žalgirio“ jaunimo tai neišgąsdino ir šie iškovojo antrąją pergalę šiame sezone 78:66.

„Žalgiris-2“: J.Tamulis 28 (5/5 trit.), L.Lekavičius 15 (7/10 dvit.), D.Tarolis 11 (11 atk. kam.), A.Kojenetsas 8 (10 atk. kam.), J.Klimavičius 4, M.Echodas 4, P.Valinskas 3, P.Mykolaitis 2, M.Varnas 2, N.Barauskas 1, I.Fiodorovas 0.

„Radviliškis-Juodeliai“: A.Gurklys 11 (10 atk. kam.), R.Rauktys 10, T.Rakauskas 9.