J.Dentmono vedamas „Žalgiris“ ir vėl nugalėjo vokiečius (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai į savo sąskaitą įsirašė labai reikalingą pergalę. Eurolygos penktojo turo rungtynėse žalgiriečiai įveikė Bambergo „Brose Baskets“ komandą 91:81 (23:16, 16:23, 30:15, 22:27). Iškovoję antrąją pergalę kauniečiai aplenkė vokiečius ir B grupėje užima ketvirtąją vietą.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Varžovai mačą pradėjo atakas grįsdami per Antoną Gavelą, kurio pirmasis tritaškis buvo taiklus. Savo ruožtu kitoje aikštės Paulius Jankūnas įmetė baudą, po pramestos antros kamuolį atkovojo Robertas Javtokas, o Martynas Pocius smeigė tritaškį. Po perimto kamuolio Vytenis Lipkevičius surado Justiną Dentmoną (6:3), tačiau po to sekė net 4 žalgiriečių klaidos iš eilės. Jas kompensavo Kauno komandos darbas gynyboje, kol galiausiai P.Jankūnas įveikė varžovą bei J.Dentmonas ir V.Lipkevičius įmetė po tritaškį – 14:7. Vokiečių negelbėjo ir minutės pertraukėlė, nes po jos kamuolį perėmęs J.Dentmonas perdavimu per visą aikštę dėjimui išvedė Tadą Klimavičių – 16:7. Tada per du antpuolius „Brose Baskets“ sugebėjo priartėti 13:16, bet Kšištofas Lavrinovičius į tai atsakė 4 taškais, Šarūnas Jasikevičius šovė tritaškį ir po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 23:16.

Po tuščių pirmųjų 2 minučių antrajame kėlinyje Siimas-Sanderis Vene pataisė T.Klimavičiaus metimą. Apsukų nemažino po tritaškį pataikę K.Lavrinovičius ir J.Dentmonas. „Žalgirio“ įžaidėjas dar pridėjo ir akrobatišką metimą iš arčiau ir šeimininkai atsiplėšė 33:21. Skirtumas dar labiau išaugo, kai po J.Dentmono ir Š.Jasikevičiaus perdavimų du tritaškius iš kampo įkalė A.Milaknis – 39:26. Tada žalgiriečius tarsi kažkas pakeitė. Klaida sekė klaidą, o gynyboje „Brose Baskets“ pradėjo rasti kelius link mūsiškių krepšio. Laimėję 3 minučių atkarpą 13:0 svečiai išlygino rezultatą – 39:39.

Per didžiąją pertrauką kauniečiai padarė išvadas ir trečiąjį kėlinį patys pradėjo spurtu 14:2. Jį iniciavo J.Dentmonas ir R.Javtokas. Pirmasis atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir įmetė tritaškį, o Robertas pelnė 6 gražius taškus. Prie viso to M.Pocius pridėjo tritaškį ir rezultatyvų perdavimą V.Lipkevičiui – 53:41. Šį kartą žalgiriečiai nebeatsipalaidavo: V.Lipkevičius ir P.Jankūnas po kartą sėkmingai prasiveržė po krepšiu, R.Javtokas pataisė kamuolį – 60:46. J.Dentmonas buvo tiesiog nesustabdomas – jis dar kartą įmetė tritaškį bei devintuoju rezultatyviu perdavimu surado R.Javtoką, kurio dėjimas sukėlė „Žalgirio“ arenos bangavimą (65:48). Paskutinius taškus trečiajame kėlinyje J.Dentmonas ir P.Jankūnas pelnė nuo baudų metimo linijos – 69:54.

Ketvirtąjį kėlinį tolimais metimais pradėjo „Brose Baskets“ amerikiečiai, o žalgiriečių šūviai nebuvo tikslūs (69:59). Abiems komandoms tuščią atkarpą nutraukė K.Lavrinovičius, pelnęs 4 taškus iš eilės – 73:59. Tada jau vokiečiai atsakė 3 tiksliomis atakomis, bet dešimt taškų persvarą atstatė M.Pociaus prasiveržimas (75:65). Svečiai vėl sumažino skirtumą, kurį iki tos pačios ribos grąžino T.Klimavičiaus dvitaškis ir V.Lipkevičiaus tritaškis po Š.Jasikevičiaus perdavimo – 80:70. Vokiečiai nepasidavė ir, nepaisant R.Javtoko dvitaškio, priartėjo perpus (82:77). Tada dar vieną tritaškį pataikė J.Dentmonas, baudas sumetė V.Lipkevičius, o po netaiklios baudos kamuolį perėmęs M.Pocius perdavė jį šeštąjį tritaškį iš šešių pataikiusiam J.Dentmonui – 91:81.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 24 (6/6 trit., 9 rez. perd., 32 naud. bal.), R.Javtokas 12 (6/6 dvit., 9 atk. kam.), V.Lipkevičius 12 (2/2 trit.), K.Lavrinovičius 11 (7 atk. kam.), M.Pocius 9, P.Jankūnas 8 (9 atk. kam., 3 per. kam.), A.Milaknis 6, T.Klimavičius 4 (7 atk. kam.), Š.Jasikevičius 3, S.Vene 2, V.Čižauskas 0, M.Kupšas 0.

„Brose Baskets“: J.Smithas (4/7 trit.), R.Sandersas (5/8 dvit.), S.Fordas 10 (5 atk. kam.), Z.Wrightas 10 (7 rez. perd.).